eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Archiv novinek
Praha, 27. března 2015 - Eaton Elektrotechnika, s. r. o., i v letošním roce uspěla v tradiční anketě Produkt roku, kterou vyhlašuje vydavatelství Trade Media International. Čtenáři časopisů Control Engineering a Řízení a údržba průmyslového podniku zvolili za nejlepší produkt roku 2014 v kategorii Elektronika a elektrotechnika frekvenční startér Eaton PowerXL DE1. Ten v sobě kombinuje jednoduchost konvenčního spouštěče s konstantními otáčkami s možností změny rychlosti otáčení motoru.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  364 KB 


Praha, 10.3.2015 - Tabulky pro koordinaci nn přístrojů představují ucelený přehled všech jisticích přístrojů Eaton a jejich vzájemných parametrů pro zajištění správného výběru kombinace jisticích prvků a dosažení efektivního návrhu koordinace selektivity jištění. Dokument obsahuje nejen informace o selektivitě, ale také o záložní ochraně a optimální kombinaci přístrojů pro ochranu motorů.

Dokument ke stažení zde |  5,3 MBPraha, 25. února 2015 - Eaton Elektrotechnika s.r.o., přední světový elektrotechnický výrobce, představil v těchto dnech inovované plastové rozvodnice s řadou originálních vylepšení. Domovní plastové rozvodnice KLV jsou vyráběny v českém výrobním závodě v Suchdole nad Lužnicí a dodávány zákazníkům už více jak 15 let. I to je důkaz trvalé oblíbenosti tohoto produktu v řadách zákazníků a uživatelů. Současné provedení však prošlo řadou úprav pro zajištění větší flexibility produktu a jednodušší instalace a montáže.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  309 KB 


Praha, 20. února 2015 - Eaton Elektrotechnika s.r.o., přední světový elektrotechnický výrobce, představil bezpečnostní magnetické spínače RS-Titan. Nové dveřní spínače jsou vybaveny jazýčkovými kontakty, jež pak zabezpečí okamžité spínání. Jsou navíc velmi odolné, vydrží i tlakové mytí. Mohou být použity v celé řadě případů, které souvisí s monitorováním bezpečnostních ochran, dveří, klapek i krytů. Představují univerzální řešení při zabezpečování skladovacích prostor a průmyslových areálů a související ochraně osob a zařízení.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  305 KB 


Praha, 16. října 2014 - Společnost Eaton uvedla novou řadu UPS Power Xpert 9395P, která díky vyšší efektivitě a pokročilé správě napájení snižuje celkové náklady (Total Cost of Ownership). UPS této řady poskytují vysoce spolehlivé a zabezpečené napájení o výkonu 5GVA. UPS vyhovují požadavkům datových center, zdravotnických, finančních i bankovních zařízení, průmyslovému provozu i telekomunikačním aplikacím. Nová verze poskytuje napájení s nižšími náklady a vyšší účinností, má o 10 % vyšší výkon a o 18 % nižší tepelné ztráty než předchozí verze.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  278 KB 


 Nyní nově máte jedinečnou příležitost získat při nákupu prvního relé EASY (platí pro kterýkoliv typ) programovací software EASY-SOFT-PRO v několika tisícové hodnotě zcela ZDARMA.

V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem na adrese karelspacek@eaton.com  nebo
na tel. čísle +420 606 625 756.

Akce je platná do vydání zásob.
Akce se vztahuje na všechny typy řídicích relé easy500, easy700 a easy800.

 

Leták ke stažení zde | 0.4 MB 


Praha, 6. října 2014 – Eaton Elektrotechnika s.r.o., zve všechny elektrotechniky, projektanty, pracovníky obsluhy a údržby, revizní techniky, výrobce elektrických rozváděčů i daší zájemce o tématiku rozváděčů na každoroční sérii školení Eaton Tour. Eaton Tour 2014 proběhne od 1. do 22. 10. 2014 v sedmi městech ČR. Tématy letošního ročníku budou novelizace legislativy pro zkoušení a výrobu rozváděčů, nový software E-Config 3 pro návrh rozváděčů Eaton, pojistkové systémy, nové typy rozvodnic a výroba rozváděčů dle nových norem.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  305 KB 


Praha, 3. října 2014 – Autonomni verze svitidla NexiTech LEDTM přichazi s chytrym řešenim automaticke diagnostiky; řidici jednotka průběžně kontroluje parametry baterie a pravidelně testuje jeji funkčnost, jak je požadovano v normě ČSN EN 50172.

Brožura ke stažení zde | 2.9 MB 


Praha, 16. října 2014 - Společnost Eaton uvedla novou řadu UPS Power Xpert 9395P, která díky vyšší efektivitě a pokročilé správě napájení snižuje celkové náklady na vlastnictví (Total Cost of Ownership). UPS předchozí řady 9395 poskytují vysoce spolehlivé a zabezpečené napájení pro velká datová centra, v součtu pak po celém světě jde o výkon 5GVA. Maximální výkon jednoho samostatného zdroje UPS je 1100kW, při použití centrálního statického bypassu až 7,7MVA. UPS vyhovují požadavkům datových center, zdravotnických, finančních i bankovních zařízení, průmyslovému provozu i telekomunikačním aplikacím.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  218 KB 


Praha, 15. září 2014 – Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o., přední světový elektrotechnický výrobce, se zúčastní mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2014. Eaton ve svém stánku, který bude v hale č. 4, představí chytrou elektroinstalaci xComfort pro komplexní pohodlné ovládání domácnosti. Již 25. ročník veletrhu proběhne na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA ve dnech 16. – 20. září 2014.


Praha, 9. září 2014 – Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o. spustila 1. září 2014 pro své zákazníky soutěžní akci: „Nakup, získej autíčko a hraj o tablet“. Každý zákazník, který nakoupí vybrané produkty společnosti Eaton v hodnotě vyšší než 2 500 Kč automaticky získává model auta Bburago řady 1/43 Street Fire a každá 50. SMS se soutěžním kódem (který zákazník obdrží k modelu auta) vyhrává tabletPrestigio MultiPad Color 8.0 3G. Akce bude trvat do 30. 11. 2014 (nebo do rozdání všech cen a dárků). Účastní se jí 194 partnerských velkoobchodů po celé ČR.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  412 KB 


Intelligent Power Manager 1.43 zvyšuje dostupnost, bezpečnost a spolehlivost provozu a zlepšuje ochranu kritických pracovních procesů

Praha, 27. srpna 2014 – Eaton Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvedla novou verzi softwaru Intelligent Power Manager 1.43, který je kompatibilní a integrovatelný s WMware produktem vCenter Site Recovery Manager (SRM). Díky tomu IPM 1.43 umožňuje správcům IT automaticky spouštět SRM replikaci dat v případě alarmu, výpadků napájení nebo jakékoliv havárie. Zvyšuje se tak spolehlivost fyzických i virtuálních IT systémů. IPM 1.43 zajišťuje kontinuitu provozu a obnovu klíčových procesů společností (Business Continuity) v případě havárie.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  306 KB 


Odpínače Eaton P1 a P3 nově s prodlužovacími hřídelemi zvyšují bezpečnost techniků i zařízení

Praha, 30. července 2014 – Odpínače P1 a P3 v provedení s krytím IP65 od společnosti Eaton Elektrotechnika jsou nově k dispozici ve variantě s kovovými prodlužovacími hřídelemi, která je určena pro snadnou montáž do elektrických rozváděčů. Projektanti jednotlivých zařízení a systémů mají nyní možnost zajistit odpojení zátěže při proudech v rozsahu 25 až 100 A uvnitř rozváděče s hloubkou až 600 mm. Díky tomu lze zabezpečit maximální možnou ochranu provozního personálu i samotného zařízení.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  295 KB 


Novou řadu charakterizuje vysoká přesnost snímání a zdokonalené potlačení pozadí, minimální počet detekčních chyb i v těžkých podmínkách pak přispívá ke zvýšení produktivity zařízení a výrobních linek.

Praha, 13. srpna 2014 – Společnost Eaton Elektrotechnika uvedla novou řadu fotoelektrických senzorů E75/E76 IntelliView. Jedná se o první typy senzorů se zvýšeným rozsahem detekce a novou technologií IntelliView. Ta umožňuje nastavit potlačení pozadí na místě instalace, a navíc nabízí řadu nových funkcí při detekci barvy, kontrastu a vyzařování. Nové senzory E75/E76 mají široké využití a jsou vhodné zejména pro náročené aplikace vyžadující dokonalou přesnost ve velkém rozsahu vzdáleností i v obtížných okolních podmínkách.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  335 KB 


Otevřená konstrukce usnadňuje instalaci přípojnic i jejich propojení s dalšími částmi systému, nové přípojnice jsou díky své dostupnosti vhodné i pro využití v kritických aplikacích

Praha, 23. července 2014 – Eaton Elektrotechnika uvedl nové přípojnice Busbar Top pro řadu modulárních nízkonapěťových rozváděčů xEnergy. Busbar Top přináší inovaci v podobě otevřeného provedení šasi, díky kterému je k přípojnicím snadný přístup bez nutnosti odstranění jakéhokoliv vybavení zevnitř zařízení, i v případě rozváděče instalovaného například u stěny. S novým systémovým provedením lze dosáhnout až 12 měděných přípojnic 30x10 na fázi s celkovým součtovým proudem 4000 A.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  322 KB 


Zdroje záložního napájení disponují údržbovým i vnitřním statickým bypassem umožňujícím servisní zásah i bez nutnosti vypnutí a jsou vhodné pro užití v průmyslu, zdravotnictví, IT či telekomunikacích

Praha, 9. července 2014 – Eaton Elektrotechnika uvádí na trh novou řadu zdrojů záložního napájení UPS 9E. Tato řada online UPS nabízí komplexní ochranu napájení pomocí technologie dvojité konverze za nízkou cenu. Modely řady Eaton UPS 9E s malou, ale pevnou konstrukci jsou vhodné pro aplikace v průmyslu, ve zdravotnictví, v IT či v telekomunikacích. Nová řada obsahuje modely s výkony 6, 10, 15 a 20 kVA.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  306 KB 


Praha, 25. června 2014 – Eaton Elektrotechnika představuje novou řadu fotoelektrických senzorů E67 Long Range Perfect Prox s prodlouženým dosahem. Senzory E67 spolehlivě detekují všechny objekty až do vzdálenosti 2,4 m bez ohledu na barvu, odrazivost, kontrast nebo tvar jejich povrchu. Snímače E67 jsou vhodné pro využití v konstrukcích strojů, v obalové technice, potravinářství či při manipulaci s materiálem. Díky stupni ochrany IP67 je lze využít i v náročných prostředích a klimatických podmínkách.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  331 KB 


Praha, 11. června 2014 – Společnost Eaton Elektrotechnika zdokonalila řadou nových prvků univerzální nízkonapěťové rozváděče xEnergy. Mezi funkčními vylepšeními jsou například prostorově úsporná montáž jističů těsně vedle sebe, komponenty pro zvýšení odolnosti systémů instalovaných v zónách s rizikem zemětřesení či jiných otřesů nebo možnost ochrany (krytí) na úrovni IP42. Novinkami jsou také zdokonalená ochrana proti vzniku elektrického oblouku a široká řada inovací pro sekce ovládání motorů (MCC).

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  310 KB 


Praha, 28. května 2014 – Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvedl novou, v pořadí třetí, generaci vnitrostojanových rozvaděčů elektrické energie ePDU G3. Je vhodná zejména pro datová centra a IT infrastruktury firem s vyššími nároky na monitoring a správu elektrické energie. Rozvaděče ePDU G3 nově disponují zajištěním IEC vidlic v konektoru proti nechtěnému odpojení, například v případě vibrací či otřesů, nabízí přesnost měření ±1 % a zvýšenou odolnost konstrukce, která umožňuje plynulý provoz panelů při teplotách až 60 °C.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  304 KB 


Praha, 14. května 2014 – Eaton Elektrotechnika zdokonaluje elektronické motorové jističe PKE o dvě nové funkce pomocí modulu PKE-XZMR – nadproudové reléové ochrany proti přetížení. První funkcí je včasná výstraha před hrozícím přetížením, které je indikováno zabudovanými LED diodami. Díky nim lze v předstihu zasáhnout a předejít hrozícímu výpadku. Zvyšuje se tak plynulost, pohotovost a bezpečnost strojních zařízení a výrobních linek. Druhou funkcí je možnost volby mezi automatickým nebo manuálním restartem při přetížení motoru.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  282 KB 


Praha, 30. dubna 2014 – Eaton Elektrotechnika s. r. o. rozšiřuje řadu záložních zdrojů UPS 93E o nové modely s výkony 300 a 400 kVA, které jsou vhodné zejména pro využití v datových centrech, administrativních budovách a dalších objektech s vysokými nároky na efektivitu a spolehlivost napájení. Řadu 93E charakterizuje vysoká energetická účinnost až 98,5 %, hodnota účiníku 0,99 a celkové harmonické zkreslení vstupního proudu menší než 5 %. Z důvodu potřeby redundance či navýšení výkonu lze paralelně řadit až 3 (resp. 4) zařízení.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  282 KB 


Praha, 16. dubna 2014 – Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvádí novou verzi softwaru Eaton Power anager 1.40, který pracuje i v prostředí virtualizačních platforem. Nová verze softwaru nabízí omplexní přehled a vzdálenou správu napájení pro malá a střední datová centra a uzly
datových sítí. Správcům informačních technologií umožňuje software stanovit parametry  limity energetické spotřeby jednotlivých serverů. Intelligent Power Manager je prvním oftwarem, který se přímo integruje do nového webového klienta VMware..

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  282 KB 


Společnost Eaton Elektrotechnika s. r. o. zvítězila ve dvou kategoriích 7. ročníku ankety Produkt roku, kterou každoročně vyhlašuje vydavatelství Trade Media International.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  317 KB 


Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvádí novou komunikační bránu, která umožňuje konstruktérům strojních zařízení a systémů integrovat technologii SmartWire-DT do automatizačních systémů se sběrnicí Powerlink.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 307 KB 


Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvádí energeticky vysoce efektivní jednofázové UPS 9PX nově s podporou paralelního řazení. Správci IT ve výpočetních střediscích i v malých datacentrech tak mohou napájet více zařízení paralelním zapojením dvou jednotek 9PX. Tuto funkci lze využít i v průmyslovém provozu nebo ve zdravotnictví. Dvě paralelně zapojené UPS lze nakonfigurovat tak, aby v závislosti na úrovni zatížení automaticky přepínaly mezi redundantním režimem a režimem vyššího výkonu. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 276 KB 


Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o. přichází s novou aplikací easyParameter App určenou pro komunikaci s řídicím relé easy800, jež usnadňuje ovládání a kontrolu strojních zařízení a výrobních linek v průmyslovém provozu. Prostřednictvím aplikace lze vytvářet individuální uživatelská ovládací rozhraní s různými úrovněmi uživatelských práv a definovat, které parametry budou ke čtení a které k zápisu. Aplikace je navržena pro chytré telefony a tablety s OS Android a je dostupná bezplatně ke stažení. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 312 KB 


Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o. přichází s novou aplikací easyParameter App určenou pro komunikaci s řídicím relé easy800, jež usnadňuje ovládání a kontrolu strojních zařízení a výrobních linek v průmyslovém provozu. Prostřednictvím aplikace lze vytvářet individuální uživatelská ovládací rozhraní s různými úrovněmi uživatelských práv a definovat, které parametry budou ke čtení a které k zápisu. Aplikace je navržena pro chytré telefony a tablety s OS Android a je dostupná bezplatně ke stažení. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 328 KB 


Řada snímačů E71 NanoView má díky vysokým snímacím výkonům, minimálním rozměrům 38 x 21 x 13 mm, robustní konstrukci a několika modelovým verzím široké průmyslové využití. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 315 KB 


Řada snímačů E71 NanoView má díky vysokým snímacím výkonům, minimálním rozměrům 38 x 21 x 13 mm, robustní konstrukci a několika modelovým verzím široké průmyslové využití. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 363 KB 


Systém je opatřen řadou diagnostických prvků ke kontrole stavu a k detekci rizik; snáze se instaluje a zprovozňuje. Je vhodný hlavně pro stavební infrastruktury a průmyslové výrobní procesy do 5 000 A. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 361 KB 


V příštím roce bude v novém Inovačním centru v Roztokách u Prahy pracovat asi 70 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců a během dalších čtyř až pěti let téměř 300 odborníků 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 387 KB 


Skupina Eaton Corporation, jejíž součástí je i Eaton Elektrotechnika s.r.o., přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, získala prestižní ocenění Exellence in Training za inovativnost školících a tréninkových programů společnosti ... 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 336 KB 


Účinnost 98,5 % v režimu High-Efficiency, vysoký účiník, o 50 % delší výdrž baterie a téměř o třetinu menší konstrukce než u obdobných produktů řadí UPS 93E mezi nejefektivnější zařízení v dané třídě.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 353 KB 


Prostřednictvím tohoto projektu je Fondu ohrožených dětí Klokánek v Chomutově předán automobil Renault Kangoo, který poslouží potřebám dětí v domově umístěných

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 336 KB 


Tisíce pozvaných účastníků bude během následujících tří měsíců sbírat body, které následně smění za hodnotné ceny, a nejúspěšnějším bude hrazen výlet na tajné místo s nevšedním překvapením.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 400 KB 


UPS Eaton 9PX s dvojitou konverzí je určená zejména pro SME podniky, datacentra a střediska IT. Vysoká účinnost zajistí až 40% úsporu energie a 28% nárůst výkonu oproti konkurenčním produktům.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 343 KB 


Nejmenší softstartér na trhu snižuje provozní i celkové náklady spojené se servisem a obnovou jednotlivých motorových zařízení; je testován i v náročných provozních podmínkách.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 329 KB 


Řada UPS Eaton 5SC je speciálně přizpůsobena požadavkům menších firem; zaujme také klíčovými parametry na LCD panelu a technologií třístupňového nabíjení pro prodloužení životnosti baterií.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 373 KB 


reálném čase informuje správce budov či datových center o průběžné i celkové spotřebě energie a prostřednictvím intuitivního ovládání jim pomáhá zefektivnit provozních náklady.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 446 KB 


Odnímatelná jednotka NZM3 umožňuje zákazníkům rychlou výměnu jističe, což zkracuje dobu výpadku a zvyšuje dostupnost systému; i při vysunutém nebo naopak uvolněném jističi ochrání před nechtěným dotykem.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 373 KB 


Zajistí tak nejen komfortní vytápění, ale až 30% snížení nákladů na něj; rozšiřuje tak nabídku přístrojů inteligentní elektroinstalace xComfort. Ta lze ovládat na dálku i mobilem, tabletem a dalšími prvky.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 426 KB 


Robustní a výkonné měniče se zdokonaleným krytím IP66 umožňují decentralizované použití mimo prostor rozvaděčů přímo u ovládaných zařízení; dostupné jsou ve dvou provedeních.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 301 KB Robustní a výkonné měniče se zdokonaleným krytím IP66 umožňují decentralizované použití mimo prostor rozvaděčů přímo u ovládaných zařízení; dostupné jsou ve dvou provedeních.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 335 KB 


Nová verze softwaru Galileo nabízí funkce pro programování všech řad dotykových panelů; je vysoce kompatibilní a bez problému zvládne komunikaci se standardními protokoly, které využívá Siemens Simatic, Rockwell PLC a ControlLogix, Omron, CoDeSysV2/V3, Eaton easy a další.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 402 KB 


Unikátní vůz vybavený 18 produktovými panely Eaton objíždí zákazníky jak v České a Slovenské republice, tak v exportních zemích, jako jsou Chorvatsko a Srbsko.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 390 KB 


Registrace na odborné přednášky a školení jsou právě zahájeny. Letošním tématem budou rozváděče nízkého napětí podle požadavků nového souboru norem ČSN EN 61439.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 103 kB


Energeticky úsporná řada UPS Eaton Ellipse PRO poskytuje účinnou ochranu proti ztrátě dat a poškození zařízení; dostupná je ve čtyřech výkonnostních verzích.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 203 kBZáložní zdroj UPS 55 poskytuje účinnou ochranu proti výpadkům dodávek energie z rozvodné sítě; v nabídce jsou čtyři výkonnostní varianty. Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 80 kB


Nová UPS Eaton 5P se vyznačuje vysokou energetickou účinností, integrovaným měřením spotřebované energie a správou napájení pro virtualizovaná prostředí.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 84 kB


Nová mobilní aplikace Smart Home xComfort umožňuje kompletní ovládání elektroinstalace v domácnosti – skrze smartphone či tablet; monitoruje spotřebu energií a disponuje řadou bezpečnostních funkcí.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 124 kB


Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Eaton Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, rozšířila v těchto dnech své webové stránky o novou microsite. Ta obsahuje nabídku servisních služeb v oblasti poradenství, plánování a realizace projektů.Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 127 KB Eaton se stal novým sponzorem neziskové organizace Raná péče EDA, která se věnuje službám pro rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 67 kB


Přední výrobce a distributor elektrotechnických zařízení dodává mobilní servisní kontejner s UPS pro podporu české vědy; superpočítač se staví v Ostravě, Eaton je jedním z dodavatelů.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 245 kB


Přední výrobce a distributor elektrotechnických zařízení připravuje ke svému výročí mobilní show room, dočasnou úpravu loga a řadu produktových novinek a workshopů.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 80 kBZástupci společnosti Eaton podepsali 8. února 2013 smlouvu o spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze (ČVUT). Naše společnost se v ní zavazuje k poskytnutí dvou studijních stipendií nejlepším studentům doktorského studia fakulty elektrotechnické a dvou stipendií pro studenty stejného typu studia fakulty strojní. Každého studenta podpoří společnost Eaton částkou 15 tisíc dolarů.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 239 kBSpolečnost Eaton se stala v termínu od 11. 2. do 28. 3. 2013  partnerem Energetického poradce PRE v Praze. Eaton Elektrotechnika zde vystavuje nejen produkty elektroinstalační přístroje produktové skupiny xComfort, ale i produkty z řady Power Quality, jako je přepěťová ochrana, nebo záloha napájení (UPS). 

Navštivte Centrum energetického poradenství PRE

Celá expozice je rozdělena na dvě části. První část se zaměřuje na prostory v kanceláři, kde jsou představeny trendy ukládání vedení do lištových a podlahových systémů, a dále možnosti flexibilních zásuvkových sloupkových modulů. Druhá část se věnuje domácnosti, především prostorům v kuchyni, kde jsou představeny sofistikované systémy výsuvných zásuvkových modulů, nové typy vypínačů a jejich jednoduché a minimalistické řešení, ale i barevné kombinace. V této části jsou k vidění vypínače z nejrůznějšího materiálu, jako je sklo, dřevo, hliník značky Niko a pro milovníky retra dokonce i porcelán.

   

I Vy se můžete přijít podívat na možnosti moderního řešení rekonstrukce elektroinstalace kancelářských i bytových prostor. Výstavu můžete navštívit od 11. 2. do 28. 3. 2013 ve všední dny od 10 do 18 hodin.
Centrum energetického poradenství PRE
Jungmannova 747/28 (palác TeTa), Praha 1
Tel.: 840 550 055 (volba č. 5)

Více informací naleznete zde:
http://www.energetickyporadce.cz/cs/kalendar-probihajicich-akci/moderni-elektroinstalace/


První veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV proběhne začátkem února v Praze za účasti renomovaných vystavovatelů; Eaton Elektrotechnika představí systém xComfort.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 106 KB Přichází z pozice regionální personální ředitelky pro skupinu zemí v rámci EMEA v Johnson & Johnson. V Eaton Elektrotechnika má na starosti tvorbu personální strategie v souladu s rozvojem společnosti.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 366 KB 


V průmyslových prostředích může být s bluetooth adaptérem překonána vzdálenost až deseti metrů mezi easy800 a notebookem. Vyplatí se i při umístění relé na nepřístupných a nebezpečných místech.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 91 KB 


Nově auditované výsledky za loňský rok vypovídají o obratu více než 5,34 miliardy korun; to společnosti letos zajistilo mj. 90. příčku mezi nejvýznamnějšími firmami ČR v soutěži Czech TOP 100.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 60 KB S řadou inovovaných produktů Eaton, ale i s novinkami v systému SmartWire-DT se budou moci návštěvníci seznámit na stánku 371 v hale 9 výstavního areálu od 27. - 29. listopadu 2012. .

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 68 KBSpolečnost Eaton uvádí na trh nové softstartéry DS7 podporující komunikaci SmartWire-DT. Nová řada softstartérů pokrývá výkonový rozsah od 1,5 do 110 kW (400 V).

 Softstartéry jsou stále častěji využívány jako alternativa k rozběhům hvězda-trojúhelník. Moderní způsob spouštění motorů je vhodný zejména pro aplikace, jako jsou čerpadla, ventilátory nebo dopravníkové pásy. Softstartéry udržují vysoký točivý moment a odstraňují proudové špičky vznikající při spouštění motorů standardním způsobem. Mají ovšem i další výhodu – na rozdíl od klasických spínacích řešení uživatelé používají pouze jeden přístroj, kde jsou rozměry zařízení mnohem kompaktnější. Softstartér DS7 zabírá méně místa než kombinace pro rozběh hvězda-trojúhelník. Série DS7 nabízí komplexní řadu od 4 do 200 A (1,5 až 110 kW / 400 V), která dokáže pokrýt většinu aplikací.

Nově jsou v portfoliu společnosti Eaton také softstartéry DS7 s integrovaným rozhraním SmartWire-DT. Inovativní komunikační a propojovací systém SmartWire-DT je nedílnou součástí strategie společnosti Eaton. Tento systém otevírá pro uživatele nové možnosti úspory v různých oblastech. Výhodou je nejenom podstatné snížení úsilí při zapojení, ale také při projektování, plánování, uvedení do provozu nebo servisu. SmartWire-DT rovněž nabízí znatelné vylepšení s ohledem na dostupnost systému a bezpečnost. V kombinaci s elektronickými motorovými spouštěči PKE poskytuje systém SmartWire-DT zvýšený monitoring pohonů (monitorování stavů a vzdálená údržba). Systém zpracovává příslušné údaje, jako je skutečný proud motoru, tepelné zatížení a provozní stavy. Tyto hodnoty mohou být neustále sledovány a analyzovány bez nákladné I/O technologie. Komplexní diagnostické možnosti jednotlivých SmartWire-DT stanic umožňují provozovatelům správné načasování zásahů do výrobního procesu – před tím, než dojde k neočekávané odstávce.

Tyto vlastnosti otevírají nové funkce pro softstartéry DS7, které byly dříve dostupné pouze u mnohem dražších zařízení. Kombinace PKE + DS7-SWD dokonale chrání DS7-SWD před přetížením, nabízí nastavitelnou funkci omezení proudu. SmartWire-DT rozhraní umožňuje parametrizaci sofstartérů DS7 z jednoho centrálního místa. Řídicí příkazy jsou do softstartérů odeslány pomocí komunikační sběrnice a stejným způsobem lze též vyčítat ze zařízení diagnostická data. Softstartéry se ovládají přes tři volitelné profily: První – jednoduchý profil Start / Stop, který je znám z kombinace motorového spouštěče PKE a stykače DIL. Druhý – 8-bitový profil softstartéru, který je rovněž poskytován pro frekvenční měniče a nabízí více možností. Třetí – řídicí profil, který je podobný profilu Profidrive. Parametry DS7-SWD lze kdykoli číst a zapisovat prostřednictvím acyklických příkazů, bez ohledu na zvoleném profilu. Mechanismy pro zápis a čtení všech přístrojových parametrů DS7-SWD jsou pospány v profilu Profidrive pro měniče. To nabízí přístup ke standardním parametrům nejen pro frekvenční měniče ale také softstartéry. Nastavení potenciometrů na DS7-SWD může být také přepsáno, například v případě, kdy má být vzdáleně vyloučeno nastavení místní.

DS7-SWD nabízí podrobný diagnostický systém, který umožňuje mnohem více než mohou nabídnout standardní přístroje. Kromě paměti poruch známé z frekvenčních měničů, DS7-SWD nabízí detekci a hlášení devíti různých přístrojových chyb a dalších 35 zpráv pro komunikační chyby. Související PLC funkční bloky zajišťují jednoduchou manipulaci se všemi profily DS7-SWD. Společnost Eaton doplňuje sortiment příslušenství renomovaných řídicích relé easy řady 800 o komunikační adaptér bluetooth. Pomocí nového adaptéru lze rychle a pohodlně připojit kterékoli relé easy800 k vašemu PC. Uživatelé nyní mohou na dálku komunikovat s řídicími relé, které jsou instalovány na obtížně dostupných případně hlučných a nebezpečných místech. V běžných průmyslových prostředích může být s bluetooth adaptérem překonána vzdálenost až deseti metrů mezi easy800 a notebookem.

 

Bluetooth adaptér je dodáván s nezbytnými certifikacemi pro bezdrátovou komunikaci jak pro Evropu (ENW89811K4CF 22/xx R & TTE 1999/5/ES), tak USA (FCC ID: T7VEBMU) nebo Kanadu (C: 216QEBMU).

 

Jako bezpečnostní kód pro komunikaci s notebookem je pro každý adaptér používán 8-místný číselný PIN. Tím se zabrání možnosti neoprávněných externích přístupů k řídicímu relé easy800. Samotný bluetooth adaptér lze velmi snadno a rychle rozpoznat například na operačním systému Windows 7, kde při bluetooth skenování je detekován EASY800-BLT-ADP-xxxxxx, který může být pomocí bezpečnostního kódu požadovaného adaptéru integrován. Šestimístné číslo „xxxxxx" je ID MAC adaptéru bluetooth a používá se pouze jednou pro jedinečnou identifikaci. Tímto způsobem mohou uživatelé obsluhovat několik adaptérů na jednom PC. Na druhé straně může jeden bluetooth adaptér spravovat až čtyři různé PC s bluetooth připojením. Se software easySoft-Pro od verze 6.91 lze nastavit bluetooth spojení stejně snadno jako komunikaci přes programovací kabel a stahovat či ukládat vytvořené programy nebo zobrazovat on-line stavy ve spínacím schéma.

 

Řídicí relé easy800 prokazuje svou všestranost v širokém spektru aplikací. Díky svým různorodým funkčním blokům, jako jsou PID regulátory, matematické funkce, PWM, vysokorychlostní čítače apod. poskytuje easy800 řešení pro širokou škálu řídicích a regulačních úloh. Pomocí analogových a digitálních rozšíření, či připojení ke standardním sběrnicovým systémům nebo Ethernetu se řídicí relé easy800 stala nejsilnějším produktem svého druhu na trhu.

 

 


 S řadou inovovaných produktů Eaton, ale i s novinkami v systému SmartWire-DT se budou moci návštěvníci seznámit na stánku 371 v hale 9 výstavního areálu od 27. - 29. listopadu 2012. .

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 65 KBNová Eaton UPS 9PX přináší maximální energetickou účinnost až 98 %, monitoring spotřeby
přes řadu komunikačních kanálů a v neposlední řadě možnost záložního napájení až několik hodin. Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 141 KB 


Mezinárodní vydavatelství IDG a redakce projektu ChannelWorld vyhlašují pod záštitou výzkumné agentury IDC anketu ChannelWorld Awards 2012, která se v lokální verzi pořádá také v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí.Eaton Elektrotechnika přichází na podzim s populární Eaton Tour 2012. Tradiční cyklus přednášek a školení pro širokou odbornou veřejnost letos představí novinky pro zefektivnění práce v elektroinstalaci, zejména však půjde o zásady jištění a používání proudových chráničů.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 165 KB V rámci evropské Eaton Technology Roadshow k nám na podzimní veletrhy přijede prezentační autobus Eaton Expoliner. Přiveze s sebou portfolio produktů a služeb pro distribuci energie, kvalitu napájení a průmyslovou automatizaci - Lean automation.

Ovládací hlavice Eaton pro nouzové zastavení a vypnutí jsou odolné proti neoprávněnému zásahu a vyhovují normě EN ISO 13850, splňují i evropské a mezinárodní bezpečnostní normy.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 79 KB 


Snímače NanoView dokážou detekovat i průhledné objekty; AccuProx pak zase mění elektrický signál úměrně s polohou kovového objektu v jeho dosahu.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 81 KB 


Nový, mikroprocesorem řízený záskokový automat ATS-C od Eatonu dokáže lépe zajistit nepřerušené napájení velmi důležitých zařízení, např. v nemocnicích nebo v průmyslu.
 
Více informací zde nebo ke stažení v PDF zde - 990 kB.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 91 KB 


IZMX16 je nejmenší vzduchový jistič na světě s možností ovládání na dálku; nová řada IZMX díky komunikačním funkcím zkracuje dobu potřebnou pro vyřešení proudového přetížení, přepětí ad.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 83 KB 


Kompaktní koncepce jističů IZMX40 nabízí i širokou volbu jmenovitého proudu při zachování rozměrů. To usnadňuje návrh a montáž jednotlivých vzduchových jističů do jednotlivých polí rozvodny.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 115 KB 


Společnost Eaton získala významný podíl na trhu rozváděčů vysokého napětí i díky tzv. klíčovým technologiím, z nichž většina je chráněna patenty. Mezi tyto technologie patří technologie pevné izolace, vakuového spínání, modelování elektrických polí a technologie dvoupolohového spínání. Více informací naleznete zdeProudové chrániče musí být pravidelně testovány v intervalech, které předepisuje výrobce, není-li nějakým dalším nařízením tento interval zkrácen. Obvyklý testovací interval pro běžné proudové chrániče je 1 měsíc. Znamená to tedy, že alespoň jedenkrát měsíčně musí být stisknuto testovací tlačítko všech instalovaných proudových chráničů. Tato povinnost připadá na provozovatele zařízení a nelze se jí žádným způsobem právně vyhnout.Více informací naleznete zde


UPS 5PX od Eatonu získala prestižní ocenění v mezinárodní soutěži Golden Bridge, a to především díky měření energetické spotřeby zařízení až na úroveň výstupních zásuvek.  
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 70 KB 


Moduly Eaton easySafety pro dohled nad bezpečností kotlů získaly certifikát TÜV; vestavěný displej a klávesnice navíc umožňují přímé a srozumitelné zobrazení diagnostických hlášení.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 100 KB Zveme vás na technické školení sběrnicového systému NIKOBUS pro moderní elektroinstalace budov. Systém lze využít pro řízení osvětlení, spotřebičů a rolet, regulaci vytápění a další bezpečnostní a komfortní funkce. Více informací naleznete zde


Přijďte na na jednodenní technické školení RF systému xComfort, vhodného pro automatizaci budov - tzv. inteligentní budovy. Systém je vhodný pro řízení osvětlení, spotřebičů a rolet, regulaci vytápění a další bezpečnostní a jiné komfortní funkce. Více informací naleznete zde .


Během veletrhu For Electron představí Eaton na své konferenci produktové novinky z oblasti elektrotechniky, ale také bezdrátových elektroinstalací pro „chytré domy“. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 110 KB 

 

 

Praha, 27. února 2012 – Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Eaton Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, uspořádá během veletrhu For Electron 2012 vlastní celodenní technologickou konferenci. Odborné veřejnosti, architektům a investorům představí nejnovější technologie 15. března 2012 mezi 9.30 a 17.00 hodinou ve Velkém sále I. vstupní haly v PVA Letňany v Praze.  

Eaton uvede ve dvou blocích nejzajímavější novinky a komerčně úspěšné technologie ve dvou přednáškových blocích. Jednotlivým tématům se pak budou věnovat produktoví manažeři Leoš Blažek, Jaromír Pávek, Jindřich Bulva, Karel Špaček a Michal Rybka a externí spolupracovník Petr Slavata.

Program akce Eaton Technologický den 2012 

Akce Eaton Technologický den 2012
Blok I
09.30 – 11.00 hod. 
 • Softwarová podpora pro projektanty
 • Nová řada vzduchových jističů IZMX 
 • Bezdrátová elektroinstalace pro „chytré domy“

11.30 – 13.00 hod.
 • Specifika projektování UPS 
 • Technologie SmartWire-DT nově s řídicím relé EASY
 • Rozváděče vysokého napětí bez použití plynu SF6 

Blok II. 
13.30 – 15.00 hod.
 • Softwarová podpora pro projektanty
 • Nová řada vzduchových jističů IZMX 
 • Bezdrátová elektroinstalace pro „chytré domy“ 

15.30 – 17.00 hod.
 • Specifika projektování UPS 
 • Technologie SmartWire-DT nově také s řídicím relé EASY
 • Rozváděče vysokého napětí bez použití plynu SF6

Srdečně si vás proto dovolujeme pozvat na tento Eaton Technologický den 2012, a to
15. března 2012 od 9.30 hodin do Velkého sálu I. vstupní haly v PVA Letňany.

Pokud máte zájem o čestné vstupenky v elektronické podobě na veletrh For Electron 2012, stačí vyplnit jednoduchý formulář  ZDE a obratem dostanete vstupenku na veletrh.

Více informací se můžete dozvědět také na www.electroncz.cz/2012.


Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 110 KB


Kontakt:
Lucie Kuhnová, tel.: +420 267 990 464, e-mail: LucieKuhnova@eaton.com 

 Novou komunikační bránou je tak zajištěno připojení SmartWire-DT ke všem průmyslovým sběrnicím,
jež používají výrobci programovatelných automatů.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 1 MB 


Diverzifikovaný průmyslový výrobce Eaton Corporation (NYSE: ETN) dnes společně se svými partnery, agenturou Czech Invest a Českým vysokým učením technickým v Praze (ČVUT), oznámil otevření nového globálního Inovačního centra v Praze. Nové zařízení ve Vědeckotechnickém parku Roztoky je prvním globálním Inovačním centrem společnosti Eaton v Evropě a celkově pátým v celosvětové síti pokročilých inovačních center, která se nachází ve Spojených státech (2x), Indii a Číně.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 1 MB 


PF 2012

Jak připravit kapra na modro?

Očištěného kapra nakrájíme na podkovy i s kůží, jinak by se nám nezabarvil do modra. Kapra osolíme a necháme odležet. Připravíme si silný vývar z kořenové zeleniny (2 mrkve, 1 malý celer, 1 malý pórek, kousek celerové natě) s menší cibulí, divokým kořením a tymiánem, dochutíme solí a octem. Všechno vaříme 20 minut. Potom do vývaru vložíme naporcovanou rybu a vaříme v mírném ohni 5 minut. Uvařeného kapra necháme ve vývaru ještě 5 minut. V jiném hrnci povaříme trochu octa a cukru. Při podávání kapra polijeme vařeným octem spolu s cukrem a trochu vývaru. Můžeme ho ještě pokapat rozpuštěným máslem a podáváme s opečenými brambory, nebo bramborovou kaší.
Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o. nyní nabízí nové provedení HMI/PLC řady XV102 s integrovaným konektorem SmartWire-DT pro rychlé a jednoduché připojení průmyslových prvků. Systém Smart- Wire-DT je komunikační technologie společnosti Eaton, která šetří čas a náklady při realizaci průmyslového rozváděče. Inovativní systém nahrazuje klasické propojení přístrojů jako jsou např. ovládací a signalizační přístroje, stykače a motorové spouštěče nebo výkonové jističe.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 143 kB 


Nové řešení pro komerční a administrativní budovy umožňuje bezdrátové ovládání systémových prvků pro řízení osvětlení a zastínění, regulaci vytápění a chlazení, energy management – měření spotřeby energií, plynu a vody; nyní rovněž s komunikací v sítích LAN a WiFi.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 143 kB 


Modul kontroluje mechanické upevnění hlavice a v případě ztráty bezpečnostní funkce odpojí zátěž; novinkou je i mechanická barevná signalizace polohy tlačítek.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 77 kB 


Společnost Eaton byla nominována do ankety ChannelWorld Awards 2011 v kategorii “Výrobce síťových řešení roku/Networking Vendor of the Year”. Nominováni jsme byli redakcí IDG, která anketu pořádá, i samotnými výrobci a distributory. Hlasování bude uzavřeno 31. 1. 2012 a výsledky vyhlášeny v průběhu února 2012.

 

Hlasovat můžete zde: http://channelworld.cz/awards-2011/hlasovani 

 

 ChannelWorld Awards 2011

 

Tato anketa je pořádána v lokálních verzích také v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu a Nizozemí. V České republice a na Slovensku letos probíhá její druhý ročník.

Děkujeme, že volíte právě nás.Dosud byly produkty v distribuci označeny původním logem Eaton. Sloučení firem nyní vstupuje do své poslední fáze a označení všech produktů se mění na Eaton.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 101 kB Letošními tématy budou měření komunikace v průmyslových aplikacích, rozváděčové systémy, i technologie UPS. Prvním odborným školením odstartuje Eaton Tour 2011 již 13. září.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 64 kBPraha, 27. července 2011 – Eaton Elektrotechnika i letos připravuje dnes již tradiční cyklus přednášek a školení pro konstruktéry a projektanty. Registrace na Eaton Tour 2011 jsou právě zahájeny. Od 13. září do 18. října proběhnou ve 12 městech České republiky odborná setkání nad produktovými novinkami ale i legislativními změnami týkající se elektrotechnického oboru.

Pro letošní ročník Eaton Tour 2011 připravujeme systém technických školení, který nabízí řadu zajímavých informací o měření komunikace v průmyslových aplikacích, rozváděčových systémech Profi Plus a XVTL a technologií UPS,“ řekl Ľuboš Reviľák, vedoucí oddělení produktového managementu Eaton pro ČR a SR. Účastníci budou mít rovněž možnost konzultovat vybraná témata se zúčastněnými odborníky.
 
Požadavek na přenos informací mezi různými zařízeními je v současné době stále silnější. Měření v průmyslových aplikacích obnáší nejen měření elektrických veličin, ale také například měření tlaku, hladiny, tvaru nebo typu materiálu. Jak tedy kompletně analyzovat síť a zároveň disponovat veškerými potřebnými informacemi bude jedním z témat, které bude součástí programu odborných setkání v rámci Eaton Tour 2011.

„Pod názvem Eaton Tour se skrývá úspěšný program, který má svou tradici již z dob, kdy společnost působila na českém trhu pod názvem Eaton Elektrotechnika,“ doplňuje Lucie Kuhnová, vedoucí marketingového a propagačního oddělení Eaton Elektrotechnika.
 
Eaton Tour 2011 startuje v Ostravě již 13. září a pokračuje v dalších městech až do poloviny října.  Kompletní informace, včetně registračního formuláře jsou k dispozici na webových stránkách www.eatonelektrotechnika.cz/tour . Vstup na školení je zdarma. Registrace je možná vyplněním elektronického formuláře na stránkách, nebo e-mailem na TourCZ@eaton.com . Více informací naleznete na stránkách www.eaton.cz .


 Data a místa konání Eaton Tour 2011:


Ostrava13. 9. 2011Vědecko-techno. park Ostrava, a.s., Technologická 372/2, Ostrava
Zlín14. 9. 2011Univerzita Tomáše Bati - Academia Centrum, Mostní 5139, Zlín
Olomouc15. 9. 2011Regionální centrum Olomouc s.r.o., Jeremenkova 40B, Olomouc
Karlovy Vary20. 9. 2011Hotel Thermal, I.P. Pavlova 11, Karlovy Vary
Plzeň21. 9. 2011E-Centrum Plzeň, Guldenerova 17, Plzeň
Praha22. 9. 2011Masarykova kolej ČVUT, Kongresové centrum, Thákurova 1, Praha 6
České Budějovice4. 10. 2011Konferenční centrum ARTIGY, Pražská tř. 24, České Budějovice
Jihlava5. 10. 2011EuroAgentur Business hotel, Romana Havelky 13, Jihlava
Brno6. 10. 2011Hotel Avanti, Střední 61, Brno
Most11. 10. 2011Benedikt Most, Rekreační 1048, Most
Praha12. 10. 2011Hotel Chvalská Tvrz, Na Chvalské tvrzi 858/11, Praha 9
Liberec13. 10. 2011Centrum Babylon, a.s., Nitranská 1, Liberec
Hradec Králové18. 10. 2011Hotel Černigov, Riegrovo náměstí 1494, Hradec Králové 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 64 kB


Kontakt:
Lucie Kuhnová, tel.: +420 267 990 464, e-mail: LucieKuhnova@eaton.com 

 Podle auditovaných hospodářských výsledků utržila firma v roce 2010 za vlastní výkony a služby přes 5 miliard korun. Navýšila také hospodářský zisk před zdaněním.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 66 kB Čtvrtou příčku v oboru elektro obsadila naše společnost Eaton Elektrotechnika v prestižní firemní soutěži Czech TOP 100, jež každoročně vyhlašuje stejnojmenné sdružení. Zároveň se umístila na 5. pozici v oboru IT/ICT. nejpoužívanějšími operačními systémy.

 

Ke stažení zde | - 1,4 MB Bezdrátová RF hlavice pro komfortní regulaci vytápěníOd září 2011 bude v prodeji RF hlavice xComfort s velmi tichým motorickým pohonem a bateriovým napájením 2x1,5 V (baterie typ AA). Životnost baterie je 2 roky, stav baterie je signalizován na hlavici a v případě vybití v dostatečném předstihu indikován na Room Manageru. Displej s modrým odsvícením poskytuje základní informace o aktuální teplotě, vytápěcím režimu, časovém profilu a reálném času, datu a stavu topení.

RF hlavici lze využít v mnoha aplikacích. Regulaci vytápění může zabezpečit jedna z řídicích jednotek systému xComfort - Room Manager nebo Home Manager. Ze systémů „třetích stran“ je možné hlavici ovládat prostřednictvím RF komunikačního interface CKOZ-00/03, připojeného k vlastnímu PC. A pro ty nejjednodušší aplikace zónového vytápění lze hlavici provozovat zcela bez řízení.

Při využití Room Manageru lze nezávisle řídit až 6 zón, přičemž v každé místnosti může být ovládáno najednou až 5 RF hlavic. Regulace vytápění je plynulá, pokud se teplota v místnosti blíží požadované, bezdrátová hlavice radiátor motorickým pohonem „přiškrcuje“. Hlavice pracuje ve třech režimech: AUTO, Party a Emergency. V režimu AUTO se časové programy a provozní teploty komfortně nastavují na displeji Room Manageru, stejně tak jako režim dovolené nebo vytápěcí režimy pro topení/chlazení. Skutečná teplota v místnosti může být měřena RF pokojovým termostatem anebo může být převzata přímo z integrovaného teplotního senzoru RF hlavice (lze využít pro místnosti, ve kterých není požadována korekce teploty kolečkem na termostatu). Tlačítkem Party na hlavici lze zvolit komfortní režim vytápění zejména v nočních hodinách. Stlačením 1x se topí na jednu hodinu, stlačením 2x se topí na dvě hodiny. Funkce je po nastaveném čase automaticky ukončena – je opět zvolen režim AUTO. Režim Emergency přispívá ke zvýšení spolehlivosti vytápění. Pokud by došlo ke ztrátě spojení s řídicí jednotkou, hlavice budou automaticky topit na poslední obdrženou teplotu a automaticky budou navazovat spojení s řídicí jednotkou, dokud spojení nebude úspěšně navázáno. Tento stav je na Room Manageru signalizován, bude aktivován např. při vybitých bateriích v RF hlavici.

 
Schéma řízení vytápění

Hlavice umožňuje rovněž samostatný provoz bez nutnosti použití RF řídicí jednotky. Hlavice pracuje ve čtyřech režimech: AUTO, Manual, Holiday a Party. V režimu AUTO lze zvolit dvě vytápěcí teploty (DEN, NOC) a časový vytápěcí režim přímo na displeji hlavice, nebo je možné zvolit „pohodlnější“ nastavení přímo softwarem MRF (velmi komfortní funkce). Aktuální teplota je měřena vnitřním teplotním senzorem. Režim Manual je vhodný pro rychlou korekci požadované teploty. Nastavení teploty se provede kolečkem na hlavici - nový režim a nastavená teplota jsou indikovány na displeji. V tomto režimu se topí pouze na jednu teplotu bez časových omezení, režim je ukončen ručním přepnutím do režimu AUTO. V režimu Holiday lze definovat úspornou teplotu a časový rozsah po dobu dovolené. Tlačítkem Party se aktivuje vytápění na zvolenou dobu (1 stisknutí = 1 hodina, 2 stisknutí = 2 hodiny, 3 stisknutí = konec Party) a na požadovanou teplotu – nastavuje se kolečkem na hlavici. Funkce je po nastaveném čase automaticky ukončena.

Hlavici s bezdrátovou komunikací pro xComfort je možné namontovat na všechny běžné typy radiátorů, součástí balení jsou redukční kroužky pro armatury Haimeyer a Danfos.


Datum: červenec 2011
Médium: Moderní byt

Při zařizování interiéru jsme se již naučili klást důraz také na detaily a výrobci nám ochotně vycházejí vstříc. Jedna z maličkostí, bez které se neobejdeme, je vypínač. Tato malá krabička už nemusí být jen nutnou a přehlíženou součástí zdi, může se z ní snadno stát plnohodnotný interiérový doplněk.

Ke stažení strana 1 | - 1 MB , strana 2 | - 1 MB 


Z řady Eaton Ellipse byly prodány miliony kusů UPS; nová Ellipse ECO přináší výraznou úsporu energie,
nejmodernější ochranu proti přepětí a kompatibilitu s nejpoužívanějšími operačními systémy.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 99 kB Přeměna názvu společnosti Eaton na Eaton Elektrotechnika a posílení produktové komunikace jsou
hlavními úkoly BTL, kterou má nově na starosti Just Communication.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 62 kB


Phoenix Contact, přední světová firma v oblasti komponent, systémů a řešení pro elektrotechniku, elektroniku a automatizaci, a Eaton, jeden z předních výrobců komponent pro distribuci energie, UPS a komponent a systémů pro automatizaci, uzavřely na veletrhu Hannover Messe 2011 smlouvu o spolupráci na elektronických spouštěčích motorů Contactron se SmartWire-DT. Z řady Eaton Ellipse byly prodány miliony kusů UPS; nová Ellipse ECO přináší výraznou úsporu energie,
nejmodernější ochranu proti přepětí a kompatibilitu s nejpoužívanějšími operačními systémy.

Celý článek naleznete zde.


Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Eaton Elektrotechnika), významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení sponzoroval hokejový klub HC Eaton Pardubice od roku 2003. Šest let nosili hokejoví hráči dres s logem Eaton, poslední dva roky hráli s logem Eaton na prsou. Za celou dobu sponzoringu byl hokejový tým plný bojovnosti a vyhrál tak dvakrát titul „Mistr České republiky“ v roce 2005 a 2010. 


Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 73 kBOdborná porota ocenila jako nejinovativnější výrobek letošního veletrhu Electron nový měřicí modul XMC. Mezi největší přednosti měřicího modulu XMC patří beztransformátorové řešení a možnost ímé montáže na přívodní vodiče jističů.

 
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 85 kBNabízíme širokou škálu vypínačů a zásuvek v moderním designu. Oceníte exkluzivní materiály i pro bezdrátovou elektroinstalaci a inteligentní řešení pro váš komfort.

Prohlédněte si náš aktuální leták online zde | - 1,3 MB.


24. březen 2011. Komunikační systém SmartWire-DT reflektuje požadavky zákazníků na rychlou, jednoduchou a přehlednou montáž řídicích kabelů v průmyslovém rozváděči.

 

http://www.mmspektrum.com/clanek/moderni-prumyslovy-rozvadec

 

Celý článek ke stažení zdeEaton se rozhodl vsadit spíše na tradiční lokalitu, a proto letos vystavuje opět v Praze na novém veletrhu ELECTRON. Na návštěvníky čekají kromě představení změny loga na přístrojích Eaton i muzejní exponáty.   Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Eaton Elektrotechnika), významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, bude vystavovat od 12. do 15. dubna 2011 na veletrhu ELECTRON 2011 v Praze - PVA Letňanech. Na veletrhu představí ucelený přehled produktů pro distribuci elektrické energie, průmyslové aplikace, administrativní, telekomunikační a IT centra, až po přístroje pro bytové užití.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 73 kB


Eaton Elektrotechnika, významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, který působí také jako dodavatel komplexních řešení kvalitního napájení, dnes oficiálně spustil nový odborný portál pro elektrikáře s názvem Profi Klub Elektrotechniků . Eaton Elektrotechnika (dříve Eaton Elektrotechnika) si klade za cíl oslovit koncové zákazníky a nabídnout jim přednostní přístup k aktuálním informacím z oboru a k prodejním akcím.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 167 kB Mezinárodní skupina Eaton, která provozuje několik poboček i v Česku, letos slaví 100 let od svého založení. V roce 1911 začal v americkém městečku Bloomfield podnikat pan J. O. Eaton, po němž nese společnost jméno dodnes.

 Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 167 kBRádi bychom vás pozvali na mezinárodní veletrh automatizace a elektrotechniky SPS/IPC/Drives, který se uskuteční ve dnech 23. - 26. listopadu v Norimberku. Eaton zde představuje, společně s firmou Micro Innovation, která je dnes součástí koncernu Eaton Corporation, své nové systémy a produkty průmyslové automatizace. V letošním roce zde naleznete především naše průmyslové počítače a operátorské panely, jednotky I/O, modulární i kompaktní PLC, programovatelná relé Easy, napájecí zdroje a software pro automatizaci, nebo produkty z oblasti pohonů. Expozice  bude rovněž doplněna nabídkou snímačů a spínačů.

 

Více informací naleznete zde: http://www.Eaton.net/en/fairs/sps_ipc_drives_2010/index.jsp.

 

Místo konání:Messezentrum NürnbergMesse GmbH
Karl-Schönleben-Straße
90471 NurembergHala č. 9, stánek 371 

 

Datum:23. - 25. listopadu 2010 

 

Těšíme se na vaši návštěvu, na stánku Eaton!Kupte si jakýkoli náš stykač DILM 7 - 32 a získáte od nás pivo jako dárek. Akční nabídka platí pro vybrané obchodní partnery Eaton Elektrotechnika do vyprodání zásob. 

 

Pivobraní se stykačem DILM 7 – 32Eaton Elektrotechnika na následujícím období posílí korporátní komunikaci na českém trhu.
Comtech zvítězil v tendru mezi čtyřmi dalšími agenturami. Praha, 19. října 2010 - Eaton Elektrotechnika s.r.o., významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, spolupracuje od října s novou kreativní agenturou. Z výběrového řízení vyšla vítězně během minulého měsíce agentura Comtech. Eaton Elektrotechnika (nedávno ještě Eaton Elektrotechnika s.r.o.) chce v příštím roce posílit především korporátní komunikaci na českém trhu. Toho by měl Comtech dosáhnout především pomocí kampaně v tištěných médiích. Produktovou komunikaci však nadále zajišťuje Orbis Pictures Agency, která během tendru obhájila svou pozici.  


  Zaplatíte jen 11 ks a obdržíte kompletní balení 12 ks jističů PL7 - B10/1 nebo PL7 - B16/1.Akční nabídka platí pro vybrané obchodní partnery Eaton Elektrotechnika do vyprodání zásob. 11+1


  Stáhněte si náš nový katalog pro domovní elektroinstalaci xComfort, ve kterém naleznete unikátní produktovou novinku - exklusivní systém zapuštěných přístrojů Mysterious. Dále je katalog doplněn přehledem doporučených kombinací rámečků a středových krytů, schématem zapojení pro nejběžnější výrobky a řadu dalších užitečných informací. V elektronické podobě je katalog ke stažení zde. (http://www.eatonelektrotechnika.cz/pdf/tiskoviny_pdf_353.pdf) Pokud máte zájem o tištěnou podobu katalogu, vyžádejte si ho u obchodních zástupců nebo napište na e-mail podporaCZ@eaton.cz


Přihlásit se můžete zde: http://www.xcomfort.cz/techinfo/cs-skoleni


Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o. vydává nový katalog instalačních přístrojů. Seznamte se s novinkami v nabídce. Katalog v tištěné podobě je možno vyžádat u obchodních zástupců nebo na Technické podpoře, e-mail podporaCZ@eaton.com, tel. 267 990 440. Katalog ve formátu pdf lze stáhnout zde.


Užijte si letní nabídky a při každém nákupu 6 pólů jističů typu PL6 - B10/1 nebo B16/1 získejte jako dárek zdarma pivo Gambrinus. Akce probíhá u vybraných obchodních partnerů do vyprodání zásob.

 

letni akce letak


Klub HC Eaton Pardubice získal titul mistra republiky v sezóně 2009/2010! Děkujeme!

 

 

mistři


20.04.2010 | ZLATÝ AMPER 2010

Cenu ZLATÝ AMPER získal na letošním elektrotechnickém veletrhu AMPER 2010 komunikační systém SmartWire-Darwin společnosti Eaton Elektrotechnika. Mezinárodní hodnotící komise ocenila především využití, efektivitu a inovativnost systému SmartWire-Darwin. Tento originální systém totiž podstatně zjednodušuje propojování jeho jednotlivých prvků a minimalizuje riziko vzniku chyby při propojování. 

 

 

  

Zlatý Ampér
 

 

 

Společnost Eaton Elektrotechnika na letošním veletrhu AMPER 2010 představila hned několik novinek - mezi nimi i systémové řešení řídicích a signalizačních okruhů SmartWire-Darwin. „Jedná se o inovativní řešení propojování a následné ovládání jednotlivých prvků v rozváděči i mimo něj pomocí vlastní komunikace. Informace jsou s nadřazeným systémem vyměňovány přes standardní průmyslové sběrnice", vysvětluje podstatu oceněného výrobku Ing. Dušan Pirich, Country Sales Manager Eaton v ČR. SmartWire-Darwin uspěl v konkurenci 27 přihlášených exponátů od 23 vystavujících společností a svou inovativností si vysloužil ocenění odborné hodnotící komise, v jejímž čele stál prof. Ing. Jiří Tůma, DrSc. z katedry elektroenergetiky ČVUT.   

 

 

diplom

 

 

 

SmartWire-Darwin

 

Technologie SmartWire-Darwin společnosti Eaton je pokrokový komunikační systém pro zapojení spínacích přístrojů do sítě, který přináší zcela novou koncepci možné implementace požadované funkce soustavy přístrojů v rozváděči. Systém nevyžaduje I/O moduly k PLC, které jsou nezbytné pro klasické řešení, a odpadá také zdlouhavé zapojování řídicích vodičů. Výhodou je podstatné zmenšení rozváděčové skříně, zdokonalená možnost diagnostiky, jednoduchá vzájemná zaměnitelnost a rozšiřitelnost systému.   

 

 

darwin

 

 

 

Data jsou ze sítě SmartWire-Darwin do PLC vyšší úrovně předávána přes brány, které využívají standardních průmyslových sběrnic, např. Profibus-DP nebo CANopen. Každá síť SmartWire-Darwin začíná touto bránou. Na jednu bránu může být k síti připojeno až 99 různých modulů. Připojení klasických spínacích přístrojů se provádí pomocí rozšiřujícího modulu montovaného přímo na stykač DILM. Stejně jako spínací přístroje mohou být pro komunikaci po síti SmartWire-Darwin přizpůsobeny také ovládací a signalizační přístroje s funkčními prvky M22. Ty jsou k dispozici pro ovládací funkce (tlačítka, spínače, vícepolohové přístroje), pro signální funkce nebo kombinované ovládací a signální funkce. Ostatní signály z přístrojů, které nemají vestavěnou technologii SmartWire-Darwin, se zpracovávají pomocí I/O modulů namontovaných vedle čidel. Všechna připojení ke komunikačnímu systému jsou zásuvná, díky tomu jsou vyloučeny chyby v zapojení a zkracuje se tím doba uvedení do provozu.  Pro správný návrh jednotlivých komponentů a příslušenství a pro správné naprojektování sítě SmartWire-Darwin slouží konfigurační software SWD-Assist. 

 

 

 

Stáhnout   31.03.2010 | Veletrh AMPER 2010

Pod novým názvem a v bílo-modrých barvách letos poprvé vystoupila na tradičním elektrotechnickém veletrhu AMPER 2010 společnost Eaton Elektrotechnika. Děkujeme všem, kteří se přišli na stánek Eaton seznámit s novinkami v našem sortimentu. Vážíme si vaší přízně!

 

 

Na letošním veletrhu AMPER zaznamenala společnost Eaton Elektrotechnika významný úspěch. Náš komunikační systém Zlatý AmpérSmartWire-Darwin získal cenu ZLATÝ AMPER 2010. Mezinárodní hodnotící komise ocenila především využití, efektivitu a inovativnost systému SmartWire-Darwin. Tento originální systém totiž podstatně zjednodušuje propojování jeho jednotlivých prvků a minimalizuje riziko vzniku chyby při propojování.  Více o systému SmartWire-Darwin naleznete zde.

 

Obrovský zájem návštěvníků veletrhu vzbudily besedy a autogramiády hráčů HC Eaton Pardubice. Moderátor ČT Petr Vichnar pro návštěvníky stánku společnosti Eaton vyzpovídal ve středu fenomenálního gólmana Dominika Haška, nejlepšího střelce HC Eaton Pardubice Petra Sýkoru a legendárního útočníka Vladimíra Martince. Ve čtvrtek měli návštěvníci veletrhu možnost získat podpis útočníků Jana Koláře a Petra Koukala a také trenéra pardubického mužstva Václava Sýkory.

 

 

Po celé čtyři dny veletrhu probíhala také soutěž o hodnotné ceny od společnosti Eaton. Celkem jsme mezi návštěvníky veletrhu rozdělili 8 sad cen - USB disky, MP3 přehrávače a xComfort sety pro bezdrátové ovládání spotřebičů. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, a gratulujeme výhercům!

 

 

 

výherce  výherce

 

autogramiáda na stánku wago


Praha, 15. února 2010 - Společnost Eaton Elektrotechnika, přední dodavatel komponentů pro řízení a distribuci energie v České republice, informuje o obchodně-organizačních změnách, které proběhly v souvislosti s integrací společností Eaton a Eaton. S platností od 1. února 2010 dochází ke spojení všech obchodních aktivit a odpovědností na úrovni jednotlivých zemí v regionu EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika) v rámci sektoru Electrical společnosti Eaton.


izm 

Přicházejí k Vám nové vzduchové jističe IZM a vypínače IN. Nabídku lze rozdělit do dvou podskupin. Náhradou za dřívější řadu IZM13 je IZM26. Sortiment IZM26 je rozdělen do čtyřech typových velikostí, lišících se jmenovitými proudy a z hlediska rozměrů pouze šířkou. To umožňuje cenovou i rozměrovou optimalizaci projektů. Nejmenší typová velikost nabízí nově jmenovité proudy až 2000 A. K dispozici jsou čtyři typy digitálních spouští nabízející různé stupně výbavy a ochranných funkcí. Lze tak volit jistič se základními ochrannými charakteristikami bez komfortních funkcí až po jističe s diagnostickými funkcemi sítě.

 

Typové velikosti jističů IZM26:

IZM20 se jmenovitým proudem In = 800 –  2000 A

IZM32 se jmenovitým proudem In = 800 –  3200 A

IZM40 se jmenovitým proudem In = 4000 A

IZM63 se jmenovitým proudem In = 4000 –  6300 A

 

Zcela novým pojetím jsou jističe IZMX16. Jedná se o vysoce kompaktní vzduchové jističe se jmenovitými proudy do 1600 A. Tyto jističe v sobě kombinují výhody vzduchových i kompaktních jističů. Tak jako běžné vzduchové jističe nabízejí vysoké vypínací schopnosti a výdržný proud (jističe kategorie B dle ČSN EN 60947-2), ale svými rozměry, hmotností i cenou se blíží jističům kompaktním. To je umožněno zcela novou konstrukcí.

 

S novým sortimentem vzduchových jističů se lze seznámit v katalogu.Dalším krokem v integraci koncernu Eaton do společnosti Eaton Corporation bude postupné zavedení nových obalů pro produkty označené logem Eaton. Od 1. ledna 2010 se tak můžete setkat s obaly našich produktů, na kterých budou vytištěna obě loga – Eaton a Eaton.

 

Změnou designu obalu našich výrobků chceme jasně deklarovat, že naše produkty značky Eaton se staly součástí širší rodiny produktů Eaton. Uvnitř těchto obalů ale samozřejmě najdete přesně takové výrobky, na jaké jste zvyklí: výrobky označené logem Eaton. Stejně tak neměníme jejich názvosloví, objednací čísla či dokumentaci.

 

Díky spojení koncernů Eaton a Eaton Vám budeme schopni nabídnout ještě širší portfolio výrobků než dosud. Svůj sortiment v Evropě rozšíříme o celou škálu výrobků Eaton. Další oblastí, ve které, jak věříme, pocítíte posílení našich společných schopností, je servis. Díky přítomnosti společností Eaton – Eaton ve 150-ti zemích světa a celosvětové servisní síti chceme být Vaším ještě silnějším a spolehlivějším partnerem.

nove baleni


Společnost Eaton Elektrotechnika byla k 1.9.2009 přejmenována na Eaton Elektrotechnika a pokračuje tak v začleňování do struktur svého nového vlastníka, amerického koncernu Eaton Corporation. V souvislosti se změnou názvu na Eaton dochází také ke změně některých kontaktních údajů.

 

Nové webové stránky Eaton Elektrotechnika: www.EatonElektrotechnika.cz

 

Nové emailové adresy:

Zákaznické centrum Eaton Elektrotechnika: ElektrotechnikaCZ@Eaton.com

Technická podpora: podporaCZ@Eaton.com

Servisní podpora: servisCZ@Eaton.com

Emailové adresy zaměstnanců Eaton Elektrotechnika: JmenoPrijmeni@Eaton.com

 

 servisní podporatechnická podpora 

Emailové adresy s dosavadní koncovkou @eatonelektrotechnika.cz nebudou od 31.1.2010 funkční.

 

Ostatní kontaktní údaje, např. poštovní adresy a telefonní čísla, zůstávají beze změny:

Zákaznické centrum Eaton Elektrotechnika: 267 990 400

Technická podpora: 267 990 440

Servisní podpora: 234 769 500

 

Eaton Elektrotechnika s.r.o.

Komárovská 2406, 193 00 Praha 9

Třebovská 480, 562 03 Ústí nad OrlicíPŘIHLÁŠKA ZDE  

 

Technické školení RF systému a sběrnicového systému Nikobus - 19.-20.11.2009, Ústí nad Orlicí

 

Termín : 19.-20. 11 2009

 

Společnost EATON Elektrotechnika, s.r.o. Vás zve na dvoudenní technické školení systému xComfort pro automatizaci budov - řízení osvětlení, spotřebičů a rolet, regulaci vytápění a další bezpečnostní a komfortní funkce systémů:

 

19. 11. 2009   Radiofrekvenční systém xComfort


20. 11. 2009   Sběrnicový systém Nikobus Školení je určené zejména pro montážní společnosti a projektanty.

 

Uchazeč školení si osvojí základní práci s moderními systémy pro automatizaci budov - návrh, montáž a zásady projektování. Součástí školení je nastavení (parametrizace) systému v základním režimu a na počítači. Na školení budou představeny novinky letošního roku.

 

Místo školení:  budova společnosti EATON, Třebovská 480, 562 03 Ústí nad Orlicí
(čtvrť Hylváty - sídliště)

 

Termín školení:  19. - 20. listopadu 2009

 

Témata školení:

 

1/ Přístroje pro klasickou instalaci - nový design Original, Intense, Pure

 • Základní informace o přístrojích pro klasickou domovní elektroinstalaci
 • Elektronické spínací přístroje, detektory pohybu a kouře, termostaty, senzory intenzity ...
 • domovní stmívače, systémy pro řízení stmívání osvětlení

 

2/ Sběrnicový systém Nikobus

 • Detailní představení systému Nikobus, orientace ve výběru přístrojů pro dané použití, zapojení
 • Technické požadavky na elektroinstalaci, použití, návrh a projektování, zásady montáže
 • Programování systému Nikobus na demokufrech pomocí malého šroubováku
 • Konfigurace systému Nikobus v softwaru Nikobus v. 3.1.

 

3/ Radiofrekvenční systém xComfort

 • Představení komponent RF systému, orientace ve výběru přístrojů pro dané použití, zapojení
 • Technické požadavky na elektroinstalaci, návrh a projektování, zásady montáže
 • Programování na demokufrech a panelech - parametrizace v základním režimu pomocí šroubováku
 • Ukázky parametrizace konfigurace přes RS232 interface v komfortním režimu, software MRF 1.53 CZ
 • Práce v Profi mode - výhody oproti základní verzi
 • Řídící a vizualizační jednotka Room Manager včetně nových funkcí SAFETY pro bezpečnost a ENERGY měření spotřeby energií (el. energie, voda, plyn...), energetický management
 • Informativně centrální řídící systém Home Manager nejen pro komfortní regulaci vytápění, sw. MMRF 3.6 CZ.
 • Vizualizace RF systému přes Homeputer software

 

4/ Technická podpora

 • Projekční a technické podklady, ceník Eaton CZ1.20
 • Projekční značky AutoCAD pro Nikobus a RF systém, vzorové projekty, vzorové rozpočty, uživatelské manuály, montážní návody.

 

Časový harmonogram:

 

1. den školení
prezence, zahájení  ...... 9:00 hod
školení (RF systém - produkty, nastavení šroubovákem - základní mód) ...... 9.15 - 12:00 hod
společný oběd .... 12:00-13:00 hod
školení (RF systém - programování přes PC, komfortní mód, projekční podpora) ...... 13:00-16:00 hod

 

2. den školení
prezence, zahájení  ...... 9:00 hod
školení (Nikobus systém - produkty ) ...... 9.15 - 12:00 hod
společný oběd .... 12:00-13:00 hod
školení (programování, software Nikobus) ...... 13:00-15:00 hod

 

Organizační pokyny:

 

Pro přihlášení na školení použijte přihlašovací formulář níže.Účastnický poplatek za organizační zajištění školení, stravné a technickou dokumentaci je 300,- Kč/den včetně DPH 19% za osobu a bude vybírán v hotovosti před zahájením školení při prezenci účastníků (podmínka účasti na školení). Zároveň Vám bude předán daňový doklad.Pro instalaci softwarů a ostatní technické podpory doporučujeme vzít s sebou notebook (není podmínkou). PC využijete pro vlastní programování systémů. Notebook musí být vybaven rozhraním RS-232 pro připojení komunikačních rozhraní xComfort, případně externím převodníkem pro RS-232.

 

Těšíme se na setkání s Vámi na školení moderních instalací.

 

S přátelským pozdravem

 

Ing. Jaromír Pávek
produktový manažer - xComfortEaton Elektrotechnika s.r.o.
Electrical Sector

 

PŘIHLÁŠKA ZDE  V průběhu listopadu a prosince letošního roku proběhne několik školení na řídicí relé easy a bezpečnostní relé easySafety.
Školení je rozděleno do tří typů:
- základní (easy500 a easy700)
- pokročilé (easy800 a MFD-Titan)
- speciální (easySafety)

Zde uvádíme všechny termíny a místa:

EASY500/700 (základní)
10.11.2009 Ústí nad Orlicí - Obchodní kancelář společnosti Eaton Elektrotechnika s.r.o., Třebovská 480
11.11.2009 Brno - VUT, fakulta elektrotechnická, ul. Kolejní
12.11.2009 Plzeň - Střední odborné učiliště elektrotechnické, Vejprnická 56
19.11.2009 Praha - Obchodní kancelář společnosti Eaton Elektrotechnika s.r.o., Komárovská 2406

EASY800 a MFD-Titan(pokročilé)
25.11.2009 Brno - VUT, fakulta elektrotechnická, ul. Kolejní
26.11.2009 Praha - ČVUT, Fakulta elektrotechnická, Technická 2

EASY-SAFETY (speciální)
2.12.2009 Brno - VUT, fakulta elektrotechnická, ul. Kolejní
4.12.2009 Plzeň - Střední odborné učiliště elektrotechnické Plzeň, Vejprnická 56


Přihlásit se můžete ZDE

Ceny:
základní školení - ZDARMA
pokročilé školení - 500,-/osoba
speciální školení - 500,-/osoba


 

Základní řadou kompaktních výkonových jističů Eaton jsou produkty NZM. Jedná se o ucelený systém jištění. Zákazník v nabídce nalezne jak jističe se spouštěmi pro nenáročné aplikaci typu ochrany obvodů bez proudových špiček, až po spouště umožňující složité tvarování vypínacích charakteristik pro nastavení selektivity rozsáhlých jisticích systémů či motorové spouště. Bez zajímavosti určitě nejsou ani speciální provedení jističů s pevně nastavenými spouštěmi pro účely hlavního jističe před elektroměry, schválené např. pro distribuční oblast PRE.

 

Jistič NZM4 až do 1600 A.

 

            Kromě základních a očekávaných jisticích funkcí přinášejí jističe NZM i mnoho dalších užitných vlastností. Pro komfortní správu a řízení jisticích systémů jsou určeny diagnostické a komunikační funkce. Po sběrnici tak lze dálkově číst aktuální stav systému včetně např. protékajících proudů, ale i stavové veličiny jako jsou varovná hlášení či příčiny vybavení jističe.

Pro potřeby exportérů jsou v nabídce i provedení s certifikací pro Severní Ameriku. To se týká jak samotných jističů, tak i kompletní nabídky příslušenství.

            Vedle základní řady NZM nabízí Eaton i tzv. ekonomickou variantu v podobě jističů LZM. Ty jsou určeny pro základní jednoduché aplikace, kde není vyžadováno např. složité tvarování charakteristik pro nastavení selektivity, vysokých vypínacích schopností, ale naopak základním kritériem je co nejnižší cena.

            Firma Eaton myslí i na pohodlné navrhování jisticích systémů. Pro komplexní návrh a dimenzování sítí je určen program Pavouk. Lze ho využít jak pro modelování poměrů v běžných paprskových sítích, tak i v sítích zauzlených. Kromě běžných výpočetních funkcí simulující napěťové a proudové poměry včetně všech druhů zkratů, lze program využít i pro návrh selektivních jisticích systémů včetně využití charakteristických vlastností komplexního programu jištění Eaton, a to funkce kaskádování. Tímto způsobem je možno vytvořit efektivnější a tím i levnější systém jištění při stoprocentním zachování užitných vlastností. S pomocí kaskádování lze totiž nasadit např. instalační jističe řad PL7, PLHT a proudové chrániče s nadproudovou ochranou PFL7 i do obvodů, kde předpokládaný zkratový proud několikanásobně překračuje vypínací schopnost těchto prvků. Pochopitelně, s plným zachováním funkčnosti a spolehlivosti. Další samozřejmou funkcí programu Pavouk je i autodimenzování sítí.

 

pavouk

Projekt v programu Pavouk.

 

            Pro návrh příslušenství jističů s možností automatické kontroly vazeb je určen program Konfigurátor. Ten zajistí, že i člověk s minimem zkušeností se sortimentem jističů NZM řádně nakonfiguruje např. počet pomocných kontaktů a nepřipraví tak montážníkům nepříjemné překvapení, kdy mají dle projektu např. do tří šachet pro pomocné kontakty osadit čtyři jednotky.   

1/ Nová RF tlačítka a  Xcomfrot sety v designu Original, Intense a PURE již v prodeji!

 

Od května jsou v prodeji přístroje a rámečky nové řady domovních přístrojů Original, Intense a Pure pro klasickou domovní instalaci a sběrnicový systém Nikobus.  

Rozšířením sortimentu jsou nyní bezdrátová RF tlačítka xComfort v rozměru 45 x 45 mm, která jsou určena pro montáž do nové řady rámečků Original, Intense a Pure. Komunikují se všemi typy vyráběných aktorů a s řídícími jednotkami Rome Manager příp. Home Manager, stejně tak jako starší řada RF tlačítek. Designově se hodí ke standardním přístrojům pro klasickou domovní elektroinstalaci.

Bezdrátová RF tlačítka se vyrábějí v několika provedeních se 2 nebo 4 ovládacími body, novinkou této řady je 8-bodové provedení, jak ho známe ze sběrnicového systému NIKOBUS. Další novinkou jsou tlačítka s LED diodami  (2, 4, 8 bodů). Signalizace diodou potvrzuje nejen správný stisk tlačítka (LED dioda v krytu blikne poprvé), ale hlavně aktivaci cílového aktoru, odesláním příkazu ACK zpět do tlačítka. V tomto případě LED v tlačítku problikne podruhé. Přiřazení tlačítka k aktoru je možné standardně šroubovákem anebo počítačem - software MRF. Pro práci s touto novou řadou tlačítek je vyžadovaná nová verze software MRF 1.53. Zde je možné u tlačítek s LED diodou deaktivovat jejich funkci blikání.

V xComfort setech byla RF tlačítka rovněž vyměněna, sety se nyní dodávají s bezdrátovými tlačítky v modulu 45 x 45 mm - kryt a rámeček Original je bílý.

 

 

2/ Ukončení výroby starší řady PR20, PR20Soft, daVinci, CIRIO, AXEND  

 

Všechny přístroje xComfort včetně rámečků a středových krytů pro domovní elektroinstalace, RF systém a Nikobus se již dodávají v nové řadě Original, Intense a Pure. 
Na konci roku 2009 očekávejme ukončení prodeje starší řady PR20, PR20Soft, daVinci, CIRIO a AXEND.

Až do té doby budou v prodeji obě řady, po tomto termínu bude dostupná pouze nová řada. Jelikož nyní vyprodáváme už pouze skladové zásoby starší řady, doporučujeme do nových projektů použít přednostně novou řadu. Dodání výrobku ve starší řadě již není garantováno.Německý koncern Eaton, jehož je Eaton Elektrotechnika dceřinou společností, získal na jaře roku 2008 nového vlastníka, americkou společnost Eaton Corporation, a zahájil integraci do struktur této společnosti. „Tímto spojením vzniká globální hráč na trhu elektrotechniky“, říká Vladislav Náhlík, jednatel společnosti (dnes již) Eaton Elektrotechnika s.r.o. „Naše produktová portfolia se skvěle doplňují. Společně se nám otevírají možnosti oslovení nových zákaznických trhů“.01.09.2009 | Eaton Eaton Tour
Jako každý rok si pro Vás Eaton připravil Tour technických školení pro projektanty a konstruktéry.Pro více informací a rezervaci termínu pokračujte zde


  Nové frekvenční měniče Eaton 

 

Společnost Eaton pro Vás má nově v sortimentu frekvenční měniče SVX a SPX od společnosti Eaton. EATON SVX9000 je třífázový, vzduchem chlazený, kompaktní frekvenční měnič s rozsahem výkonu od 0,55 do 160 kW a napájecími napětími 208 až 690 V pro standardní průmyslové aplikace. EATON SPX9000 je vysoce výkonný, třífázově napájený frekvenční měnič pro náročné průmyslové aplikace, v rozsahu výkonů od 0,55 kW do 1800 kW pro napájecí napětí 208 až 690 V. Frekvenční měniče SVX a SPX do 2 kW lze dodávat také jako jednofázově napájené. Frekvenční měniče SPX nabízí oproti měničům SVX řízení v uzavřené smyčce jak pro U/f řízení, tak pro vektorové řízení. Obě verze měničů mají integrované odrušovací filtry a jsou dodávány v krytí IP21 nebo IP54. Frekvenční měniče SPX lze dodat také v provedení otevřeného šasi s krytím IP00 určeném pro montáž do rozváděče. 

 

Frekvenční měniče řady 9000X jsou určeny k řízeným rozběhům lehkých i těžkých zátěží. Lehká zátěž, např. ventilátor, je definována jako 10% přetížení jmenovitého proudu IL po dobu 1 minuty každých 10 minut. Těžkou zátěží, např. zatíženým pásovým dopravníkem, rozumíme 50% přetížení jmenovitého proudu IH po dobu 1 minuty každých 10 minut. Automatický průvodce umožnuje snadné nastavení měniče ihned po spuštění. Na výběr je několik přednastavených sad parametrů pro nejpoužívanější aplikace (základní, standardní, místní/dálkové řízení, vícerychlostní řízení, PID řízení, víceúčelové řízení, kaskádní řízení čerpadel/ventilátorů) ale i kompletní sada všech parametrů měniče. K dispozici je dále široký sortiment přídavných karet, které umožňují různé způsoby ovládání, případně zajišťují komunikaci po standardních průmyslových sběrnicích (Profibus DP, Modbus, DeviceNet, CANopen, atd.). 

 

Modulární koncepce měničů SVX a SPX se skládá z výkonového modulu, řídicí jednotky s rozšiřujícími kartami a z ovládací klávesnice, která je stejná pro všechny typové velikosti. Řídicí jednotka může být externě napájena ze zdroje +24 V DC. Ovládací klávesnici lze využít pro nastavení parametrů měniče a pro přenos/kopírování těchto parametrů do dalších přístrojů. RFI filtr standardně integrovaný do měničů typových velikostí FR4 až FR9 splňuje požadavky pro použití v prvním i druhém prostředí dle normy ČSN EN 61800-3 .

 

Přehledový katalog frekvenčních měničů SVX & SPX ke stažení zde.Sortiment nabízeného zboží byl obohacen o záložní zdroje UPS a zásuvkové moduly s přepěťovou ochranou.

 

Základ nové nabídky tvoří záložní zdroje řady ENV. Jedná se o klasické UPS pro zálohování PC a obdobných aplikací. Zdroje jsou k dispozici v pěti výkonových provedeních, a to 400, 600, 800, 1000, 1400 a 2000 VA. Lze je tedy využít pro zálohování jednotlivých PC či skupin PC nebo serverů. Samozřejmostí je možnost aktivního řízení aplikací v PC při výpadku napájení. Pro tento účel slouží program Winpower, který automaticky uloží potřebná data jednotlivých aplikací v PC, aby nedošlo k jejich ztrátě či poškození. Komunikace probíhá po USB lince, propojovací kabel stejně jako 2 ks silových kabelů IEC jsou součástí dodávky. Přístroje jsou dodávané v elegantním černém designu.

 

Pro aplikace v datových rozváděčích je určena řada záložních zdrojů 5115 RM. Jsou určeny pro montáž do standardních 19" datových skříní. V nabídce jsou čtyři výkonové varianty pro 500, 750, 1000 a 1500 VA. Instalační výška všech typů je 1U, tj. 45 mm. Přístroje jsou opět vybaveny softwarem pro management aplikací při ztrátě napájení.

 

Nabídka zásuvkových adaptérů a modulů se svodiči přepětí byla rozšířena o prvky Protection Box a Protection Strip. První skupinu tvoří samostatné zásuvkové moduly s 1, 5 nebo 8 zásuvkami, volitelně osazené i ochranou datových linek či TV svodu. Verze s jednou výstupní zásuvkou má podobu klasického zásuvkového adaptéru, ostatní typu jsou připojovány pomocí odnímatelného kabelu. Speciální variantou těchto přístrojů je provedení PowerLine. Zde je namísto ochranného modulu pro datové linky blok vybavený technologií PLC. To umožňuje routing datového signálu přes silnoproudý rozvod. Podle provedení je k dispozici datová rychlost 85 nebo 200 Mb/s. Uplatnění lze tedy nalézt jak např. ve sdílení internetového přístupu, tak pro aplikace s přenosem dat pro HDTV a podobně.

 

Provedení Protection Strip je klasická vícenásobná zásuvka v lineárním provedení s integrovaným svodičem přepětí, opatřená pevným přívodním kabelem. Existuje ve třech variantách pro 4 zásuvky, 6 zásuvek a 6 zásuvek s ochranou ADSL linky. Bližší informace lze nalézt v LETÁKU.Společnost Eaton uvádí na trh nové přístroje, které se využijí nejen v klasické domovní elektroinstalaci, ale i systémové instalaci pro automatizaci budov - sběrnicovém systému NIKOBUS a bezdrátovém RF systému xComfort.

 Stmívač Pure Bamboo

Podle současných trendů v bytové architektuře jsou nové přístroje čtvercového tvaru, s výrazným rámečkem a středovým krytem v rozměru 45x45 mm. Lze vybrat spínače jak s oblými tvary rámečků (řada Original), tak i moderní vypínače s ostrými hranatými liniemi (řada Intense a Pure). Vybírat můžete ze široké škály materiálů - od lehkého plastového provedení přes exkluzivní kovy, leštěné i matné, až po bambus. Z barev se nabízí tradiční bílá a krémová, ale také lehké pastely, metalické barvy i výrazné barvy sytých a lesklých odstínů.

Nové přístroje Eaton vhodné pro všechny typy interiérů

Z nabídky si vyberou milovníci nenápadného klasického vzhledu, hledající vypínače pro tradiční interiéry (řada Original a Intense), ale i milovníci výrazných a designově zajímavých vypínačů, které mají v moderně pojatých interiérech na první pohled zaujmout (řada Intense, Pure a Mysterious). Za pěkným designem a spolehlivými přístroji se odvíjí celá paleta funkcí. Nespočet technických vylepšení přístrojů stávající řady PR20, PR20Soft, daVinci, CIRIO a AXEND přináší montážním firmám i uživatelům kombinaci jednoduchého použití, pohodlí a elegantního designu. Ty největší rozdíly můžete najít v nejmenších detailech, přičemž každý jednotlivý detail zjednodušuje instalaci.

 

 

Co dělá z vypínače dobrý vypínač? Vypínač Pure Natural green

 1. Kvalitní provedení strojku
 2. Dokonalé svorky
 3. Malá montážní hloubka
 4. LED diody - klik systém
 5. Rozpěrky pro náročnou montáž
 6. Jednoduchá a rychlá montáž

Strojky přístrojů jsou společné pro všechny tři řady Original, Intense a Pure. Rámečky se vyrábějí rovněž ve vícenásobném provedení s osovou vzdáleností 71 mm a jsou totožné pro vodorovnou a svislou montáž. Zákazník se tak může rozhodnou takřka na poslední chvíli, jak budou osazeny instalační krabice pro násobnou montáž. Tuto výhodu ale nejvíce ocení montážní společnosti a velkoobchody, protože počet položek na skladě klesá na polovinu.

 

 

 

Svorky na jedné straně zrychlují montážPřipojovací svorky pro většinu vypínačů a zásuvek jsou umístěny na jedné straně, což umožňuje zkrácení vodičů z kabelu na stejnou délku. Tím ušetříte při montáži hodně času. Šroubové svorky poskytují připojení 2 vodičů o průřezu 2,5 mm2.  Celá instalace vyžaduje jen jeden šroubovák s rovným nebo křížovým hrotem. Připojovací šrouby jsou zapuštěné ve strojku, aby umožnily  snadné navádění aku-šroubováku. Hrot šroubováku takovýmto způsobem lehce najde šroubek a nesklouzne. Velmi důležité je přehledné označení svorek, které koresponduje se schématem zapojení vzadu přístroje. Zepředu se každý přístroj snadno identifikuje díky vyznačenému symbolu a typovému označení.

Vypínače s montážní hloubkou 18 mm

Montážní hloubka vypínače je oproti starší řadě nižší, byla snížena až na pouhých 18 mm. Tím získáte více místa pro kabely v zapuštěné montážní krabici. 

 

 

 

Prosvětlení LED diodami 230 VU tlačítka nebo vypínače může být požadována signalizační nebo orientační kontrolka. Nově lze využít tzv. klik systém, kdy se pouhým nasunutím zezadu na přístroj nasadí „batoh" s modulem LED 230 V. Instalace  s automatickým připojením je mimořádně jednoduchá a rychlá. Po nasunutí LED okamžitě svítí. Obdobně lze použít prosvětlovací klik modul pro zásuvku 230 V pro signalizaci výskytu síťového napětí - např. pro zásuvky, které jsou centrálně vypínané při odchodu. U vypínače s dělenou klapkou (řazení 5) Nový klik systém - „batoh“ lze prosvětlit obě poloviny. V tomto případě je nutné použít samostatné LED diody s připojovacími vodiči, které jsou na koncích ukončené dutinkami. LED diody se vsunou do vodících otvorů, přičemž nový systém montáže brání vypadnutí při montáži. Přístroje se dodávají s LED 230V nebo pro napětí 12, 24 V v několika barvách - modrá, zelená, červená a jantarová.

 

 

 

 

Montážní rám s rybinovým spojením přístrojů Důležitou součástí strojku je montážní rám. Je vyrobený z ocelového plechu tloušťky 1 mm, všechny jeho části jsou galvanicky upraveny. Vyniká svou pevnou a tuhou konstrukcí, vyztužené okraje zabraňují deformaci strojku při montáži. Pro přesnou montáž přístrojů vedle sebe do násobných krabic s roztečí 71 mm  je rám opatřen  oky s možností rybinového spojení. Pokud je první přístroj namontovaný rovně, rybinové spojení zajistí, že i další přístroje budou automaticky také rovné a nevznikne problém s deformací rámečku. Pro uchycení montážního rámu do krabice lze použít několik typů předlisovaných otvorů.

 

 

 

Rozpěrky pro snadnou montáž Rychlost montáže výrazně zvyšují rozpěrky, které usnadňují montáž přístroje i do hluboko osazených krabic pod omítkou, přičemž přichycení přístroje zůstává mimořádně pevné. Jsou nainstalované u většiny přístrojů na montážním rámu. U vypínačů se pro uchycení již nepoužívají gumičky a v případě nutnosti je lze snadno pomocí šroubováku snadno odstranit, případně nahradit ještě delšími - ty se objednávají samostatně.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletace vypínače je nyní rychlejší. Lze ji vykonat pouze ve třech krocích, a to je o jeden krok méně než u starší řady. Pro připevnění rámečku už není zapotřebí montážní úchytka, rámeček se montuje pouhým nasazením na přístroj zepředu! Pro montáž přístroje lze použít běžné instalační krabice např. KU, KP apod. s minimální hloubkou 40 mm. Montážní rám nedovolí osadit přístroj příliš hluboko. Na vypínač se nasadí středový kryt, na něj rámeček. Výhodou tohoto řešení je nejen rychlost montáže, ale hlavně možnost výškového přizpůsobení přístroje na zdi až v 5 polohách, kdy přístroj je nainstalovaný např. na vyčnívající krabici, případně na sádrokartonové krabici s osazením. Rámeček vždy přesně dosedne na stěnu a překryje „problémy" instalace. Lze jej buď manuálně anebo pomocí šroubováku lehce vyjmout, např. při malování. Středový kryt chrání svorky před dotykem s živou části!

Rámeček se nasazuje zepředu
 

 

Označení rámečků průhledným štítkem A nyní už zbývá přístroj elegantně označit číslem silového vývodu nebo funkcí. Pro označení vypínače se nejčastěji používají středové kryty s popisným štítkem. Jsou ale i jiné možnosti označení. Například pro nemocnice, kanceláře, administrativní budovy apod. lze objednat rámečky v bílé řadě Original s textovým polem pro identifikaci přístroje. Další možností označení je použití průhledného PVC adaptéru pro tištěný štítek, který se vloží vodorovně anebo svisle přímo pod rámeček. Takto lze označit libovolný design rámečku.

 

 

 

 

 

 

 

Malířská krytka brání znečištěníBudete malovat? Pak z vypínačů a zásuvek vyjměte rámeček a na středový kryt nasuňte malířskou krytku. Ta ochrání přístroj před znečištěním při malování a to i v případě, že pro malování používáte váleček. Krytku lze přemalovat, po malování omýt a kdykoliv použít později. Důmyslné!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nové designové řady - Original, Intense a Pure

 

 

Design Original WhiteOriginal

 

Řada Original je charakterizována mimořádně jemnými oblými liniemi rámečků s nevtíravou bílou, krémovou, stříbrnou, hnědou nebo světle šedou barvou. Příjemně vás překvapí svou cenou, která je v porovnání s jejich kvalitním provedením více než příznivá. Oproti starší řadě PR20 je vypínač v bílé barvě přibližně o 20% levnější.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Design Intense AnthraciteIntense

 

Domovní přístroje Intense na sebe upoutají pozornost na první pohled. V duchu současných trendů působí minimalistickým až jemným dojmem, ovšem při zachování hranatých linií. Ze široké nabídky šesti pastelových barev rámečků - azurové, stříbrné, bronzové, antracitové, bílé, hnědé a tří leštěných metalických provedení - stříbrné, zlaté a kovově stříbrné, si vybere úplně každý. Intense je design pro každý interiér.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Řada Pure RedPure

 

Řada Pure, určená pro nejnáročnější klientelu, je ztělesněním moderního designu. Přístroje vynikají čistými, ostře řezanými liniemi, pozornost poutají mimořádně elegantním provedením. Působí luxusním, mohutným dojmem. Exkluzivní přírodní materiály pro výrobu rámečků jako jsou hliník, lakovaná ocel, bambus nebo nerezová ocel zaručují trvalou a elegantní povrchovou úpravu. Jsou dostupné celkem v 11 provedeních rámečků a 12 barvách středových krytů. Jsou vhodné do všech typů moderních interiérů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zásuvka Mysterious zapuštěná v sádrokartonuMysterious

Převratná novinka v domovních vypínačích!  Mysterious - tzv. neviditelný vypínač bez rámečku - nadchne všechny milovníky extravagance a originálního designu. Přístroje jsou úplně zapuštěné do cihlové nebo sádrokartonové stěny a jsou přemalované, resp. přelepené dekorativní tapetou, samozřejmě omyvatelnou. Dokonale tak splývají s interiérem, jejich umístění na stěně prozrazuje pouze vnější mezikruží přístroje, prosvětlené modrými LED diodami uvnitř tlačítka. Dotykem na libovolné místo tlačítka se aktivuje 1 ze 4 beznapěťových kontaktů, který vybavuje např. impulzní relé či binární vstup systému Nikobus nebo RF. Přístroje Mysterious jsou originální, luxusní a jedinečné. Na http://www.mysterious.be/ se seznamte se způsobem montáže a různými možnostmi využití v těch nejnáročnějších interiérech. Už nikdy nemusíte vybírat rámeček, který se nejvíce hodí k zařízení Vašeho interiéru!

 

 

 

 

 

 

Nové designy již v prodeji

 

Stávající designy PR20, PR20Soft, daVinci, CIRIO a AXEND budou do konce roku 2009 nahrazeny novými řadami Original, Intense a Pure. Od května je lze objednávat pro klasickou elektroinstalaci a sběrnicový systém Nikobus ve velkoobchodech elektro. Ukončení prodeje starší řady očekávejme na konci tohoto roku, od srpna se omezuje výroba a poté se budou vyprodávat už pouze skladové zásoby. Z tohoto důvodu pro nově vznikající projekty objednávejte již nové designy. Od září se budou v nové řadě prodávat také bezdrátová tlačítka v modulu 45x45 mm a nové sety radiofrekvenčního systému xComfort. Sortiment bude rozšířen o nová tlačítka, oproti stávajícím 2 a 4bodovým o 8bodová tlačítka a také bezdrátová tlačítka s LED diodou pro zpětná hlášení. 

 Společnost Eaton Elektrotechnika, dlouholetý generální partner extraligového týmu HC Eaton Pardubice, zahájila v roce 2008 integraci do struktur svého nového vlastníka, společnosti Eaton Corporation. Nyní, v souladu se začleňováním generálního sponzora pod značku Eaton, změní své jméno i pardubický extraligový klub. Do nové sezóny naskočí hráči již pod názvem HC Eaton Pardubice.


Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 62 kB   Sortiment nabízeného zboží byl obohacen o záložní zdroje UPS a zásuvkové moduly s přepěťovou ochranou. Bližší informace lze nalézt v LETÁKU.


  sud piva od Eatona

Soudek piva od Eatona za nákup stykačů DIL. Akce prodloužena do vyprodání zásob u následujících obchodních partnerů Eaton:

 

ARGOS ELEKTRO
ASPERA
Bi Esse
CEHA KDC elektro
ELCO Nymbur
ELCO-ELEKTRO
ELEKTRAM
ELEKTRO S.M.S.
ELEKTROCENTRUM trading
ELFETEX
ELKAS
ELKOV elekro
ELVO
EMAS ELEKTROMATERIÁL
HAGEMEYER
i-center
JAKUB
JAKUB ELEXMAYER
JANČA V.M.
K&V ELEKTRO
Petr Balík B+B elektro
Q-ELEKTRIK
REPAM ELEKTRO
Rexel
VACEK - ELEKTROByl vydán nový katalog výkonových jističů NZM, LZM a vypínačů N, PN a LN. Katalog v novém pojetí obsahuje aktuální sortiment zmíněných řad výrobků. Novinkou je plně hypertextové pojetí katalogu, které výrazně usnadňuje práci s jeho elektronickou verzí.

Katalog lze stáhnout ZDE07.04.2009 | GSM komunikátor
Pro aplikace vyžadující oboustrannou správu systému pomocí SMS zpráv je určen nový GSM komunikátor Z-CC. Umožňuje ovládat připojená zařízení prostřednictvím dvou přepínacích kontaktů. Zpětný přenos informací o stavu ovládaných zařízení zajišťují 4 digitální vstupy. Z možných aplikací lze jmenovat např. s pojení s motorovým pohonem Z-FW-LP pro automatické zapínání a dálkovou správu proudových chráničů, jističů a vypínačů. Detailní informace lze nalézt ZDE.


Nabídka Eaton byla rozšířena o pojistkové odpojovače pro válcové pojistky určené pro stejnosměrné aplikace do 1000 V. Uplatnění naleznou především v rychle se rozvíjejícím odvětví fotovoltaických elektráren. Více informací lze nalézt ZDE


16.03.2009 | AMPER 2009

Na tradičním elektrotechnickém veletrhu AMPER 2009 se letos společnosti Eaton a Eaton Corporation poprvé představí ve společné expozici. V rámci jedné expozice budou mít návštěvníci veletrhu možnost shlédnout novinky širokého portfolia produktů, kterými společnosti Eaton a Eaton po svém spojení disponují. Zástupce obou společností najdete na stánku číslo 2A6.


Celá tisková zpráva ke stažení zde |Na letošním veletrhu Ampéru se společnost Eaton představí na společném stánku se svým novým vlastníkem - společností Eaton Corporation. Společnost Eaton byla založena v roce 1911 v USA. Dnes zaměstnává přes 70 000 zaměstnanců a působí ve 140 zemích světa. Zabývá se výrobou komponentů pro řízení a distribuci elektrické energie, ale třeba i výrobou pro letecký a automobilový průmysl. Sortiment Eaton a Eaton se dokonale doplňuje. Díky spojení se Eatonem může společnost Eaton nabídnout ještě širší portfolio produktů a ještě komplexnější řešení domovních i průmyslových aplikací. Přijďte se sami přesvědčit na veletrh Ampér. Eaton a Eaton najdete na stánku 2A6.Ptáte se, na co se letos můžete těšit? Na nové frekvenční měniče M-MAX, s velmi dobrou odezvou točivého momentu, snadnou montáží a moderním designem. Na bezpečnostní relé easySafety, které kombinuje schopnosti inteligentních relé easy800 s bezpečnostními funkcemi, které byly dosud zajišťovány pomocí standardních bezpečnostních relé. Kromě easySafety Vám z rodiny easy představíme nové rozšiřující moduly jak digitálních, tak analogových vstupů či výstupů. Přijďte se podívat, jak vypadá evoluce v elektrotechnice: systém SmartWire Darwin je nazýván „most mezi automatizací a spínací technikou“. Dozvíte se odpovědi na všechny Vaše otázky týkající se rozváděčů Profi Plus, rozváděčových systémů XVTL i nových norem pro použití proudových chráničů. Představíme novinky v systému inteligentní elektroinstalace xComfort, především nové schopnosti Room Manageru – bezpečnostní funkce a energetický management. V neposlední řadě Vám představíme sortiment Eaton – VN rozváděče Holec, přípojnicové systémy Mempower nebo záložní zdroje

Frekvenční měniče M-MAX

Nová řada měničů M-MAX obsahuje sedm jednofázových a devět třífázových typů měničů, které vynikají svým vysoce kompaktním designem, velmi dobrou odezvou točivého momentu a jednoduchou montáží. Frekvenční měniče M-MAX jsou určeny pro řízení čerpadel, ventilátorů, dopravníkových pásů a strojního obrábění – jinými slovy jsou určeny pro široké spektrum aplikací.

Frekvenční měniče se montují na DIN lištu nebo alternativně na montážní desku. Přístroje jsou dodávány se všemi komponentami tak, aby splňovaly požadavky na instalaci z hlediska EMC. Frekvenční měniče tak zahrnují interní filtry vyhovující kategorii C2 (veřejné sítě) a kategorii C3 (průmyslové sítě) v souladu s normou ČSN EN 61800-3, stejně jako možnost stíněného připojení. Uzemnění interního filtru může být přerušeno v případě použití přístroje v síti IT.

Nový koncept frekvenčních měničů umožňuje výběr provozního režimu mezi “V/f” a “bezsenzorovým vektorovým řízením” v širokém rozsahu teplot od -10 °C do +50 °C s možností přetížení na 150% jmenovitého proudu po dobu 1 minuty každých 10 minut. Připojený motor je sledován a chráněn pomocí interní motorové ochrany. 

Šest digitálních a dva analogové vstupy, jeden digitální a jeden analogový výstup, stejně jako dva reléové výstupy umožňují použití frekvenčních měničů M-MAX v širokém spektru aplikací. SmartWire-Darwin – most mezi automatizací a spínací technikou

Technologie SmartWire-Darwin je doposud poslední inovací od společnosti Eaton a reálnou technologickou revolucí v průmyslových rozváděčích. Je to komunikační systém založený na konceptu kontinuálního vývoje všech komponentů od společnosti Eaton pro řídicí rozváděče a periferie: od řízení přes ochranu a spínaní až po monitorování a regulaci. SmartWire-Darwin, to je technologie, která přináší výhody - nyní i v budoucnosti.

Základní změna nastává přímo v průmyslovém rozváděči: spínací komponenty se stávají inteligentními automatizovanými prvky a standardní řídicí obvody mezi I/O a spínacími přístroji jsou kompletně nahrazeny novou, méně složitou propojovací technologií. Centrální a vzdálené jednotky vstupů a výstupů jsou nyní přímo integrovány na spínacích přístrojích.

Technologie SmartWire-Darwin pokračuje ve využití velmi dobře známých standardních spínacích přístrojů společnosti Eaton, které jsou implementovány použitím jednoduchých „doplňků“ pro tyto komponenty. Široká dostupnost standardních komponent garantuje snížení nákladů na skladové zásoby, čímž chrání dlouhodobé investice.

V dnešní době průmyslové stroje stále zvyšují svoji komplexnost a jejich řízení se stává stále sofistikovanějším. V souladu s tím významně stoupají náklady na konfiguraci zahrnující také požadavky na personál. S ohledem na jasné požadavky trhu a stále rostoucí komplexnost nových technologií přichází řešení, které nabízí snížení doby a úsilí při návrhu a realizaci zejména průmyslových rozváděčů: SmartWire-Darwin

 

Proudové chrániče ve světle nových norem

S účinností od 1. 2. 2009 platí výhradně druhá edice normy ČSN 33 2000-4-41 Elektrické instalace nízkého napětí – Část 4- 41: Ochranná opatření pro zajištění bezpečnosti – Ochrana před úrazem elektrickým proudem. Podstatnou změnou oproti předchozí verzi normy je výrazné posílení role proudových chráničů v oblasti ochrany osob před úrazem elektrickým proudem. Zjednodušeně řečeno, v případě laické obsluhy je nutno použít proudové chrániče se jmenovitým reziduálním proudem do 30 mA pro všechny zásuvky, nikoliv pouze pro okruhy v koupelnách či pro zásuvky sloužící pro připojení venku používaného ručního nářadí. Tato změna v sobě však přináší i zvýšené riziko nižší provozní spolehlivosti celé instalace, pokud posouzení provozní spolehlivosti nejde ruku v ruce s návrhem bezpečnostních opatření.
 V expozici Eaton na veletrhu Ampér můžete nalézt ukázku osvědčených proudových chráničů pro základní i vysoce specifické aplikace. Dozvíte se také, jakým způsobem se s novou normou vypořádat tak, aby byly dodrženy všechny požadavky pro ochranu osob i majetku, ale nebyla narušena provozní spolehlivost a tím užitná hodnota elektroinstalace. 
 
 


easySafety je novým produktem, který doplňuje sortiment řídicích relé EASY. Tento produkt nabízí podobný výčet funkcí jako relé easy800 a navíc obsahuje mnoho funkcí bezpečnostních, které se dodnes musely zajišťovat pomocí standardních bezpečnostních relé nebo byl na celou aplikaci použit drahý bezpečnostní PLC, u kterého je již potřeba znalost programování.

Bezpečnost osob musí být zajištěna po celou životnost strojů. Tato ochrana osob vyžaduje použití bezpečnostních prvků, jako jsou například koncové spínače, světelné brány, dvouruční ovládání, tlačítka nouzového vypnutí atd.
Informace z bezpečnostních prvků mohou být monitorovány a poté vyhodnoceny novým řídicím relé easySafety, které splňuje ty nejvyšší bezpečnostní požadavky a vyhovuje mezinárodním bezpečnostním normám:
- kategorii 4 v EN 954-1,
- PL e v souladu s EN ISO 13849-1,
- SILCL 3 v souladu s EN IEC 62061,

- SIL 3 v souladu s EN IEC 61508.

  

Přístroje easySafety jsou certifikovány TÜV Rheinland a kombinují standardní řídicí úlohy s bezpečnostními funkcemi stroje, ať už pro jednoduché nebo komplexní aplikace. Díky velkému počtu bezpečnostních funkčních bloků je uživatelům nabízen široký okruh aplikací, ve kterých je možné relé easySafety použít. Takto zůstane uživatel flexibilní
a schopný okamžitě reagovat na aktuální i budoucí změny v požadavcích na aplikaci. Díky tomu sníží své finanční náklady na přestavbu stroje při změně aplikace. Není tedy třeba kupovat nové přístroje a zvětšovat rozváděč, ale stačí jednoduše upravit program v konfiguračním softwaru.

Bezpečnostní a standardní funkční bloky
Velké množství zpracovaných a otestovaných bezpečnostních funkčních bloků umožňuje realizovat široký okruh bezpečnostních aplikací pouze s jedním přístrojem. easySafety také přichází s osvědčenými a vyzkoušenými standardními funkčními bloky, které jsou použity v řídicím relé easy800, a díky tomu je možné také řízení obecných úloh.

Bezpečnostní funkční bloky:
- obvod nouzového zastavení,
- bezkontaktní bezpečnostní přístroje (ESPE),
- přepínač provozního režimu,
- kontrola zpětnovazebního obvodu,
- kontrola polohy pohyblivých ochranných zařízení bez blokování nebo s blokováním,
- monitorování klidového stavu,
- bezpečné dvouruční ovládání,
- kontrola maximální rychlosti
atd.

  

Rozšíření a komunikace
easySafety nabízí velké množství rozšíření. Integrovaný easy-Net slouží pro vzdálenou komunikaci s ostatními přístroji z řady produktů easy, jako jsou easy relé, easy HMI (MFD-Titan) nebo easyControl (ECP4). Pro
lokální rozšíření vstupů a výstupů je možné využít easyLink a některý z I/O modulů. Výměna dat s PLC je možná pomocí komunikačních modulů, které umožňují komunikaci přes:
- Profibus-DP,
- CANopen,
- DeviceNet,
- AS-Interface.

Přístroje pro bezpečnostní aplikace

Varianty s reléovými výstupy:
o ES4P-221-DRXX1 (bez displeje);
o ES4P-221-DRXD1 (s displejem)
– 14 bezpečnostních vstupů,
– 4 bezpečnostní reléové výstupy,
– 4 testovací signály.Varianty s tranzistorovými výstupy a také¨jedním redundantním reléovým výstupem:
o ES4P-221-DMXX1 (bez displeje);
o ES4P-221-DMXD1 (s displejem)
– 14 bezpečnostních vstupů,
– 4 bezpečnostní tranzistorové výstupy,
– 1 redundantní bezpečnostní reléový výstup,
– 4 testovací signály.

Konfigurační software easySoft – Safety
easySoft – Safety je uživatelsky přátelské konfigurační prostředí pro tvorbu bezpečnostních aplikací a také obecných řídicích úloh. Programy se tvoří kreslením spínacího schématu, stejně jako u klasických easy relé. Oddělená spínací schémata zabezpečují oddělení mezi bezpečnostními a standardními funkcemi.

Výhody jednoho produktu
Všechny funkce v jednom přístroji
Oddělené standardní a bezpečnostní aplikace v jednom přístroji zaručují bezpečnou manipulaci pro konstruktéry a flexibilitu pro obsluhu.
Zvýšení použitelnosti stroje
Rychlé řešení problémů díky diagnostice funkčních bloků, měření dat a levný alarm nastavitelný přes integrovaný nebo vzdálený displej.
Kompaktní design
Důležitá úspora místa v rozváděči, díky velmi kompaktnímu designu.
Vhodné řízení
Bezpečnostní a standardní logické funkce mohou být jednoduše nakonfigurovány přes PC nebo přímo na přístroji pomocí tlačítek a displeje. easy-Safety nabízí jednoduché ovládání a dovoluje provádět on-line diagnostiku u standardních i bezpečnostních funkcí. Aplikace easySafety mohou být jednoduše kopírovány a rychle vloženy na žlutý paměťový modul.
Možnost rozšíření a komunikace
Stejně jako easy800, lze i easySafety doplnit o rozšiřující moduly easy pomocí rozhraní easyLink nebo ho připojit přes komunikační modul do sítě CanOpen, ProfiBus, DeviceNet a ASi.

Karel Špaček, Eaton Elektrotechnika, s. r. o.
 Na první polovinu roku 2009 jsme pro Vás připravili několik školení na různých místech ČR. 
Školení je rozděleno do tří typů:
- základní (easy500 a easy700)
- pokročilé (easy800 a MFD-Titan)
- speciální (easySafety)

Zde uvádíme všechny termíny a místa:

EASY500/700 (základní) 
26.2.2009 Frenštát pod Radhoštěm - Střední průmyslová škola elektrotechnická 
5.3.2009 České Budějovice - Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická 
12.3.2009 Košťany - Velkoobchod JAKUB 
18.3.2009 Plzeň - Střední odborné učiliště elektrotechnické 
8.4.2009 Třebíč - Střední průmyslová škola a střední odborné učiliště technické 
duben 2009 Praha - ČVUT, Fakulta elektrotechnická (zatím není znám přesný termín) 

EASY800 a MFD-Titan (pokročilé) 
26.3.2009 České Budějovice - Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická 
9.4.2009 Frenštát pod Radhoštěm - Střední průmyslová škola elektrotechnická 
20.4.2009 Brno - VUT, Fakulta elektrotechniky 
28.4.2009 Most - Integrovaná střední škola technická 
květen 2009 Praha - ČVUT, Fakulta elektrotechnická (zatím není znám přesný termín) 

EASY-SAFETY (speciální) 
13.5.2009 Plzeň - Střední odborné učiliště elektrotechnické Plzeň 
18.5.2009 Brno - VUT, Fakulta elektrotechniky 
3.6.2009 Hradec Králové - Střední průmyslová škola, Hradební

Přihlásit se můžete ZDE

Ceny:
základní školení - ZDARMA
pokročilé školení - 500,-/osoba
speciální školení - 1000,-/osoba


Sortiment příslušenství pro relé EASY se rozšířil o nové přístroje a napájecí zdroje.

 

EASY410-DC-RE
Rozšiřující přístroj pro lokální nebo vzdálené rozšíření s napájením 24 VDC nabízí 6 digitálních vstupů a 4 reléové výstupy. Lze kombinovat s EASY700/800/MFD-Titan.

EASY410-DC-TE
Rozšiřující přístroj pro lokální nebo vzdálené rozšíření s napájením 24 VDC nabízí 6 digitálních vstupů a 4 tranzistorové výstupy. Lze kombinovat s EASY700/800/MFD-Titan.

EASY406-DC-ME
Nový analogový rozšiřující modul EASY406-DC-ME obsahuje:
- 2 analogové vstupy(10 bit)      
0-10 V nebo 0-20 mA nebo
Pt100 (2/3-žilový vodič)

- 1 digitální vstup a volitelně 2 analogové vstupy lze použít jako digitální
- 1 analogový výstup(10 bit)
- 2 digital výstupy, každý 1 A

Lze kombinovat s EASY800/MFD-Titan.

EASY411-DC-ME
Nový analogový rozšiřující modul EASY4011-DC-ME obsahuje:
- 6 analogových vstupů (10 bit)      
0-10 V a 0-20 mA a
Pt100 (2/3-žilový vodič)

- 1 digitální vstup a volitelně 2 analogové vstupy lze použít jako digitální
- 2 analogové výstupy (10 bit) 0-10 V
- 2 digitální výstupy, každý 1 A

Lze kombinovat s EASY800/MFD-Titan.


Nové napájecí zdroje
Napájecí zdroje EASY200-POW a EASY400-POW jsou doplněny novými typy EASY430-POW, EASY500-POW a EASY600-POW.

EASY430-POW   1.25 A     (30 W)
EASY500-POW   2.5   A     (60 W)
EASY600-POW   4.2   A   (100 W) Proudové chrániče nalézají stále širší uplatnění nejen v aplikacích týkajících se ochrany osob v občanské zástavbě. V oblasti ochrany osob a majetku navíc došlo v poslední době v rámci vydání edicí 2 normy ČSN 33 2130 a souboru ČSN 33 2000 k podstatným změnám v předepsaném použití proudových chráničů.

 

Celý článek ke stažení zde.V souvislosti s rozšířením sortimentu stykačů DIL byl vydán nový přehledový katalog xStart. Dále byl vydán nový katalog motorových spouštěčů PKZ a spouštěčových kombinací MSC.

Katalogy ke stažení zde.

 

Stykače DIL

 

xStart - Přehledový katalog 2009Rozváděčové skříně a rozvodnice V souvislosti s uvedením nových rozváděčových systémů Profi Plus a XVTL byl vydán nový katalog rozváděčového sortimentu Eaton. Kromě zmíněných systémů v něm lze nalézt i ostatní skříně a rozvodnice, např. velkobsahové BF či plastové Global Line. Jednou z dalších novinek jsou průmyslové CI skříňky.

Katalog lze stáhnout ZDE .


Želvák Moellvin přináší na náš trh nové rozváděče Profi Plus a XVTL. Jedná se o generační následovníky oblíbených systémů Profi Line a SVTL. Nové řady mají značně rozšířené aplikační možnosti. Kombinace výkonových a instalačních prvků včetně sběrnicových systémů je nyní velmi snadná, pro vše existují montážní sady.

 

Pro návrh rozváděčů Vám přinášíme nový software M-Profil, který nahrazuje dosud používaný FG-Profil.

 

Celý článek o nových rozváděčích najdete zde .

 

Nové rozváděče Vám ochotně představí a dle Vašeho přání na míru sestaví personál Moellvin center. Jejich seznam naleznete zde

 

MoellvinBonn/Praha, 30. října 2008 - Společnost Eaton Corporation oznámila klíčové změny ve vedení své divize Electrical Group v Evropě. Pan Theo Kubat odchází z funkce výkonného ředitele skupiny Eaton, jejímž novým vlastníkem je společnost Eaton. Na jeho místo byl jmenován pan Richard Boulter, který s účinností od 1. listopadu 2008 převezme všechny povinnosti Theo Kubata spojené s řízením skupiny Eaton.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |V průběhu podzimu 2008 probíhají po celé ČR školení na obsluhu a programování řídicích relé EASY. Pro účastníky školení jsme připravili cenově výhodný balíček EASY-GSM: Akční nabídka ke stažení zde.

 

 Aplikační příručka Proudové chrániče a reziduální proudy

 

Nová aplikační příručka přináší ucelený pohled na problematiku reziduálních proudů. Obsahuje jak požadavky norem, tak i aplikační příklady, možné chyby zapojení, ale i vlastní princip proudového chrániče. Text se dotýká domovních i průmyslových aplikací.

 

Příručku lze stáhnout ZDE.Společnost Eaton  již tradičně představí své novinky namezinárodním stavebním veletrhu For Arch, který se koná v Pražském veletržním areálu v Letňanech ve dnech  23.-27. září 2008. Zástupce společnosti Eaton najdete  na stánku č. 6A 12 v hale č. 6.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |Pro aplikace, kde je nutné monitorovat reziduální proudy, nicméně není nutné či je dokonce nežádoucí v případě problému ihned odpojit dané zařízení, je určen nový přístroj s označením PDIM. Jedná se o zařízení pro monitorování reziduálního proudu, tj. ve své podstatě proudový chránič bez funkce odpojení obvodu. Nové přístroje umožňují nastavení reziduálního proudu v rozsahu 30 mA až 1 A a dále volbu časové charakteristiky nezpožděný – zpožděný G – selektivní S. Přístroj signalizuje dosažení dvou úrovní reziduálního proudu. První úroveň je v rozsahu 30 – 50 % nastaveného IΔn, druhá pro hodnoty > 50 % IΔn . Signalizace je provedena opticky pomocí LED diod a pomocnými kontakty (součást přístroje). Modul PDIM je určen pro všechny aplikace s nutností hlídání reziduálního proudu, kdy se nepožaduje okamžité vybavení. Najde tedy uplatnění pro monitorování prvních poruch v izolovaných soustavách např. ve zdravotnictví, pro hlídání stárnutí izolace atd. Bližší informace lze nalézt v nové aplikační příručce Proudové chrániče a reziduální proudy.Společnost Eaton a Eaton získaly v Austrálii společně zakázku v hodnotě 5,15 mil. USD

 

Společnost Eaton a Eaton uzavřely s australskou vládou výnosný obchod. Na projekt „Digitální školy“ je zapotřebí celkem 1.680 rozvodových desek. Díky kvalitě a krátké dodací lhůtě získaly společnosti Eaton a Eaton zakázku v hodnotě 5,15 mil USD (3,3 mil. EUR). Eaton a Eaton se prosadily v konkurenci dalších uchazečů, jako jsou Schneider, NHP, ABB a Heinemann. Tento obchod bylo možné uzavřít díky nové síle skupiny jakožto globálního hráče v oboru elektrotechniky.Nový leták obsahuje základní typy skříněk CI skříněk s orientačními koncovými cenami. Jednolist ve formátu pdf lze stáhnout ZDE .Přečtěte si, co nového pro Vás Eaton připravil v oblasti inteligentního bydlení. Systém xComfort dokáže spolehlivě ochránit dům i jeho obyvatele.

 

   - Detektory kouře, přítomnosti, senzor zaplavení

   - Nové možnosti řídicí jednotky Room Manager

   - Dálkové ovládání nyní i s displejem a časovými funkcemi

   - Nový design pokojového termostatu

   - a mnoho dalšíhoČlánek je ke stažení ZDE .


Motorové spouštěče PKZM01 jsou přístroje určené do nenáročných průmyslových aplikací, kde není potřeba vysokého potenciálu spouštěčů PKZM0. Jsou vhodné zejména ke spínaní malých čerpadel, míchaček případně cirkulárek. Jejich snadná montáž do skříněk s krytím IP65 umožňuje další rozšíření například o tlačítko nouzového zastavení. Vypínací schopnost těchto přístojů je 50kA/400V.

 

Od 1. června 2008 jsou tyto motorové spouštěče nabízeny za velice atraktivní ceny.

 Pro snadnou orientaci v sortimentu komponentů pro datové rozvody Xpatch slouží nová výběrová pomůcka. Obsahuje nejběžnější typy základních prvků.

 

Katalog ve formátu pdf lze stáhnout ZDE .Dne 1.7. 2008 vstoupí v platnost nová norma ČSN 14604, která nařizuje instalovat zařízení autonomní detekce a signalizace - tzv. detektory kouře - ve všech novostavbách. Jedná se o technickou normu a použití detektorů kouře je povinné pro definované druhy a prostory staveb:

 

- rodinné domy a stavby pro rodinnou rekreaci

- bytové domy

- budovy sloužící převážně pro ubytování osob (hotely, penziony) ale také zdravotnická zařízení a zařízení sociální péče, pokud u těchto objektů již nevzniká požadavek na elektrickou požární signalizaci (EZS)


Eaton Vám přináší řešení: Detektor kouře CSEZ-01/19

 

- splňuje požadavky ČSN EN 14604, VDE certifikace

- optická a akustická signalizace požáru sirénou 85 dB s možností dálkové signalizace

- možnost propojení až 40 detektorů 2vodičovým kabelem – aktivuje akustický alarm všech hlásičů

- správná funkce je testována autodetekcí každých 40 s, indikace LED diodou

- bateriové napájení 9 V zajišťuje spolehlivou funkci po dobu minimálně 2 let

- příslušenství: tranzistorový modul CSEZ-01/20 pro externí hlášení do EZS nebo systému inteligentní elektroinstalace xComfort

- Velice příznivá cena - 580 Kč brutto

 

 

 

Více informací o povinnosti použití detektorů kouře, způsobu fungování a jejich instalaci naleznete zde .
24.04.2008 | CI skříňky

Skříňky CI představují technologickou špičku v oblasti plastových skříněk pro všeobecné použití. Základní koncepce těchto skříněk je vysoká mechanická i chemická odolnost, stupeň krytí IP65. Skříňky lze tedy využít i ve velmi náročných průmyslových aplikacích.
Instalační skříňka CI AE/I
Skříňky CI jsou konstruovány pro jmenovitý proud až 630 A. Základní nabídku tvoří prázdné skříňky, obecně ve dvou provedeních. První provedení má ve všech bočnicích přípravu pro metrické kabelové průchodky. Kromě individuálních průchodek lze skříňky osadit i kabelovou přírubou, bočnice lze vylomit jako celek právě pro její montáž. Druhé provedení má bočnice hladké, bez přípravy pro kabelové průchodky. Dalším variantním řešením je provedení vrchního krytu. Ten je obecně nabízen jako průhledný, pro skříňky s přípravou pro průchodky může být i šedý. Obě varianty jsou nicméně mechanicky velmi odolné, jedná se o polykarbonáty vyztužené skelnými vlákny.

K CI skříňkám je pochopitelně dodáváno i samostatné příslušenství. Některé kombinace skříňky a příslušenství jsou objednatelné pod jedním číslem. Jedná se zejména o instalační skříňky s označením AV/I a AE/I. Ty jsou vybaveny montážním rámem s přístrojovými lištami, N a PE svorkovnicemi, krycí deskou a záslepkami pro volné pozice. Z dalších lze jmenovat např. skříňky s osazenými kabelovými průchodkami nebo elektroměrové skříňky ZG/I.

Standardní uzávěr skříněk je proveden speciálními plastovými šrouby s pružinovým mechanismem. Tento mechanismus jednak umožňuje výfuk přetlaku způsobeného ionizací plynu při vypnutí instalovaného výkonového jističe a jednak zabraňuje samovolnému uvolnění uzávěrů např. při mechanických otřesech.

Skříňky lze využívat jak samostatně, tak i v sestavách skládajících se z různých funkčních bloků.

 

Leták Průmyslové skříňky a rozvodnice CI s krytím IP65 ke stažení
Vyberte si ze čtyř připravených kombinací balíčků!


• XV200 color 5,7" - dotykový panel
256 barev, 240x320 bodů


• Integrované PLC - komunikační rozhraní
CAN, RS232, Ethernet
nebo Profibus/MPI, RS232, Ethernet


• Moduly vstupů a výstupů
Komunikační brána CANopen nebo Profibus-DP
8 digitálních vstupů
možnost snadného rozšíření


• Programovací prostředí
MXPro - Program PLC
Galileo - Vizualizace
I/O Assistent - nastavení vstupy/výstupy
Programovací kabel


Více informací naleznete zde.

 Pro snadnou volbu svodičů přepětí pro typické aplikace slouží nová výběrová pomůcka. Pomocí této pomůcky lze zvolit vhodnou ochranu proti bleskům a přepětím bez zdlouhavého studia problematiky.

Pdf verzi lze stáhnout zde .Katalog obsahuje velké množství novinek. Celou skupinou nových produktů jsou patch panely pro optické kabely.Katalog lze stáhnout ZDE .


Praha, 20. prosince 2007 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce elektroinstalačních přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace, dnes oznámila uzavření nové smlouvy s pardubickým hokejovým klubem, který po skončení sezóny 2007/2008 ponese nejméně další tři roky název HC Eaton Pardubice.


Celá tisková zpráva ke stažení zde | (DOC)

 Česká republika