eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Tiskové informace

Praha, 27. března 2015 - Eaton Elektrotechnika, s. r. o., i v letošním roce uspěla v tradiční anketě Produkt roku, kterou vyhlašuje vydavatelství Trade Media International. Čtenáři časopisů Control Engineering a Řízení a údržba průmyslového podniku zvolili za nejlepší produkt roku 2014 v kategorii Elektronika a elektrotechnika frekvenční startér Eaton PowerXL DE1. Ten v sobě kombinuje jednoduchost konvenčního spouštěče s konstantními otáčkami s možností změny rychlosti otáčení motoru.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  364 KB 

Praha, 10.3.2015 - Tabulky pro koordinaci nn přístrojů představují ucelený přehled všech jisticích přístrojů Eaton a jejich vzájemných parametrů pro zajištění správného výběru kombinace jisticích prvků a dosažení efektivního návrhu koordinace selektivity jištění. Dokument obsahuje nejen informace o selektivitě, ale také o záložní ochraně a optimální kombinaci přístrojů pro ochranu motorů.

Dokument ke stažení zde |  5,3 MB


Praha, 25. února 2015 - Eaton Elektrotechnika s.r.o., přední světový elektrotechnický výrobce, představil v těchto dnech inovované plastové rozvodnice s řadou originálních vylepšení. Domovní plastové rozvodnice KLV jsou vyráběny v českém výrobním závodě v Suchdole nad Lužnicí a dodávány zákazníkům už více jak 15 let. I to je důkaz trvalé oblíbenosti tohoto produktu v řadách zákazníků a uživatelů. Současné provedení však prošlo řadou úprav pro zajištění větší flexibility produktu a jednodušší instalace a montáže.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  309 KB 

Praha, 20. února 2015 - Eaton Elektrotechnika s.r.o., přední světový elektrotechnický výrobce, představil bezpečnostní magnetické spínače RS-Titan. Nové dveřní spínače jsou vybaveny jazýčkovými kontakty, jež pak zabezpečí okamžité spínání. Jsou navíc velmi odolné, vydrží i tlakové mytí. Mohou být použity v celé řadě případů, které souvisí s monitorováním bezpečnostních ochran, dveří, klapek i krytů. Představují univerzální řešení při zabezpečování skladovacích prostor a průmyslových areálů a související ochraně osob a zařízení.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  305 KB 

Praha, 16. října 2014 - Společnost Eaton uvedla novou řadu UPS Power Xpert 9395P, která díky vyšší efektivitě a pokročilé správě napájení snižuje celkové náklady (Total Cost of Ownership). UPS této řady poskytují vysoce spolehlivé a zabezpečené napájení o výkonu 5GVA. UPS vyhovují požadavkům datových center, zdravotnických, finančních i bankovních zařízení, průmyslovému provozu i telekomunikačním aplikacím. Nová verze poskytuje napájení s nižšími náklady a vyšší účinností, má o 10 % vyšší výkon a o 18 % nižší tepelné ztráty než předchozí verze.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  278 KB 

Praha, 6. října 2014 – Eaton Elektrotechnika s.r.o., zve všechny elektrotechniky, projektanty, pracovníky obsluhy a údržby, revizní techniky, výrobce elektrických rozváděčů i daší zájemce o tématiku rozváděčů na každoroční sérii školení Eaton Tour. Eaton Tour 2014 proběhne od 1. do 22. 10. 2014 v sedmi městech ČR. Tématy letošního ročníku budou novelizace legislativy pro zkoušení a výrobu rozváděčů, nový software E-Config 3 pro návrh rozváděčů Eaton, pojistkové systémy, nové typy rozvodnic a výroba rozváděčů dle nových norem.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  305 KB 

Praha, 3. října 2014 – Autonomni verze svitidla NexiTech LEDTM přichazi s chytrym řešenim automaticke diagnostiky; řidici jednotka průběžně kontroluje parametry baterie a pravidelně testuje jeji funkčnost, jak je požadovano v normě ČSN EN 50172.

Brožura ke stažení zde | 2.9 MB 

Praha, 16. října 2014 - Společnost Eaton uvedla novou řadu UPS Power Xpert 9395P, která díky vyšší efektivitě a pokročilé správě napájení snižuje celkové náklady na vlastnictví (Total Cost of Ownership). UPS předchozí řady 9395 poskytují vysoce spolehlivé a zabezpečené napájení pro velká datová centra, v součtu pak po celém světě jde o výkon 5GVA. Maximální výkon jednoho samostatného zdroje UPS je 1100kW, při použití centrálního statického bypassu až 7,7MVA. UPS vyhovují požadavkům datových center, zdravotnických, finančních i bankovních zařízení, průmyslovému provozu i telekomunikačním aplikacím.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  218 KB 

Praha, 15. září 2014 – Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o., přední světový elektrotechnický výrobce, se zúčastní mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2014. Eaton ve svém stánku, který bude v hale č. 4, představí chytrou elektroinstalaci xComfort pro komplexní pohodlné ovládání domácnosti. Již 25. ročník veletrhu proběhne na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA ve dnech 16. – 20. září 2014.

Praha, 9. září 2014 – Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o. spustila 1. září 2014 pro své zákazníky soutěžní akci: „Nakup, získej autíčko a hraj o tablet“. Každý zákazník, který nakoupí vybrané produkty společnosti Eaton v hodnotě vyšší než 2 500 Kč automaticky získává model auta Bburago řady 1/43 Street Fire a každá 50. SMS se soutěžním kódem (který zákazník obdrží k modelu auta) vyhrává tabletPrestigio MultiPad Color 8.0 3G. Akce bude trvat do 30. 11. 2014 (nebo do rozdání všech cen a dárků). Účastní se jí 194 partnerských velkoobchodů po celé ČR.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  412 KB 

Intelligent Power Manager 1.43 zvyšuje dostupnost, bezpečnost a spolehlivost provozu a zlepšuje ochranu kritických pracovních procesů

Praha, 27. srpna 2014 – Eaton Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvedla novou verzi softwaru Intelligent Power Manager 1.43, který je kompatibilní a integrovatelný s WMware produktem vCenter Site Recovery Manager (SRM). Díky tomu IPM 1.43 umožňuje správcům IT automaticky spouštět SRM replikaci dat v případě alarmu, výpadků napájení nebo jakékoliv havárie. Zvyšuje se tak spolehlivost fyzických i virtuálních IT systémů. IPM 1.43 zajišťuje kontinuitu provozu a obnovu klíčových procesů společností (Business Continuity) v případě havárie.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  306 KB 

Odpínače Eaton P1 a P3 nově s prodlužovacími hřídelemi zvyšují bezpečnost techniků i zařízení

Praha, 30. července 2014 – Odpínače P1 a P3 v provedení s krytím IP65 od společnosti Eaton Elektrotechnika jsou nově k dispozici ve variantě s kovovými prodlužovacími hřídelemi, která je určena pro snadnou montáž do elektrických rozváděčů. Projektanti jednotlivých zařízení a systémů mají nyní možnost zajistit odpojení zátěže při proudech v rozsahu 25 až 100 A uvnitř rozváděče s hloubkou až 600 mm. Díky tomu lze zabezpečit maximální možnou ochranu provozního personálu i samotného zařízení.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  295 KB 

Novou řadu charakterizuje vysoká přesnost snímání a zdokonalené potlačení pozadí, minimální počet detekčních chyb i v těžkých podmínkách pak přispívá ke zvýšení produktivity zařízení a výrobních linek.

Praha, 13. srpna 2014 – Společnost Eaton Elektrotechnika uvedla novou řadu fotoelektrických senzorů E75/E76 IntelliView. Jedná se o první typy senzorů se zvýšeným rozsahem detekce a novou technologií IntelliView. Ta umožňuje nastavit potlačení pozadí na místě instalace, a navíc nabízí řadu nových funkcí při detekci barvy, kontrastu a vyzařování. Nové senzory E75/E76 mají široké využití a jsou vhodné zejména pro náročené aplikace vyžadující dokonalou přesnost ve velkém rozsahu vzdáleností i v obtížných okolních podmínkách.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  335 KB 

Otevřená konstrukce usnadňuje instalaci přípojnic i jejich propojení s dalšími částmi systému, nové přípojnice jsou díky své dostupnosti vhodné i pro využití v kritických aplikacích

Praha, 23. července 2014 – Eaton Elektrotechnika uvedl nové přípojnice Busbar Top pro řadu modulárních nízkonapěťových rozváděčů xEnergy. Busbar Top přináší inovaci v podobě otevřeného provedení šasi, díky kterému je k přípojnicím snadný přístup bez nutnosti odstranění jakéhokoliv vybavení zevnitř zařízení, i v případě rozváděče instalovaného například u stěny. S novým systémovým provedením lze dosáhnout až 12 měděných přípojnic 30x10 na fázi s celkovým součtovým proudem 4000 A.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  322 KB 

Zdroje záložního napájení disponují údržbovým i vnitřním statickým bypassem umožňujícím servisní zásah i bez nutnosti vypnutí a jsou vhodné pro užití v průmyslu, zdravotnictví, IT či telekomunikacích

Praha, 9. července 2014 – Eaton Elektrotechnika uvádí na trh novou řadu zdrojů záložního napájení UPS 9E. Tato řada online UPS nabízí komplexní ochranu napájení pomocí technologie dvojité konverze za nízkou cenu. Modely řady Eaton UPS 9E s malou, ale pevnou konstrukci jsou vhodné pro aplikace v průmyslu, ve zdravotnictví, v IT či v telekomunikacích. Nová řada obsahuje modely s výkony 6, 10, 15 a 20 kVA.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  306 KB 

Praha, 25. června 2014 – Eaton Elektrotechnika představuje novou řadu fotoelektrických senzorů E67 Long Range Perfect Prox s prodlouženým dosahem. Senzory E67 spolehlivě detekují všechny objekty až do vzdálenosti 2,4 m bez ohledu na barvu, odrazivost, kontrast nebo tvar jejich povrchu. Snímače E67 jsou vhodné pro využití v konstrukcích strojů, v obalové technice, potravinářství či při manipulaci s materiálem. Díky stupni ochrany IP67 je lze využít i v náročných prostředích a klimatických podmínkách.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  331 KB 

Praha, 11. června 2014 – Společnost Eaton Elektrotechnika zdokonalila řadou nových prvků univerzální nízkonapěťové rozváděče xEnergy. Mezi funkčními vylepšeními jsou například prostorově úsporná montáž jističů těsně vedle sebe, komponenty pro zvýšení odolnosti systémů instalovaných v zónách s rizikem zemětřesení či jiných otřesů nebo možnost ochrany (krytí) na úrovni IP42. Novinkami jsou také zdokonalená ochrana proti vzniku elektrického oblouku a široká řada inovací pro sekce ovládání motorů (MCC).

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  310 KB 

Praha, 28. května 2014 – Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvedl novou, v pořadí třetí, generaci vnitrostojanových rozvaděčů elektrické energie ePDU G3. Je vhodná zejména pro datová centra a IT infrastruktury firem s vyššími nároky na monitoring a správu elektrické energie. Rozvaděče ePDU G3 nově disponují zajištěním IEC vidlic v konektoru proti nechtěnému odpojení, například v případě vibrací či otřesů, nabízí přesnost měření ±1 % a zvýšenou odolnost konstrukce, která umožňuje plynulý provoz panelů při teplotách až 60 °C.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  304 KB 

Praha, 14. května 2014 – Eaton Elektrotechnika zdokonaluje elektronické motorové jističe PKE o dvě nové funkce pomocí modulu PKE-XZMR – nadproudové reléové ochrany proti přetížení. První funkcí je včasná výstraha před hrozícím přetížením, které je indikováno zabudovanými LED diodami. Díky nim lze v předstihu zasáhnout a předejít hrozícímu výpadku. Zvyšuje se tak plynulost, pohotovost a bezpečnost strojních zařízení a výrobních linek. Druhou funkcí je možnost volby mezi automatickým nebo manuálním restartem při přetížení motoru.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  282 KB 

Praha, 30. dubna 2014 – Eaton Elektrotechnika s. r. o. rozšiřuje řadu záložních zdrojů UPS 93E o nové modely s výkony 300 a 400 kVA, které jsou vhodné zejména pro využití v datových centrech, administrativních budovách a dalších objektech s vysokými nároky na efektivitu a spolehlivost napájení. Řadu 93E charakterizuje vysoká energetická účinnost až 98,5 %, hodnota účiníku 0,99 a celkové harmonické zkreslení vstupního proudu menší než 5 %. Z důvodu potřeby redundance či navýšení výkonu lze paralelně řadit až 3 (resp. 4) zařízení.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  282 KB 

Praha, 16. dubna 2014 – Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvádí novou verzi softwaru Eaton Power anager 1.40, který pracuje i v prostředí virtualizačních platforem. Nová verze softwaru nabízí omplexní přehled a vzdálenou správu napájení pro malá a střední datová centra a uzly
datových sítí. Správcům informačních technologií umožňuje software stanovit parametry  limity energetické spotřeby jednotlivých serverů. Intelligent Power Manager je prvním oftwarem, který se přímo integruje do nového webového klienta VMware..

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  282 KB 

Společnost Eaton Elektrotechnika s. r. o. zvítězila ve dvou kategoriích 7. ročníku ankety Produkt roku, kterou každoročně vyhlašuje vydavatelství Trade Media International.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  317 KB 

Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvádí novou komunikační bránu, která umožňuje konstruktérům strojních zařízení a systémů integrovat technologii SmartWire-DT do automatizačních systémů se sběrnicí Powerlink.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 307 KB 

Eaton Elektrotechnika s.r.o. uvádí energeticky vysoce efektivní jednofázové UPS 9PX nově s podporou paralelního řazení. Správci IT ve výpočetních střediscích i v malých datacentrech tak mohou napájet více zařízení paralelním zapojením dvou jednotek 9PX. Tuto funkci lze využít i v průmyslovém provozu nebo ve zdravotnictví. Dvě paralelně zapojené UPS lze nakonfigurovat tak, aby v závislosti na úrovni zatížení automaticky přepínaly mezi redundantním režimem a režimem vyššího výkonu. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 276 KB 

Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o. přichází s novou aplikací easyParameter App určenou pro komunikaci s řídicím relé easy800, jež usnadňuje ovládání a kontrolu strojních zařízení a výrobních linek v průmyslovém provozu. Prostřednictvím aplikace lze vytvářet individuální uživatelská ovládací rozhraní s různými úrovněmi uživatelských práv a definovat, které parametry budou ke čtení a které k zápisu. Aplikace je navržena pro chytré telefony a tablety s OS Android a je dostupná bezplatně ke stažení. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 312 KB 

Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o. přichází s novou aplikací easyParameter App určenou pro komunikaci s řídicím relé easy800, jež usnadňuje ovládání a kontrolu strojních zařízení a výrobních linek v průmyslovém provozu. Prostřednictvím aplikace lze vytvářet individuální uživatelská ovládací rozhraní s různými úrovněmi uživatelských práv a definovat, které parametry budou ke čtení a které k zápisu. Aplikace je navržena pro chytré telefony a tablety s OS Android a je dostupná bezplatně ke stažení. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 328 KB 

Řada snímačů E71 NanoView má díky vysokým snímacím výkonům, minimálním rozměrům 38 x 21 x 13 mm, robustní konstrukci a několika modelovým verzím široké průmyslové využití. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 315 KB 

Řada snímačů E71 NanoView má díky vysokým snímacím výkonům, minimálním rozměrům 38 x 21 x 13 mm, robustní konstrukci a několika modelovým verzím široké průmyslové využití. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 363 KB 

Systém je opatřen řadou diagnostických prvků ke kontrole stavu a k detekci rizik; snáze se instaluje a zprovozňuje. Je vhodný hlavně pro stavební infrastruktury a průmyslové výrobní procesy do 5 000 A. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 361 KB 

V příštím roce bude v novém Inovačním centru v Roztokách u Prahy pracovat asi 70 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců a během dalších čtyř až pěti let téměř 300 odborníků 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 387 KB 

Skupina Eaton Corporation, jejíž součástí je i Eaton Elektrotechnika s.r.o., přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, získala prestižní ocenění Exellence in Training za inovativnost školících a tréninkových programů společnosti ... 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 336 KB 

Účinnost 98,5 % v režimu High-Efficiency, vysoký účiník, o 50 % delší výdrž baterie a téměř o třetinu menší konstrukce než u obdobných produktů řadí UPS 93E mezi nejefektivnější zařízení v dané třídě.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 353 KB 

Prostřednictvím tohoto projektu je Fondu ohrožených dětí Klokánek v Chomutově předán automobil Renault Kangoo, který poslouží potřebám dětí v domově umístěných

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 336 KB 

Tisíce pozvaných účastníků bude během následujících tří měsíců sbírat body, které následně smění za hodnotné ceny, a nejúspěšnějším bude hrazen výlet na tajné místo s nevšedním překvapením.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 400 KB 

UPS Eaton 9PX s dvojitou konverzí je určená zejména pro SME podniky, datacentra a střediska IT. Vysoká účinnost zajistí až 40% úsporu energie a 28% nárůst výkonu oproti konkurenčním produktům.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 343 KB 

Nejmenší softstartér na trhu snižuje provozní i celkové náklady spojené se servisem a obnovou jednotlivých motorových zařízení; je testován i v náročných provozních podmínkách.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 329 KB 

Řada UPS Eaton 5SC je speciálně přizpůsobena požadavkům menších firem; zaujme také klíčovými parametry na LCD panelu a technologií třístupňového nabíjení pro prodloužení životnosti baterií.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 373 KB 

reálném čase informuje správce budov či datových center o průběžné i celkové spotřebě energie a prostřednictvím intuitivního ovládání jim pomáhá zefektivnit provozních náklady.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 446 KB 

Odnímatelná jednotka NZM3 umožňuje zákazníkům rychlou výměnu jističe, což zkracuje dobu výpadku a zvyšuje dostupnost systému; i při vysunutém nebo naopak uvolněném jističi ochrání před nechtěným dotykem.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 373 KB 

Zajistí tak nejen komfortní vytápění, ale až 30% snížení nákladů na něj; rozšiřuje tak nabídku přístrojů inteligentní elektroinstalace xComfort. Ta lze ovládat na dálku i mobilem, tabletem a dalšími prvky.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 426 KB 

Robustní a výkonné měniče se zdokonaleným krytím IP66 umožňují decentralizované použití mimo prostor rozvaděčů přímo u ovládaných zařízení; dostupné jsou ve dvou provedeních.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 301 KB 


Robustní a výkonné měniče se zdokonaleným krytím IP66 umožňují decentralizované použití mimo prostor rozvaděčů přímo u ovládaných zařízení; dostupné jsou ve dvou provedeních.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 335 KB 

Nová verze softwaru Galileo nabízí funkce pro programování všech řad dotykových panelů; je vysoce kompatibilní a bez problému zvládne komunikaci se standardními protokoly, které využívá Siemens Simatic, Rockwell PLC a ControlLogix, Omron, CoDeSysV2/V3, Eaton easy a další.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 402 KB 

Unikátní vůz vybavený 18 produktovými panely Eaton objíždí zákazníky jak v České a Slovenské republice, tak v exportních zemích, jako jsou Chorvatsko a Srbsko.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 390 KB 

Registrace na odborné přednášky a školení jsou právě zahájeny. Letošním tématem budou rozváděče nízkého napětí podle požadavků nového souboru norem ČSN EN 61439.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 103 kB

Energeticky úsporná řada UPS Eaton Ellipse PRO poskytuje účinnou ochranu proti ztrátě dat a poškození zařízení; dostupná je ve čtyřech výkonnostních verzích.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 203 kB


Záložní zdroj UPS 55 poskytuje účinnou ochranu proti výpadkům dodávek energie z rozvodné sítě; v nabídce jsou čtyři výkonnostní varianty. Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 80 kB

Nová UPS Eaton 5P se vyznačuje vysokou energetickou účinností, integrovaným měřením spotřebované energie a správou napájení pro virtualizovaná prostředí.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 84 kB

Nová mobilní aplikace Smart Home xComfort umožňuje kompletní ovládání elektroinstalace v domácnosti – skrze smartphone či tablet; monitoruje spotřebu energií a disponuje řadou bezpečnostních funkcí.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 124 kB

Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Eaton Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, rozšířila v těchto dnech své webové stránky o novou microsite. Ta obsahuje nabídku servisních služeb v oblasti poradenství, plánování a realizace projektů.Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 127 KB 


Eaton se stal novým sponzorem neziskové organizace Raná péče EDA, která se věnuje službám pro rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 67 kB

Přední výrobce a distributor elektrotechnických zařízení dodává mobilní servisní kontejner s UPS pro podporu české vědy; superpočítač se staví v Ostravě, Eaton je jedním z dodavatelů.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 245 kB

Přední výrobce a distributor elektrotechnických zařízení připravuje ke svému výročí mobilní show room, dočasnou úpravu loga a řadu produktových novinek a workshopů.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 80 kB


Zástupci společnosti Eaton podepsali 8. února 2013 smlouvu o spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze (ČVUT). Naše společnost se v ní zavazuje k poskytnutí dvou studijních stipendií nejlepším studentům doktorského studia fakulty elektrotechnické a dvou stipendií pro studenty stejného typu studia fakulty strojní. Každého studenta podpoří společnost Eaton částkou 15 tisíc dolarů.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 239 kB


První veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV proběhne začátkem února v Praze za účasti renomovaných vystavovatelů; Eaton Elektrotechnika představí systém xComfort.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 106 KB 


Přichází z pozice regionální personální ředitelky pro skupinu zemí v rámci EMEA v Johnson & Johnson. V Eaton Elektrotechnika má na starosti tvorbu personální strategie v souladu s rozvojem společnosti.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 366 KB 

V průmyslových prostředích může být s bluetooth adaptérem překonána vzdálenost až deseti metrů mezi easy800 a notebookem. Vyplatí se i při umístění relé na nepřístupných a nebezpečných místech.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 91 KB 

Nově auditované výsledky za loňský rok vypovídají o obratu více než 5,34 miliardy korun; to společnosti letos zajistilo mj. 90. příčku mezi nejvýznamnějšími firmami ČR v soutěži Czech TOP 100.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 60 KB 


S řadou inovovaných produktů Eaton, ale i s novinkami v systému SmartWire-DT se budou moci návštěvníci seznámit na stánku 371 v hale 9 výstavního areálu od 27. - 29. listopadu 2012. .

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 68 KB


S řadou inovovaných produktů Eaton, ale i s novinkami v systému SmartWire-DT se budou moci návštěvníci seznámit na stánku 371 v hale 9 výstavního areálu od 27. - 29. listopadu 2012. .

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 65 KB


Nová Eaton UPS 9PX přináší maximální energetickou účinnost až 98 %, monitoring spotřeby
přes řadu komunikačních kanálů a v neposlední řadě možnost záložního napájení až několik hodin. Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 141 KB 

Mezinárodní vydavatelství IDG a redakce projektu ChannelWorld vyhlašují pod záštitou výzkumné agentury IDC anketu ChannelWorld Awards 2012, která se v lokální verzi pořádá také v Austrálii, Belgii, Indii, Kanadě, Německu nebo Nizozemí.


Eaton Elektrotechnika přichází na podzim s populární Eaton Tour 2012. Tradiční cyklus přednášek a školení pro širokou odbornou veřejnost letos představí novinky pro zefektivnění práce v elektroinstalaci, zejména však půjde o zásady jištění a používání proudových chráničů.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 165 KB 


Prezentační autobus Eaton s sebou přiveze na podzimní veletrhy portfolio produktů a služeb pro distribuci energie, kvalitu napájení a průmyslovou automatizaci „Lean automation“.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 81 KB 

V rámci evropské Eaton Technology Roadshow k nám na podzimní veletrhy přijede prezentační autobus Eaton Expoliner. Přiveze s sebou portfolio produktů a služeb pro distribuci energie, kvalitu napájení a průmyslovou automatizaci - Lean automation.Ovládací hlavice Eaton pro nouzové zastavení a vypnutí jsou odolné proti neoprávněnému zásahu a vyhovují normě EN ISO 13850, splňují i evropské a mezinárodní bezpečnostní normy.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 79 KB 

Snímače NanoView dokážou detekovat i průhledné objekty; AccuProx pak zase mění elektrický signál úměrně s polohou kovového objektu v jeho dosahu.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 81 KB 

Nový, mikroprocesorem řízený záskokový automat ATS-C od Eatonu dokáže lépe zajistit nepřerušené napájení velmi důležitých zařízení, např. v nemocnicích nebo v průmyslu.
 
Více informací zde nebo ke stažení v PDF zde - 990 kB.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 91 KB 

IZMX16 je nejmenší vzduchový jistič na světě s možností ovládání na dálku; nová řada IZMX díky komunikačním funkcím zkracuje dobu potřebnou pro vyřešení proudového přetížení, přepětí ad.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 83 KB 

Kompaktní koncepce jističů IZMX40 nabízí i širokou volbu jmenovitého proudu při zachování rozměrů. To usnadňuje návrh a montáž jednotlivých vzduchových jističů do jednotlivých polí rozvodny.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 115 KB 

Zapojení řídicích relé do provozu a jejich programování je nyní velmi rychlé; místo běžného připojení
vstupů a výstupů řídicí jednotky jsou relé totiž připojena na komunikační sběrnici SmartWire-DT.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 101 KB 

UPS 5PX od Eatonu získala prestižní ocenění v mezinárodní soutěži Golden Bridge, a to především díky měření energetické spotřeby zařízení až na úroveň výstupních zásuvek.  
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 70 KB 

Moduly Eaton easySafety pro dohled nad bezpečností kotlů získaly certifikát TÜV; vestavěný displej a klávesnice navíc umožňují přímé a srozumitelné zobrazení diagnostických hlášení.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 100 KB 


Během veletrhu For Electron představí Eaton na své konferenci produktové novinky z oblasti elektrotechniky, ale také bezdrátových elektroinstalací pro „chytré domy“. 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 110 KB 

 

 

Praha, 27. února 2012 – Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Eaton Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, uspořádá během veletrhu For Electron 2012 vlastní celodenní technologickou konferenci. Odborné veřejnosti, architektům a investorům představí nejnovější technologie 15. března 2012 mezi 9.30 a 17.00 hodinou ve Velkém sále I. vstupní haly v PVA Letňany v Praze.  

Eaton uvede ve dvou blocích nejzajímavější novinky a komerčně úspěšné technologie ve dvou přednáškových blocích. Jednotlivým tématům se pak budou věnovat produktoví manažeři Leoš Blažek, Jaromír Pávek, Jindřich Bulva, Karel Špaček a Michal Rybka a externí spolupracovník Petr Slavata.

Program akce Eaton Technologický den 2012 

Akce Eaton Technologický den 2012
Blok I
09.30 – 11.00 hod. 
 • Softwarová podpora pro projektanty
 • Nová řada vzduchových jističů IZMX 
 • Bezdrátová elektroinstalace pro „chytré domy“

11.30 – 13.00 hod.
 • Specifika projektování UPS 
 • Technologie SmartWire-DT nově s řídicím relé EASY
 • Rozváděče vysokého napětí bez použití plynu SF6 

Blok II. 
13.30 – 15.00 hod.
 • Softwarová podpora pro projektanty
 • Nová řada vzduchových jističů IZMX 
 • Bezdrátová elektroinstalace pro „chytré domy“ 

15.30 – 17.00 hod.
 • Specifika projektování UPS 
 • Technologie SmartWire-DT nově také s řídicím relé EASY
 • Rozváděče vysokého napětí bez použití plynu SF6

Srdečně si vás proto dovolujeme pozvat na tento Eaton Technologický den 2012, a to
15. března 2012 od 9.30 hodin do Velkého sálu I. vstupní haly v PVA Letňany.

Pokud máte zájem o čestné vstupenky v elektronické podobě na veletrh For Electron 2012, stačí vyplnit jednoduchý formulář  ZDE a obratem dostanete vstupenku na veletrh.

Více informací se můžete dozvědět také na www.electroncz.cz/2012.


Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 110 KB


Kontakt:
Lucie Kuhnová, tel.: +420 267 990 464, e-mail: LucieKuhnova@eaton.com 

 


Novou komunikační bránou je tak zajištěno připojení SmartWire-DT ke všem průmyslovým sběrnicím,
jež používají výrobci programovatelných automatů.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 1 MB 

Diverzifikovaný průmyslový výrobce Eaton Corporation (NYSE: ETN) dnes společně se svými partnery, agenturou Czech Invest a Českým vysokým učením technickým v Praze (ČVUT), oznámil otevření nového globálního Inovačního centra v Praze. Nové zařízení ve Vědeckotechnickém parku Roztoky je prvním globálním Inovačním centrem společnosti Eaton v Evropě a celkově pátým v celosvětové síti pokročilých inovačních center, která se nachází ve Spojených státech (2x), Indii a Číně.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 1 MB 

Nové řešení pro komerční a administrativní budovy umožňuje bezdrátové ovládání systémových prvků pro řízení osvětlení a zastínění, regulaci vytápění a chlazení, energy management – měření spotřeby energií, plynu a vody; nyní rovněž s komunikací v sítích LAN a WiFi.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 143 kB 

Modul kontroluje mechanické upevnění hlavice a v případě ztráty bezpečnostní funkce odpojí zátěž; novinkou je i mechanická barevná signalizace polohy tlačítek.
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 77 kB 

Dosud byly produkty v distribuci označeny původním logem Eaton. Sloučení firem nyní vstupuje do své poslední fáze a označení všech produktů se mění na Eaton.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 101 kB 


Letošními tématy budou měření komunikace v průmyslových aplikacích, rozváděčové systémy, i technologie UPS. Prvním odborným školením odstartuje Eaton Tour 2011 již 13. září.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 64 kBPraha, 27. července 2011 – Eaton Elektrotechnika i letos připravuje dnes již tradiční cyklus přednášek a školení pro konstruktéry a projektanty. Registrace na Eaton Tour 2011 jsou právě zahájeny. Od 13. září do 18. října proběhnou ve 12 městech České republiky odborná setkání nad produktovými novinkami ale i legislativními změnami týkající se elektrotechnického oboru.

Pro letošní ročník Eaton Tour 2011 připravujeme systém technických školení, který nabízí řadu zajímavých informací o měření komunikace v průmyslových aplikacích, rozváděčových systémech Profi Plus a XVTL a technologií UPS,“ řekl Ľuboš Reviľák, vedoucí oddělení produktového managementu Eaton pro ČR a SR. Účastníci budou mít rovněž možnost konzultovat vybraná témata se zúčastněnými odborníky.
 
Požadavek na přenos informací mezi různými zařízeními je v současné době stále silnější. Měření v průmyslových aplikacích obnáší nejen měření elektrických veličin, ale také například měření tlaku, hladiny, tvaru nebo typu materiálu. Jak tedy kompletně analyzovat síť a zároveň disponovat veškerými potřebnými informacemi bude jedním z témat, které bude součástí programu odborných setkání v rámci Eaton Tour 2011.

„Pod názvem Eaton Tour se skrývá úspěšný program, který má svou tradici již z dob, kdy společnost působila na českém trhu pod názvem Eaton Elektrotechnika,“ doplňuje Lucie Kuhnová, vedoucí marketingového a propagačního oddělení Eaton Elektrotechnika.
 
Eaton Tour 2011 startuje v Ostravě již 13. září a pokračuje v dalších městech až do poloviny října.  Kompletní informace, včetně registračního formuláře jsou k dispozici na webových stránkách www.eatonelektrotechnika.cz/tour . Vstup na školení je zdarma. Registrace je možná vyplněním elektronického formuláře na stránkách, nebo e-mailem na TourCZ@eaton.com . Více informací naleznete na stránkách www.eaton.cz .


 Data a místa konání Eaton Tour 2011:


Ostrava13. 9. 2011Vědecko-techno. park Ostrava, a.s., Technologická 372/2, Ostrava
Zlín14. 9. 2011Univerzita Tomáše Bati - Academia Centrum, Mostní 5139, Zlín
Olomouc15. 9. 2011Regionální centrum Olomouc s.r.o., Jeremenkova 40B, Olomouc
Karlovy Vary20. 9. 2011Hotel Thermal, I.P. Pavlova 11, Karlovy Vary
Plzeň21. 9. 2011E-Centrum Plzeň, Guldenerova 17, Plzeň
Praha22. 9. 2011Masarykova kolej ČVUT, Kongresové centrum, Thákurova 1, Praha 6
České Budějovice4. 10. 2011Konferenční centrum ARTIGY, Pražská tř. 24, České Budějovice
Jihlava5. 10. 2011EuroAgentur Business hotel, Romana Havelky 13, Jihlava
Brno6. 10. 2011Hotel Avanti, Střední 61, Brno
Most11. 10. 2011Benedikt Most, Rekreační 1048, Most
Praha12. 10. 2011Hotel Chvalská Tvrz, Na Chvalské tvrzi 858/11, Praha 9
Liberec13. 10. 2011Centrum Babylon, a.s., Nitranská 1, Liberec
Hradec Králové18. 10. 2011Hotel Černigov, Riegrovo náměstí 1494, Hradec Králové 

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 64 kB


Kontakt:
Lucie Kuhnová, tel.: +420 267 990 464, e-mail: LucieKuhnova@eaton.com 

 


Podle auditovaných hospodářských výsledků utržila firma v roce 2010 za vlastní výkony a služby přes 5 miliard korun. Navýšila také hospodářský zisk před zdaněním.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 66 kB 


Z řady Eaton Ellipse byly prodány miliony kusů UPS; nová Ellipse ECO přináší výraznou úsporu energie,
nejmodernější ochranu proti přepětí a kompatibilitu s nejpoužívanějšími operačními systémy.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 99 kB 


Přeměna názvu společnosti Eaton na Eaton Elektrotechnika a posílení produktové komunikace jsou
hlavními úkoly BTL, kterou má nově na starosti Just Communication.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 62 kB

Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Eaton Elektrotechnika), významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení sponzoroval hokejový klub HC Eaton Pardubice od roku 2003. Šest let nosili hokejoví hráči dres s logem Eaton, poslední dva roky hráli s logem Eaton na prsou. Za celou dobu sponzoringu byl hokejový tým plný bojovnosti a vyhrál tak dvakrát titul „Mistr České republiky“ v roce 2005 a 2010. 


Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 73 kB


Odborná porota ocenila jako nejinovativnější výrobek letošního veletrhu Electron nový měřicí modul XMC. Mezi největší přednosti měřicího modulu XMC patří beztransformátorové řešení a možnost ímé montáže na přívodní vodiče jističů.

 
Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 85 kB


Eaton se rozhodl vsadit spíše na tradiční lokalitu, a proto letos vystavuje opět v Praze na novém veletrhu ELECTRON. Na návštěvníky čekají kromě představení změny loga na přístrojích Eaton i muzejní exponáty.   Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Eaton Elektrotechnika), významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, bude vystavovat od 12. do 15. dubna 2011 na veletrhu ELECTRON 2011 v Praze - PVA Letňanech. Na veletrhu představí ucelený přehled produktů pro distribuci elektrické energie, průmyslové aplikace, administrativní, telekomunikační a IT centra, až po přístroje pro bytové užití.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 73 kB

Eaton Elektrotechnika, významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, který působí také jako dodavatel komplexních řešení kvalitního napájení, dnes oficiálně spustil nový odborný portál pro elektrikáře s názvem Profi Klub Elektrotechniků . Eaton Elektrotechnika (dříve Eaton Elektrotechnika) si klade za cíl oslovit koncové zákazníky a nabídnout jim přednostní přístup k aktuálním informacím z oboru a k prodejním akcím.

Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 167 kB


 Mezinárodní skupina Eaton, která provozuje několik poboček i v Česku, letos slaví 100 let od svého založení. V roce 1911 začal v americkém městečku Bloomfield podnikat pan J. O. Eaton, po němž nese společnost jméno dodnes.

 Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 167 kB


Úkolem nového ředitele, Dušana Piricha, bude posílit distribuci zařízení UPS na trhu informačních technologií v České republice; zároveň v Eaton zůstává na pozici Country Sales Managera pro ČR.

 

Dušan Pirich převzal pozici ředitele divize Power Quality s  účinností od 1. října 2010. Dosavadní Country Sales Manager společnosti Eaton, kde má zodpovědnost za vedení obchodu v ČR, tak rozšířil svou působnost i na novou divizi. Ke změně došlo v souvislosti s vytvářením společného obchodního týmu v sektoru elektro. Eaton je významný český výrobce a světový distributor elektrotechnického zařízení, který působí také jako dodavatel komplexních řešení kvality napájení.


Eaton Elektrotechnika na následujícím období posílí korporátní komunikaci na českém trhu.
Comtech zvítězil v tendru mezi čtyřmi dalšími agenturami. Praha, 19. října 2010 - Eaton Elektrotechnika s.r.o., významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, spolupracuje od října s novou kreativní agenturou. Z výběrového řízení vyšla vítězně během minulého měsíce agentura Comtech. Eaton Elektrotechnika (nedávno ještě Eaton Elektrotechnika s.r.o.) chce v příštím roce posílit především korporátní komunikaci na českém trhu. Toho by měl Comtech dosáhnout především pomocí kampaně v tištěných médiích. Produktovou komunikaci však nadále zajišťuje Orbis Pictures Agency, která během tendru obhájila svou pozici.  

Eaton Elektrotechnika spustila registraci na jednodenní technická školení Eaton Tour 2010, která proběhnou v termínech od 14. září do 14. října ve 12 městech České republiky. Projektanti a konstruktéři se zde formou přednášek a školení seznámí nejen s produktovými novinkami ale i legislativními změnami týkající se elektrotechnického oboru.


Eaton Elektrotechnika s.r.o., významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení patřící do skupiny Eaton Corporation, zadal výzkumný projekt na téma efektivity sponzoringu jako jednoho z klíčových nástrojů externí komunikace. V souvislosti s přechodem pod nového vlastníka věnovala společnost velkou pozornost sponzoringu hokejového klubu HC Eaton Pardubice. To, že zvolená korporátní komunikace je efektivní, si společnost ověřila firemním marketingovým výzkumem, který v květnu 2010 pro ni realizovala výzkumná agentura STEM/MARK. 


Praha, 15. února 2010 - Společnost Eaton Elektrotechnika, přední dodavatel komponentů pro řízení a distribuci energie v České republice, informuje o obchodně-organizačních změnách, které proběhly v souvislosti s integrací společností Eaton a Eaton. S platností od 1. února 2010 dochází ke spojení všech obchodních aktivit a odpovědností na úrovni jednotlivých zemí v regionu EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika) v rámci sektoru Electrical společnosti Eaton.

Německý koncern Eaton, jehož je Eaton Elektrotechnika dceřinou společností, získal na jaře roku 2008 nového vlastníka, americkou společnost Eaton Corporation, a zahájil integraci do struktur této společnosti. „Tímto spojením vzniká globální hráč na trhu elektrotechniky“, říká Vladislav Náhlík, jednatel společnosti (dnes již) Eaton Elektrotechnika s.r.o. „Naše produktová portfolia se skvěle doplňují. Společně se nám otevírají možnosti oslovení nových zákaznických trhů“.


Společnost Eaton Elektrotechnika, dlouholetý generální partner extraligového týmu HC Eaton Pardubice, zahájila v roce 2008 integraci do struktur svého nového vlastníka, společnosti Eaton Corporation. Nyní, v souladu se začleňováním generálního sponzora pod značku Eaton, změní své jméno i pardubický extraligový klub. Do nové sezóny naskočí hráči již pod názvem HC Eaton Pardubice.


Celá tisková zpráva ke stažení zde | - 62 kB 


16.03.2009 | AMPER 2009

Na tradičním elektrotechnickém veletrhu AMPER 2009 se letos společnosti Eaton a Eaton Corporation poprvé představí ve společné expozici. V rámci jedné expozice budou mít návštěvníci veletrhu možnost shlédnout novinky širokého portfolia produktů, kterými společnosti Eaton a Eaton po svém spojení disponují. Zástupce obou společností najdete na stánku číslo 2A6.


Celá tisková zpráva ke stažení zde |


Bonn/Praha, 30. října 2008 - Společnost Eaton Corporation oznámila klíčové změny ve vedení své divize Electrical Group v Evropě. Pan Theo Kubat odchází z funkce výkonného ředitele skupiny Eaton, jejímž novým vlastníkem je společnost Eaton. Na jeho místo byl jmenován pan Richard Boulter, který s účinností od 1. listopadu 2008 převezme všechny povinnosti Theo Kubata spojené s řízením skupiny Eaton.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |


Společnost Eaton  již tradičně představí své novinky namezinárodním stavebním veletrhu For Arch, který se koná v Pražském veletržním areálu v Letňanech ve dnech  23.-27. září 2008. Zástupce společnosti Eaton najdete  na stánku č. 6A 12 v hale č. 6.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |


Praha, 20. prosince 2007 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce elektroinstalačních přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace, dnes oznámila uzavření nové smlouvy s pardubickým hokejovým klubem, který po skončení sezóny 2007/2008 ponese nejméně další tři roky název HC Eaton Pardubice.


Celá tisková zpráva ke stažení zde | (DOC)

 


Řada skříní CS je určená převážně pro průmyslové aplikace, vhodná všude tam, kde je zapotřebí efektivní ochrany před nebezpečným dotykem živých částí. Vysoký stupeň krytí IP55 zajišťuje plnou ochranu proti nejnepříznivějším vlivům prostředí.

 

Těsnost je zaručena litým polyuretanovým těsněním. Odtokový profil po celém obvodu zabraňuje vniku kapalin (např. vody či oleje) a nečistot dovnitř při otevřených dveřích.

 

Odolnost proti mechanickým rázům IK10 v souladu s EN 62262 zaručuje, že vnitřní výbava rozváděčové skříně je ochráněna také proti mechanickým otřesům. CS rozváděče jsou koncipovány jako skříně pro povrchovou montáž. Prášková barva zajišťuje ochranu proti korozi.

 

Dveře lze snadno odmontovat např. v případě potřeby mechanických úprav (otvory pro přístroje apod.). Panty jsou pro tento účel uzpůsobeny. Navíc umožňují snadnou změnu otvírání levé / pravé.

 

Kromě základních CS skříní je v nabídce i široká nabídka příslušenství.

 

Přehledový katalog je možno stáhnout ZDE .


Od 1.9.2007 firma Eaton nabízí novou řadu výkonových jističů LZM. Tato řada nahrazuje doposud používané výkonové jističe PMC určené převážně do domovních instalací. Nahrazení většiny přístrojů všech typových řad 1 až 4 je zcela jednoznačné a přirozené. Hlavní výhodou nových výkonových jističů je jejich vyšší vypínací schopnost, která u velikosti LZM 1 a 2 činí 36 kA a u velikosti LZM 3 a 4 50 kA. Pro podporu nových výkonových jističů LZM si můžete z těchto stránek stáhnout celou škálu podpůrných materiálů - katalog, převodní tabulku, software (Ceník, Eaton Konfigurator, FG-Profil, Pavouk). Nové jističe navržené podle nejnovějších potřeb trhu jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, které splňují přísné normy a nařízení.

 

Katalog ke stažení zde


Aplikace rozváděčů s protipožární úpravou jsou v dnešní době stále častější. Paradoxně k tomuto trendu však nijak nevzrůstá legislativní ani technické povědomí o této problematice.

Praha, 17. dubna 2007 - Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce elektroinstalačních přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace, významným dílem přispěla k vybudování právě zkolaudovaných prostor nového ústředí Československé obchodní banky v Praze 5, Radlicích. Eaton prokázal komplexnost a rychlost svých řešení a při stavbě moderní kancelářské budovy se zhostil role dodavatele elektrotechnických systémů pro zajištění rozvodů elektrické energie včetně rozváděčů vysokého napětí.

Článek ke stažení ZDE.

Článek ke stažení ZDE.

Vážení,

Firma Eaton Elektrotechnika, s.r.o. si Vás dovoluje pozvat na dvoudenní školení systému xComfort - Radiofrekvenční systém xComfort a sběrnicový systém Nikobus. Technické školení je detailně zaměřené na návrh, montáž, programování a projektování inteligentních systémů pro moderní elektroinstalace budov.Odborné školení je určené především pro montážní společnosti, nebo montážní společnosti s vlastní elektroprojekcí.


Praha, 14. září 2006 - Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie, vybavila vstup do hráčské šatny klubu HC Eaton Pardubice snímačem otisků prstů M22-ESA z řady xCommand. Cílem tohoto kroku je zjednodušit přístup do vyhrazených prostor pověřeným osobám, tedy hráčům, trenérům a členům realizačního týmu.

Praha, 24. srpna 2006 - Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie, se stala generálním partnerem dalšího ročníku golfového turnaje Eaton Golf Hockey Open 2006 pořádaného klubem HC Eaton Pardubice, který se konal 26.7. 2006.

Praha, 17. května 2006 – Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie, je Firmou číslo 1 kraje Praha pro rok 2006.

Praha, 31. května 2006 – Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie, pružně zareagovala na poptávku ze strany zákazníků a představila dva nové produkty pro bezdrátový elektroinstalační systém xComfort – vylepšenou verzi centrálních ovládacích zařízení Home Manager a Room Manager. Obě zařízení nabízejí elegantní design a řadu technických vylepšení, díky nimž je bydlení se systémem xComfort ještě o něco pohodlnější.

Praha, 18. května 2006 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie, předala 4. května 2006 výherci soutěže Leťte s námi na finále hlavní cenu – zájezd na finále Mistrovství světa v hokeji 2006, které se koná v Rize v Lotyšsku.

Praha, 5. dubna 2006 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie, dnes na veletrhu AMPER 2006 získala prestižní ocenění Zlatý Amper 2006 pro svůj beznástrojový propojovací systém (TPC), který umožňuje snadné propojení stykače DIL a motorového spouštěče PKZ a zásadním způsobem zrychluje instalaci těchto prvků.

Praha, 3. dubna 2006 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie, se ve dnech 4. - 7. 4. tradičně zúčastní největšího středoevropského veletrhu elektrotechniky a elektroniky AMPER. Stejně jako každý rok, i letos patří Eaton mezi hlavní vystavovatele.


Praha, 3. listopadu 2005 – Společnost Eaton Elektrotechnika se stala generálním partnerem projektu Superbyt, představení multimediálního domácího systému zábavy Windows Media Center a vybavila vzorový byt špičkovou elektroinstalací s bezdrátovým ovládáním. Superbyt, prostorný loft s velkou terasou a spoustou zábavy, je přístupný veřejnosti na adrese Bartoškova 1448/26 Praze 4 každý pátek od 11. 11. 2005 do konce ledna 2006 v doprovodu odborného průvodce.

Praha, 20. září 2005 – Koncern Eaton Group oznámil akvizici soukromou investiční společností Doughty Hanson & Co. Tato britská investiční společnost odkoupila koncern Eaton Group, jednoho z největších evropských výrobců elektrotechnických zařízení, od společnosti Advent International. Prodejní cena byla stanovena na 1,1 miliardy Euro. Doughty Hanson & Co získala 75% podíl ve společnosti Eaton, společnost Advent si ponechala minoritní 15% podíl a zbývajících 10% je vlastněno managementem společnosti. Prodej společnosti Eaton Group potvrdila 13. 9. 2005 Evropská komise.

(Praha – 14. září 2005) Společnost Exel, vedoucí globální firma v oblasti logistických služeb, uzavřela smlouvu o poskytování logistického servisu a centrálního skladování se společností Eaton Elektrotechnika, výrobcem a distributorem přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie.Praha, 29. června 2005 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce elektrotechnických přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace, dnes oznámila hospodářské výsledky za fiskální rok 2004/2005, který skončil 30. dubna 2005. Obrat společnosti činil 4,4 miliardy Kč, což ve srovnání s fiskálním rokem 2003/2004, kdy Eaton dosáhl obratu 3,5 miliardy Kč, představuje rekordní 25,7% nárůst. Podstatnou část obratu tvořil vývoz do zemí Evropské unie, bývalého Sovětského svazu, bývalé Jugoslávie a Bulharska. Eaton Elektrotechnika se tak řadí mezi nejvýznamnější české exportéry.

Praha, 24. března 2005 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie, na mezinárodním veletrhu elektrotechniky a elektroniky Amper 2005 představí mimo jiné nové bezpečnostní funkce systému moderní elektroinstalace xComfort.

Plzeň, 13. ledna 2005 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce elektrotechnických přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace, dnes v prostorách galerie světla a interiérů Alhambra ve Františkánské ulici, oficiálně otevřela expozici vzorového obývacího pokoje a ložnice. Tyto pokoje jsou vybaveny moderními elektroinstalačními prvky systému xComfort a umožňují tak návštěvníkům galerie vyzkoušet si jeho fungování v praxi.

Letohrad, 15. prosince 2004 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce elektrotechnických přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace; a extraligový hokejový klub HC Eaton Pardubice se zasloužili o vznik Klubu pro mládež, který dnes otevřela Oblastní charita Ústí nad Orlicí v Nízkoprahovém centru v Letohradě.

Pardubice, 8. listopadu 2004 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce elektrotechnických přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace a zároveň generální partner pardubického hokeje, dnes v prostorách nové velkoplošné prodejny nábytku Jamall, Bratranců Veverkových 1200, otevřela vzorový byt xComfort. Vzorový byt, který je vybaven nejmodernějšími elektroinstalačními prvky, umožní návštěvníkům vyzkoušet si tento systém v praxi. A nejen to, Eaton chce ve svém bytě xComfort představovat řešení různých simulovaných problémů s rozmisťováním nábytku, které se mohou stát každému z nás. Lze například ilustrovat řešení problému, který vznikne, když si zákazník koupí nábytek a nepočítá při jeho výběru se stávajícími elektroinstalačními prvky bytu. Systém xComfort je možné, díky jeho vlastnostem, flexibilně měnit a přizpůsobit ho tak nově uspořádanému nábytku.

 


Praha, 25. října 2004 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce elektrotechnických přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace, oslavila 10. výročí otevření svého výrobního závodu v Suchdole nad Lužnicí.

Firma Eaton Elektrotechnika s.r.o., připomínající si letos deset let své existence na českém trhu, přichází s moderním řešením domovních elektroinstalací. Firma, která se dosud v této oblasti věnovala zejména prodeji elektrických jisticích a spínacích přístrojů a prvků průmyslové automatizace odstartovala v květnu projekt, jehož cílem je oslovit širokou veřejnost a seznámit ji s tím, jaké nové funkce může plnit moderní elektroinstalace v rodinných domech, bytech a kancelářích.

Česká republika