eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Eaton zve do nového vzorového bytu v Plzni

Plzeň, 13. ledna 2005 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce elektrotechnických přístrojů pro domovní a průmyslové aplikace, dnes v prostorách galerie světla a interiérů Alhambra ve Františkánské ulici, oficiálně otevřela expozici vzorového obývacího pokoje a ložnice. Tyto pokoje jsou vybaveny moderními elektroinstalačními prvky systému xComfort a umožňují tak návštěvníkům galerie vyzkoušet si jeho fungování v praxi.

xComfort poskytuje svým uživatelům vysoký komfort při ovládání světelných zdrojů a nabízí značnou flexibilitu systému, která se zúročí například při přestavbách nábytku nebo rekonstrukci prostor. Prvky systému xComfort mohou mezi sebou komunikovat bezdrátově, a proto se vypínače dají libovolně přemisťovat po bytě. Připevnit jdou na všechny typy povrchů, dokonce i na sklo. Díky velkému množství nabízených designů a barev, mohou ovládací prvky systému sloužit jako vhodný doplněk každého interiéru. xComfort je možné instalovat do stávající elektroinstalace, bez nutnosti sekání zdí, bez špíny a prachu. Jeho prvky lze jednoduše zabudovat do stávajících elektroinstalačních krabic či krytů lustrů. Výhody xComfortu je tedy možné začít využívat snadno a rychle.

Pro příklad lze uvést řešení situace vzniklé přestavbou nábytku v ložnici. Dispozice interiéru ložnice může být libovolně měněna, aniž je nutné brát zřetel na stávající elektroinstalaci, tedy zásuvky a vypínače. Vypínač xComfort totiž může být vždy umístěn tak, aby mohla být světla zhasínána přímo z postele. Nemůže se tedy stát, že bude po přesunu nábytku stávající vypínač u dveří a obyvatelé bytu budou muset kvůli zhasnutí vstávat z postele. Systém xComfort také umožňuje funkci postupného zhasínání. Bude tedy zvolna snižovat intenzitu osvětlení, což je příjemné pro lidské oko. Děti, které se bojí ve tmě, mohou usínat při pomalu se ztemňujícím osvětlení a rodiče nemusí chodit zhasínat světlo do dětského pokoje osobně.

Systém xComfort nabízí ještě mnoho dalších funkcí. Může být ovládán centrální řídící jednotkou, Home Managerem. Ta poskytuje všechny důležité údaje o systému. Díky ní lze provoz v každé místnosti regulovat samostatně a ušetřit tak až 30 % nákladů na elektrickou energii. V každé místnosti mohou být předvoleny různé funkce osvětlení, například pro sledování televize, četbu nebo stolování. Systém může být řízen i na dálku přes SMS, proto je možné před návratem domů například zatopit. V průběhu nepřítomnosti obyvatelů v bytě lze systém nastavit na funkci Simulace přítomnosti, při které se v naprogramovaných intervalech rozsvěcí a zhasínají světla tak, jako by byl někdo doma.


O společnosti Eaton Elektrotechnika

Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o., je dceřinou společností koncernu Eaton. Firma vstoupila na český trh v roce 1993, jako součást koncernu Felten & Guilleaume, který se později sloučil s koncernem Eaton. Společnost má dvě obchodní kanceláře, v Praze a v Ústí nad Orlicí. Eaton Elektrotechnika je kromě obchodu v České Republice odpovědná za obchodní aktivity koncernu ve státech bývalého SSSR, bývalé Jugoslávie a Bulharska. Tyto realizuje buď prostřednictvím založených dceřiných společností (Slovensko 1998, Ukrajina 2002, Rusko 2004), obchodních zastoupení (Litva, Lotyšsko, Estonsko - 2002 a Bulharsko 2004) nebo prostřednictvím partnerských firem.

Nedílnou součástí společnosti je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí vyrábějící domovní jističe, proudové chrániče, další spínací přístroje, domovní rozvodnice a rozvaděče. Suchdolský závod je zodpovědný za výrobu těchto skupin výrobků jako celku a to včetně vývoje nových produktů. Suchdol je se svými 1100 pracovníky největším zaměstnavatelem jihočeského kraje.

Eaton Elektrotechnika je generálním partnerem extraligového hokejového klubu HC Eaton Pardubice.


Více informací naleznete na <<1>> a <<2>>.


Kontakty:

Jiří Šesták
Eaton Elektrotechnika s.r.o.

+420 267 990 450
+420 602 632 682
<<3>>

Veronika Šilinková
CoLin s.r.o.

+420 283 890 139
+420 603 193 245
<<4>>
Česká republika