eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Eaton představí novinky v ovládání inteligentních domů

Praha, 24. března 2005 – Společnost Eaton Elektrotechnika, výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie, na mezinárodním veletrhu elektrotechniky a elektroniky Amper 2005 představí mimo jiné nové bezpečnostní funkce systému moderní elektroinstalace xComfort.

Společnost Eaton klade na bezpečnost velký důraz. xComfort lze proto napojit například na zabezpečovací systém, který v případě ohrožení vyvolá naprogramované funkce. Těmi je třeba stažení venkovních rolet při pohybu osob na zahradě před domem, zapnutí osvětlení v domě apod. Stejně tak ho lze propojit i s požárním ochranným systémem. I roletové aktory systému xComfort se nyní dodávají s novými bezpečnostními funkcemi. Meteočidlo kontroluje povětrnostní podmínky a v případě jejich zhoršení automaticky zatahuje rolety, markýzu nebo zavírá střešní okna. Systém navíc blokuje jejich lokální ovládání, které zabraňuje neodborné nebo nechtěné manipulaci. xComfort má navíc i prvky preventivní bezpečnosti, příkladem je simulace přítomnosti osob v domě, při níž náhodně dochází k zapínání osvětlení nebo ke stahování žaluzií.

Domy s inteligentní elektroinstalací mohou být nyní vybaveny novým GSM komunikátorem, který umožňuje ovládat až 10 elektrických spotřebičů pomocí SMS zpráv. Systém dále majitelům signalizuje narušení objektu, nabízí dálkovou údržbu nebo jeho uvedení do provozu. Další novinkou v systému xComfort jsou analogové aktory pro stmívání zářivek, které nyní mohou být prvky světelných scén vedle klasických svítidel.

Eaton na Amperu dále předvede svou aplikaci diagnostiky a komunikace výkonových jističů. Pomocí diagnostiky je možné stáhnout informace o dějích uvnitř jističe do počítače nebo do speciálního modulu a určit tak, proč jistič odepnul zátěž či zda nebyly přenastaveny parametry jističe. Získané informace slouží ke zvýšení efektivity rozvodních systémů, k identifikaci příčiny a odstranění častého vypínání jističů apod. Pro usnadnění této diagnostiky Eaton dodává softwarový modul. Diagnostiku pouze vybraného jističe lze provést pomocí dočasně implementovaného přenosného modulu.

Pro uživatele, kteří potřebují zajistit nepřetržité napájení svých provozů, Eaton nabízí zařízení pro automatický záskok zdrojů. Veřejnost se na Amperu bude moci seznámit s variantou sloužící k napájení dvou nezávislých výstupních sběrnic dvěma zdroji. Dále lze zajistit přepínání mezi hlavním a záložním zdrojem, nebo napájení mezi hlavním zdrojem a dvěma záložními zdroji.

Podrobnější informace o zmíněných produktových novinkách získáte na <<3>>, který probíhá od 5. do 8. dubna 2005 v PVA Letňany. Zástupce a výrobky společnosti Eaton naleznete v hale 2, stánku 2A6.


O společnosti Eaton Elektrotechnika

Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o., je dceřinou společností koncernu Eaton. Firma vstoupila na český trh v roce 1993, jako součást koncernu Felten & Guilleaume, který se později sloučil s koncernem Eaton. Společnost má dvě obchodní kanceláře, v Praze a v Ústí nad Orlicí. Eaton Elektrotechnika je kromě obchodu v České republice odpovědná za obchodní aktivity koncernu ve státech bývalého Sovětského svazu, bývalé Jugoslávie a Bulharska. Tyto realizuje buď prostřednictvím založených dceřiných společností (Slovensko 1998, Ukrajina 2002, Rusko 2004), obchodních zastoupení (Litva, Lotyšsko, Estonsko 2002 a Bulharsko 2004) nebo prostřednictvím partnerských firem.

Nedílnou součástí společnosti je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí vyrábějící domovní jističe, proudové chrániče, další spínací přístroje, domovní rozvodnice a rozvaděče. Suchdolský závod je zodpovědný za výrobu těchto skupin výrobků jako celku a to včetně vývoje nových produktů. Suchdol je se svými 1100 pracovníky jedním z největších zaměstnavatelů jihočeského kraje.

Eaton Elektrotechnika je generálním partnerem extraligového hokejového klubu HC Eaton Pardubice.


Kontakty:

Jiří Šesták
Eaton Elektrotechnika s.r.o.

+420 267 990 450
+420 602 632 682
<<1>>

Veronika Šilinková
CoLin s.r.o.

+420 283 890 139
+420 603 193 245
<<2>>
Česká republika