eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Eaton představil nové správce domácnosti v řadě xComfort

Praha, 31. května 2006 – Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie, pružně zareagovala na poptávku ze strany zákazníků a představila dva nové produkty pro bezdrátový elektroinstalační systém xComfort – vylepšenou verzi centrálních ovládacích zařízení Home Manager a Room Manager. Obě zařízení nabízejí elegantní design a řadu technických vylepšení, díky nimž je bydlení se systémem xComfort ještě o něco pohodlnější.

 Zákazníci nakupují očima. Tento přístup se stále častěji týká i elektroinstalačních prvků. U zařízení, která mají zákazníci neustále nadosah, je tento přístup pochopitelný. Aby společnost Eaton Elektrotechnika zákazníkům usnadnila volbu mezi designem a funkcemi, vytvořila zcela novou tvář již známého systému Home Manager a ve stejném duchu představila i zcela nový, elegantní Room Manager. Díky nadčasovému designu jsou obě nová zařízení systému xComfort i elegantním doplňkem moderního interiéru.

Piezo technologie a lepší komunikace
Home Manager se dočká nadčasově elegantního vzhledu a zároveň nabídne příjemnější užívání. Na první pohled to bude vidět na klávesnici, starší mechanickou klávesnici nahradí nová piezo technologie. I když Home Manager už v původní verzi umožňoval ovládat byt či celý dům přesně tak, jak jste si vždycky přáli, obsahuje nová generace navíc několik vylepšení. Home Manager je doporučen nejnáročnějším uživatelům s vysokými požadavky na počet funkcí a instalovaných aktivních prvků systému xComfort. Dokáže nejen měnit intenzitu osvětlení, ale zvládá i komplexní operace jako je ovládání vytápění a ohřev teplé užitkové vody, řízení solárních panelů či nastavení klimatizace. Room Manager směřuje do jednodušších, nebo méně rozsáhlých aplikací, pro které byl v minulosti Home Manager až příliš výkonný.

Vylepšeny byly rovněž komunikační schopnosti Home Manageru. Stávající verze tohoto ovládacího prvku vyžadovala pro dálkové ovládání v místě instalace přítomnost pevné telefonní linky. Nyní, pokud to uživatel vyžaduje, stačí pouze vložení SIM karty pro odesílání a příjem SMS. Tímto krokem Eaton reaguje na skutečnost, že přítomnost pevné linky přestává být v bytech a domech v České republice samozřejmostí, narozdíl od pokrytí signálem mobilních operátorů. Tím ale změny v oblasti komunikace se systémem xComfort nekončí. Nové otevřené komunikační rozhraní xComfortu nyní umožňuje také připojení k audio/video systémům, osobnímu počítači nebo přímo k Internetu prostřednictvím lokální sítě. Uživatelé osobních počítačů mohou stav svého domova sledovat odkudkoliv pomocí Internetu, milovníci hudby zase mohou na dálku ovládat svou Hi-Fi věž stejným způsobem, jakým zapínají světlo.

Room Manager, odlehčená verze s nižší cenou
Home Manager si získal oblibu odborníků i uživatelů díky rozsáhlým možnostem programování a podpoře všech myslitelných funkcí. Velká část uživatelů ale zjistila, že by jim pro jejich potřeby stačilo jednodušší zařízení. Eaton na tuto situaci reagoval vývojem zcela nového ovládacího prvku Room Manager, který je určen širšímu okruhu uživatelů. Jeho významnou výhodou je nižší cena při zachování vysoké kvality zpracování a spolehlivosti. To ale neznamená, že Room Manager uživatele nějak omezuje z hlediska dalšího rozšiřování systému. Podporuje například vytvoření maximálně tří teplotních zón pro vytápění nebo klimatizaci, což odpovídá bytům nebo domům 1+1 až 3+1. Použít ho lze samozřejmě i ve větších bytech, případně může více Room Managerů navzájem spolupracovat v rámci jednoho systému.

Room Manager osloví i prodejní obchodní a systémové partnery společnosti Eaton. Vyniká totiž nejen velmi příznivou cenou, ale i snadným programováním a nastavením v systému. Zároveň dokáže ohromit flexibilitou, s jakou je možné jej přizpůsobit novým požadavkům prostřednictvím softwarového update, jak jej dnes znáte například u MP3 přehrávačů. Funkce softwarových aktualizací je pro zařízení v této cenové kategorii skutečně neobvyklá.

Bezpečnost bez drátů
Zabezpečení bytů a domů je s narůstající mírou majetkové trestné činnosti stále důležitější. Bezpečnostní prvky Eaton vám nabídnou ochranu a včasné varování před nevítanými hosty i následky prudkých změn počasí. Eaton uvedl na trh novou řadu senzorů, které spolupracují jak s Home, tak s Room Managerem a jeho prostřednictvím dokážou poslat majiteli bytu zprávu v případě, že senzory zaznamenají pohyb uvnitř budovy, silný vítr, déšť nebo otevření oken. Další typy senzorů a bezpečnostních prvků plánuje společnost Eaton Elektrotechnika uvést na trh v blízké budoucnosti.


O společnosti Eaton Elektrotechnika
Společnost Eaton Elektrotechnika s.r.o., je dceřinou společností koncernu Eaton. Firma vstoupila na český trh v roce 1993, jako součást koncernu Felten & Guilleaume, který se později sloučil s koncernem Eaton. Společnost má dvě obchodní kanceláře, v Praze a v Ústí nad Orlicí. Eaton Elektrotechnika je kromě obchodu v České republice odpovědná za obchodní aktivity koncernu ve státech bývalého Sovětského svazu a bývalé Jugoslávie. Tyto realizuje buď prostřednictvím založených dceřiných společností (Slovensko 1998, Ukrajina 2002, Rusko 2004), obchodních zastoupení (Litva, Lotyšsko, Estonsko - 2002) nebo prostřednictvím partnerských firem.

Nedílnou součástí společnosti je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí vyrábějící proudové chrániče a další spínací přístroje, domovní rozvodnice a rozváděče. Výrobní závod v Suchdole patří se svými 1100 pracovníky mezi největší zaměstnavatele jihočeského kraje.

Eaton Elektrotechnika je generálním partnerem extraligového hokejového klubu HC Eaton Pardubice.

Více informací naleznete na www.eatonelektrotechnika.cz, www.xcomfort.cz


Kontakty:

Jiří Šesták
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
+ 420 267 990 450
+ 420 602 632 682
j.sestak@Eaton-cz.com

Jitka Pacolová
CoLin s.r.o.
+420 283 890 139
+420 603 193 245
Eaton@colin.cz
Česká republika