eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Eaton slaví 100 let své existence

 Mezinárodní skupina Eaton, která provozuje několik poboček i v Česku, letos slaví 100 let od svého založení. V roce 1911 začal v americkém městečku Bloomfield podnikat pan J. O. Eaton, po němž nese společnost jméno dodnes.

 Celá tisková zpráva ke stažení zde |  - 167 kB


Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dceřiná společnost Eaton Corporation), významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, letos slaví 100 let existence celé skupiny. V České republice Eaton dodává přístroje pro domovní a průmyslové elektroinstalace a přístroje pro distribuci elektrické energie a záložní zdroje. Zaměstnává více než 1 100 pracovníků různých profesí a řadí se tak mezi významné zaměstnavatele v oboru.

 

Eaton Elektrotechnika je v povědomí odborné veřejnosti spojována hlavně s jističi a proudovými chrániči značky Eaton. Skupina Eaton však během 100 let své existence vyvinula a v České republice také nabízí široké portfolio vysoce kvalitního elektrotechnického zařízení a elektrokomponentů ," říká Dušan Pirich, Country Sales Manager v České republice.

 

Historie skupiny Eaton

Eaton Corporation působí v oblasti elektrických systémů, zařízení pro distribuci a řízení elektrické energie; hydraulických komponent, systémů a služeb pro průmyslová a mobilní zařízení; palivových, hydraulických a pneumatických systémů v leteckém průmyslu pro civilní a vojenské využití; systémů hnacích ústrojí a jednotek pro nákladní a osobní vozidla zajišťujících optimalizaci výkonu, spotřeby paliva a bezpečnosti.

Kořeny skupiny Eaton však sahají až do roku 1911, kdy se spojil J. O. Eaton, Henning O. Taube a V. V. Torbensen. Jejich malá společnost v pensylvánském městečku Bloomfield vyráběla zprvu převodovky a nápravy k nákladním automobilům. Za sto let své existence tak společnost Eaton dokázala vybudovat několik celosvětově operujících divizí.

 

Eaton v Česku

Eaton Elektrotechnika (dříve Eaton Elektrotechnika) vstoupila na český trh v roce 1993 jako součást koncernu Felten & Guilleaume. V  roce 1998 zahájila integraci do koncernu Eaton, zabývající se výrobou přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie. O deset let později odkoupila koncern Eaton mezinárodní skupina Eaton Corporation.

V České republice dodává Eaton přístroje pro domovní a průmyslové elektroinstalace a přístroje pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů. Společnost se profiluje jako úspěšný dodavatel elektrokomponentů a systémových řešení. Eaton poskytuje komplexní řešení projektů, spočívající v dodávkách komponentů a komponentních celků především vysokého napětí a záložního napájení. Zdroji záložního napájení UPS se zabývá divize Power Quality. Tato divize se zaměřuje na oblast kvalitního napájení, průmyslového řízení a automatizace a v oblasti produktů pro dohled a monitorování. Zařízení Eaton v kombinaci s plnohodnotnými inženýrskými službami představují zákaznická řešení pod známkou „PowerChain ManagementTM", sloužící potřebám napájení datových center, průmyslových zařízení, institucí, veřejného sektoru, veřejných služeb, obchodní sféry, domácností, IT, klíčových aplikací, alternativních energetických zdrojů a OEM trhů po celém světě.

 

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  - 167KB


Kontakt:
Lucie Kuhnová, tel.: +420 267 990 464, e-mail: LucieKuhnova@eaton.com 

 

Česká republika