eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Nová tlačítka nouzového zastavení Eaton indikují svoji polohu i ve tmě

Ovládací hlavice Eaton pro nouzové zastavení a vypnutí jsou odolné proti neoprávněnému zásahu a vyhovují normě EN ISO 13850, splňují i evropské a mezinárodní bezpečnostní normy.
Celá tisková zpráva ke stažení zde |  - 79 KB 

Praha, 29. června 2012 – Eaton Corporation, přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, uvedl právě na trh nové ovládací hlavice pro nouzové zastavení a vypnutí. Tyto spínače jsou určeny pro řadu celosvětově používaných ovládacích a signalizačních přístrojů RMQ Titan. Rozšíření sortimentu zahrnuje ruční ovladače (45/60 mm) s klíčem, nebo bez, s uvolněním pomocí otočení a vytažení, neprosvětlené, prosvětlené, se standardními LED, nebo s indikací polohy mechanického přepínače (zelená/červená) uprostřed ovládacího prvku.

 Kontaktní prvky s funkcí vlastního monitorování 
Zaručují plnou provozní spolehlivost, a to i při chybné instalaci nebo po hrubém zacházení. Pro tyto účely mají modulární kontaktní prvky v blízkosti nouzového rozpínacího kontaktu (NC) integrován sekundární kontakt, takže mechanická vazba na akční prvek nouzového zastavení/vypnutí nemusí být bezpodmínečná.

Kontaktní prvky jsou k dispozici v provedení pro čelní nebo zadní montáž, a rovněž v provedení pro 1 a 2kanálové bezpečnostní obvody.

Viditelnost spínačů zlepší i svítící kroužek
Ovládací hlavice pro nouzové zastavení/vypnutí lze vyrobit v provedení, jež bude na příslušném mechanizmu nebo zařízení ještě nápadnější. Zvýšení viditelnosti se dosáhne volitelným osvětleným kroužkem. Ten jasně vyznačí umístění ovládací hlavice pro nouzové zastavení/vypnutí, a to i v prostředí s nedostatečným osvětlením. Svítící kroužek spolehlivě indikuje na dálku provozní stav spínače. Při spínání lze např. postupně aktivovat tři samostatně ovládané řady LED.

Nový typ skříňky pro povrchovou montáž M22‑IY1‑XPV60 má žlutou barvu a ochranu proti neoprávněnému zásahu na úrovni IP67 a je speciálně připraven pro montáž ovládací hlavice pro nouzové zastavení/vypnutí s prosvětleným kroužkem.

Spínače Eaton vyhovují EN ISO 13850
Ovládací hlavice pro nouzové zastavení/vypnutí typu M22 s ochranou IP67 a IP69K jsou odolné proti neoprávněnému zásahu, vyhovují normě EN ISO 13850 a splňují evropské a mezinárodní bezpečnostní normy EN60204 a IEC60204. Připravuje se homologace v UL/CSA a rovněž certifikát Lloyd/Germany a Lloyd Shipping Register (Lloydův registr pro lodní dopravu).

Označování softwarem LabelEditor
Připravuje se také individuální označování osvětleného kroužku pomocí softwaru Labeleditor.

Více informací prosím na našich kontaktech nebo na http://www.eatonelektrotechnika.cz.


Celá tisková zpráva ke stažení zde |  - 79 KB 
Česká republika