eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Eaton představuje nové kompaktní PLC pro automatizační řešení

Robustní a výkonné měniče se zdokonaleným krytím IP66 umožňují decentralizované použití mimo prostor rozvaděčů přímo u ovládaných zařízení; dostupné jsou ve dvou provedeních.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  - 301 KB 


Praha, 6. srpna 2013 – Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Eaton Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, uvádí na český trh nová kompaktní PLC (Programmable Logic Controller) XC152 pro efektivní a  snadnou automatizaci v průmyslové výrobě. Předností této novinky jsou jak velká interní paměť (64 MB) s možností rozšíření o vnější paměťové médium, tak různá komunikační rozhraní jako například SmartWire-DT pro specifické potřeby konkrétního výrobního provozu.

PLC se nejčastěji používá k automatizaci procesů ve výrobě, tedy hlavně k řízení strojů a výrobních linek v reálném čase. Kompaktní PLC XC152 podporují inteligentní a modulární koncepce automatizace s lokálními PLC a různými komunikačními rozhraními, jako jsou například SmartWire-DT, CANopen, RS232, RS485 nebo Profibus a Ethernet. Jsou navrženy tak, aby zajišťovaly potřebnou flexibilitu rozhraní nákladově efektivních řešení. PLC běží na operačním systému Windows CE 5. Pohání jej CPU s 32-bitovým procesorem s taktem 400 MHz. Interní paměť o velikosti 64 MB je díky SD slotu jednoduše rozšiřitelná o vnější paměťové médium. PLC je dodáváno buď s CANopen (master / slave) nebo Profibus (DP / MPI master) rozhraním a dále ho lze doplnit i o komunikační rozhraní SmartWire-DT.

 

Výkonnost, vzhled a komunikační možnosti PLC

Uživatelé u XC152 ocení jeho vysokou výkonnost, kompaktní design a komunikační rozhraní, kterými přesahuje nabídku standardních automatizačních řešení. XC152 má velikost pouhých 100mm x 155mm x 40mm a velice snadné ovládání.

Pokud je PLC doplněno o komunikační rozhraní SmartWire-DT, získají uživatelé hned několik významných výhod. Hlavní z nich spočívá v integraci I/O přímo do spínacích přístrojů. V praxi to znamená, že XC152 může přistupovat přímo k digitálním a analogovým datům přístrojů jednotlivých řídicích obvodů. Toto řešení umožňuje vytvářet flexibilní automatizační procesy s menším počtem komponentů a nižšími výdaji vynaloženými na jejich projektování.

Pro další informace navštivte webovou stránku www.eaton.cz či www.profiklubelektrotechniku.cz.

Celá tisková zpráva ke stažení zde |  - 301 KB 

Česká republika