eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Klasická elektroinstalace

Společnost Eaton uvádí na trh nové přístroje, které se využijí nejen v klasické domovní elektroinstalaci, ale i systémové instalaci pro automatizaci budov - sběrnicovém systému NIKOBUS a bezdrátovém RF systému xComfort.

 Stmívač Pure Bamboo

Podle současných trendů v bytové architektuře jsou nové přístroje čtvercového tvaru, s výrazným rámečkem a středovým krytem v rozměru 45x45 mm. Lze vybrat spínače jak s oblými tvary rámečků (řada Original), tak i moderní vypínače s ostrými hranatými liniemi (řada Intense a Pure). Vybírat můžete ze široké škály materiálů - od lehkého plastového provedení přes exkluzivní kovy, leštěné i matné, až po bambus. Z barev se nabízí tradiční bílá a krémová, ale také lehké pastely, metalické barvy i výrazné barvy sytých a lesklých odstínů.

Přístroje Eaton vhodné pro všechny typy interiérů

Z nabídky si vyberou milovníci nenápadného klasického vzhledu, hledající vypínače pro tradiční interiéry (řada Original a Intense), ale i milovníci výrazných a designově zajímavých vypínačů, které mají v moderně pojatých interiérech na první pohled zaujmout (řada Intense, Pure a Mysterious). Za pěkným designem a spolehlivými přístroji se odvíjí celá paleta funkcí. Nespočet technických vylepšení přístrojů stávající řady PR20, PR20Soft, daVinci, CIRIO a AXEND přináší montážním firmám i uživatelům kombinaci jednoduchého použití, pohodlí a elegantního designu. Ty největší rozdíly můžete najít v nejmenších detailech, přičemž každý jednotlivý detail zjednodušuje instalaci.

 

 

Co dělá z vypínače dobrý vypínač? Vypínač Pure Natural green

  1. Kvalitní provedení strojku
  2. Dokonalé svorky
  3. Malá montážní hloubka
  4. LED diody - klik systém
  5. Rozpěrky pro náročnou montáž
  6. Jednoduchá a rychlá montáž

Strojky přístrojů jsou společné pro všechny tři řady Original, Intense a Pure. Rámečky se vyrábějí rovněž ve vícenásobném provedení s osovou vzdáleností 71 mm a jsou totožné pro vodorovnou a svislou montáž. Zákazník se tak může rozhodnou takřka na poslední chvíli, jak budou osazeny instalační krabice pro násobnou montáž. Tuto výhodu ale nejvíce ocení montážní společnosti a velkoobchody, protože počet položek na skladě klesá na polovinu.

 

 

 

Svorky na jedné straně zrychlují montážPřipojovací svorky pro většinu vypínačů a zásuvek jsou umístěny na jedné straně, což umožňuje zkrácení vodičů z kabelu na stejnou délku. Tím ušetříte při montáži hodně času. Šroubové svorky poskytují připojení 2 vodičů o průřezu 2,5 mm2.  Celá instalace vyžaduje jen jeden šroubovák s rovným nebo křížovým hrotem. Připojovací šrouby jsou zapuštěné ve strojku, aby umožnily  snadné navádění aku-šroubováku. Hrot šroubováku takovýmto způsobem lehce najde šroubek a nesklouzne. Velmi důležité je přehledné označení svorek, které koresponduje se schématem zapojení vzadu přístroje. Zepředu se každý přístroj snadno identifikuje díky vyznačenému symbolu a typovému označení.

Vypínače s montážní hloubkou 18 mm

Montážní hloubka vypínače je oproti starší řadě nižší, byla snížena až na pouhých 18 mm. Tím získáte více místa pro kabely v zapuštěné montážní krabici. 

 

 

 

Prosvětlení LED diodami 230 VU tlačítka nebo vypínače může být požadována signalizační nebo orientační kontrolka. Nově lze využít tzv. klik systém, kdy se pouhým nasunutím zezadu na přístroj nasadí „batoh" s modulem LED 230 V. Instalace  s automatickým připojením je mimořádně jednoduchá a rychlá. Po nasunutí LED okamžitě svítí. Obdobně lze použít prosvětlovací klik modul pro zásuvku 230 V pro signalizaci výskytu síťového napětí - např. pro zásuvky, které jsou centrálně vypínané při odchodu. U vypínače s dělenou klapkou (řazení 5) Nový klik systém - „batoh“ lze prosvětlit obě poloviny. V tomto případě je nutné použít samostatné LED diody s připojovacími vodiči, které jsou na koncích ukončené dutinkami. LED diody se vsunou do vodících otvorů, přičemž nový systém montáže brání vypadnutí při montáži. Přístroje se dodávají s LED 230V nebo pro napětí 12, 24 V v několika barvách - modrá, zelená, červená a jantarová.

 

 

 

 

Montážní rám s rybinovým spojením přístrojů Důležitou součástí strojku je montážní rám. Je vyrobený z ocelového plechu tloušťky 1 mm, všechny jeho části jsou galvanicky upraveny. Vyniká svou pevnou a tuhou konstrukcí, vyztužené okraje zabraňují deformaci strojku při montáži. Pro přesnou montáž přístrojů vedle sebe do násobných krabic s roztečí 71 mm  je rám opatřen  oky s možností rybinového spojení. Pokud je první přístroj namontovaný rovně, rybinové spojení zajistí, že i další přístroje budou automaticky také rovné a nevznikne problém s deformací rámečku. Pro uchycení montážního rámu do krabice lze použít několik typů předlisovaných otvorů.

 

 

 

Rozpěrky pro snadnou montáž Rychlost montáže výrazně zvyšují rozpěrky, které usnadňují montáž přístroje i do hluboko osazených krabic pod omítkou, přičemž přichycení přístroje zůstává mimořádně pevné. Jsou nainstalované u většiny přístrojů na montážním rámu. U vypínačů se pro uchycení již nepoužívají gumičky a v případě nutnosti je lze snadno pomocí šroubováku snadno odstranit, případně nahradit ještě delšími - ty se objednávají samostatně.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletace vypínače je nyní rychlejší. Lze ji vykonat pouze ve třech krocích, a to je o jeden krok méně než u starší řady. Pro připevnění rámečku už není zapotřebí montážní úchytka, rámeček se montuje pouhým nasazením na přístroj zepředu! Pro montáž přístroje lze použít běžné instalační krabice např. KU, KP apod. s minimální hloubkou 40 mm. Montážní rám nedovolí osadit přístroj příliš hluboko. Na vypínač se nasadí středový kryt, na něj rámeček. Výhodou tohoto řešení je nejen rychlost montáže, ale hlavně možnost výškového přizpůsobení přístroje na zdi až v 5 polohách, kdy přístroj je nainstalovaný např. na vyčnívající krabici, případně na sádrokartonové krabici s osazením. Rámeček vždy přesně dosedne na stěnu a překryje „problémy" instalace. Lze jej buď manuálně anebo pomocí šroubováku lehce vyjmout, např. při malování. Středový kryt chrání svorky před dotykem s živou části!

Rámeček se nasazuje zepředu
 

 

Označení rámečků průhledným štítkem A nyní už zbývá přístroj elegantně označit číslem silového vývodu nebo funkcí. Pro označení vypínače se nejčastěji používají středové kryty s popisným štítkem. Jsou ale i jiné možnosti označení. Například pro nemocnice, kanceláře, administrativní budovy apod. lze objednat rámečky v bílé řadě Original s textovým polem pro identifikaci přístroje. Další možností označení je použití průhledného PVC adaptéru pro tištěný štítek, který se vloží vodorovně anebo svisle přímo pod rámeček. Takto lze označit libovolný design rámečku.

 

 

 

 

 

 

 

Malířská krytka brání znečištěníBudete malovat? Pak z vypínačů a zásuvek vyjměte rámeček a na středový kryt nasuňte malířskou krytku. Ta ochrání přístroj před znečištěním při malování a to i v případě, že pro malování používáte váleček. Krytku lze přemalovat, po malování omýt a kdykoliv použít později. Důmyslné!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nové designové řady - Original, Intense a Pure

 

 

Design Original WhiteOriginal

 

Řada Original je charakterizována mimořádně jemnými oblými liniemi rámečků s nevtíravou bílou, krémovou, stříbrnou, hnědou nebo světle šedou barvou. Příjemně vás překvapí svou cenou, která je v porovnání s jejich kvalitním provedením více než příznivá. Oproti starší řadě PR20 je vypínač v bílé barvě přibližně o 20% levnější.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Design Intense AnthraciteIntense

 

Domovní přístroje Intense na sebe upoutají pozornost na první pohled. V duchu současných trendů působí minimalistickým až jemným dojmem, ovšem při zachování hranatých linií. Ze široké nabídky šesti pastelových barev rámečků - azurové, stříbrné, bronzové, antracitové, bílé, hnědé a tří leštěných metalických provedení - stříbrné, zlaté a kovově stříbrné, si vybere úplně každý. Intense je design pro každý interiér.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Řada Pure RedPure

 

Řada Pure, určená pro nejnáročnější klientelu, je ztělesněním moderního designu. Přístroje vynikají čistými, ostře řezanými liniemi, pozornost poutají mimořádně elegantním provedením. Působí luxusním, mohutným dojmem. Exkluzivní přírodní materiály pro výrobu rámečků jako jsou hliník, lakovaná ocel, bambus nebo nerezová ocel zaručují trvalou a elegantní povrchovou úpravu. Jsou dostupné celkem v 11 provedeních rámečků a 12 barvách středových krytů. Jsou vhodné do všech typů moderních interiérů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zásuvka Mysterious zapuštěná v sádrokartonuMysterious

Převratná novinka v domovních vypínačích!  Mysterious - tzv. neviditelný vypínač bez rámečku - nadchne všechny milovníky extravagance a originálního designu. Přístroje jsou úplně zapuštěné do cihlové nebo sádrokartonové stěny a jsou přemalované, resp. přelepené dekorativní tapetou, samozřejmě omyvatelnou. Dokonale tak splývají s interiérem, jejich umístění na stěně prozrazuje pouze vnější mezikruží přístroje, prosvětlené modrými LED diodami uvnitř tlačítka. Dotykem na libovolné místo tlačítka se aktivuje 1 ze 4 beznapěťových kontaktů, který vybavuje např. impulzní relé či binární vstup systému Nikobus nebo RF. Přístroje Mysterious jsou originální, luxusní a jedinečné. Na http://www.mysterious.be/ se seznamte se způsobem montáže a různými možnostmi využití v těch nejnáročnějších interiérech. Už nikdy nemusíte vybírat rámeček, který se nejvíce hodí k zařízení Vašeho interiéru!

 

 

 

 

 

 

 

Designy PR20, PR20Soft, daVinci, CIRIO a AXEND byly koncem roku 2009 nahrazeny novými řadami Original, Intense a Pure. Od května je lze objednávat pro klasickou elektroinstalaci a sběrnicový systém Nikobus ve velkoobchodech elektro. Nabízíme také bezdrátová tlačítka v modulu 45x45 mm a sety radiofrekvenčního systému xComfort. Sortiment obsahuje také 8bodová tlačítka a také bezdrátová tlačítka s LED diodou pro zpětná hlášení. 

 

 

Katalog Domovní elektroinstalace xComfort pro výběr nových designových řad si můžete stáhnout z  http://www.xcomfort.cz/  nebo si jej vyžádejte v tištěné podobě na adrese  ElektrotechnikaCZ@Eaton.com.

Česká republika