eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Polohové spínače

EATON

EATON

Koncové spínače LS–Titan 

Spínače LS-Titan mohou být využity v dřevozpracujícím průmyslu, u tiskařských strojů, balicích strojů nebo myček aut, a všude tam, kde je požadováno přesné zjišťování polohy. Mechanicky detekují polohu pohyblivých částí a zaručují jejich uvedení do bezpečné pozice. Rozpínací kontakty splňují požadavky pro nucené rozepnutí dle ČSN EN 60947-5-1. Polohové spínače LS-Titan jsou k dispozici buď v robustní kovové konstrukci nebo v lehké plastové. Vyměnitelné hlavice umožňují flexibilní použití v různých aplikacích. Spínače jsou standardně vybaveny dvěma rozpínacími kontakty, a jsou tak vhodné pro použití v redundantních bezpečnostních obvodech.

S elektronickým polohový spínačem LS-E – není nutné přesné nastavení spínací polohy při výrobě. Bod sepnutí je možné přístroj „naučit“ jednoduchým stisknutím tlačítka.
Analogový polohový spínač s napěťovým výstupem umožňuje používat LS-Titan také v řadě nových aplikací, kde by doposud mechanické zjišťování polohy mohlo poskytovat nedostatek informací, například při zjišťování polohy otevřených klapek kouřových plynů.


Bezpečnostní polohové spínače

Toto provedení slouží pro detekci bezpečnostních ústrojí a zařízení, např. dveří, mříží nebo krytů. Navíc oproti standardním bezpečnostním spínačům tato řada zahrnuje polohové spínače s opatřeními proti nepovolené manipulaci, pro zvýšenou ochranu personálu a výrobních procesů, spínané pouze s prodlevou. Bezpečnostní polohové spínače zabezpečují přístup ke stroji, do systému nebo zařízení, dokud akční prvky nedostanou do klidového stavu nebo nedokončí určité fáze výrobního procesu.

EATON

EATON

Magnetické spínače RS-Titan

 Magnetické spínače jsou určeny k monitorování bezpečnostních ochran, ale i dveří, klapek a krytů a všude tam, kde je kladen důraz na vysokou úroveň bezpečnosti osob a zařízení. Magnetické spínače RS-Titan jsou pozoruhodné svou robustní konstrukcí, spolehlivou funkcí a zejména vysokou úrovní zabezpečení. Rozšířená ochrana úrovně IP69K znamená, že spínače vydrží i tlakové mytí. Díky tomu jsou vhodné také pro použití v zařízeních a strojích, které musí splňovat náročné hygienické požadavky.

Spínače plně vyhovují nejvyšším bezpečnostním standardům včetně PL e dle ČSN EN ISO 13849-1 a SIL 3 v souladu s ČSN EN 61508/ČSN EN 62061. Rovněž mají certifikaci TÜV. Uživatelé se je proto nemusí obávat použít i tam, kde je vyžadován příšný soulad s evropskými bezpečnostními standardy.

Další klíčovou vlastností magnetických spínačů RS-Titan jsou jejich provozní tolerance, díky nimž pracují spolehlivě i v případě, že se dveře prověsí, nebo se je nepodaří úplně zavřít. To u běžných mechanických bezpečnostních spínačů nelze zaručit. Provozní tolerance magnetických spínačů RS‑Titan také zjednodušují jejich instalaci a v některých případech prodlouží dobu mezi pravidelnými rutinními údržbami.

Spínače jsou k dispozici ve třech verzích. Typy RS2 a RS2R se liší ve způsobu upevnění a uspořádání kabelů - mají totožné rozměry a jsou určeny pro malé a střední dveře či kryty. Spínače RS4 jsou navrženy pro použití s dveřmi větších rozměrů. Všechny typy spínačů vyhovují nejnovějším průmyslovým standardům a jsou k dispozici s napevno připojenými kabely o délce 3 a 10 m, nebo s kabely o délce 10 cm zakončenými konektorem M12. Tyto odolné bezpečnostní spínače prakticky nevyžadují údržbu a standardně se dodávají s ovládacími prvky, které umožňují jednoduchou obsluhu.

Česká republika