eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Vačkové spínače T a vypínače P

Vačkové spínače T a vypínače P

V nabídce společnosti EATON naleznete výkonné a zároveň kompaktní vačkové spínače T a vypínače P. Tyto přístroje lze využít jak v průmyslových tak v domovních instalacích. Stupeň krytí zepředu IP65 umožňuje použití spínačů ve velmi náročných podmínkách. K dispozici jsou následující montážní provedení

 

• Povrchová montáž ve skříňce
• Povrchová montáž hlavního vypínače ve skříňce
• Montáž do panelu
• Montáž hlavního vypínače do panelu
• Montáž do panelu s centrálním upevněním do otvoru 22,3mm
• Zadní montáž na DIN lištu
• Zadní montáž na DIN lištu hlavního vypínače
• Zadní montáž do rozváděče

Vačkové spínače jsou dostupné v širokém proudovém rozsahu. Vypínat můžete prvky řídicích obvodů od 10 A až po hlavní proudové dráhy do 315 A. Kromě standardních konfigurací jako jsou hlavní vypínače, vypínače zapnuto/vypnuto, bezpečnostní spínače, přepínače s nulovou polohou, reverzační přepínače, stupňové přepínače, mohou být realizovány také obvody vytvořené podle vašeho přání. Stačí vyplnit objednávkový formulář a do týdne máte požadovaný typ k dispozici. Obsáhlý sortiment příslušenství rozšiřuje možnosti použití spínačů v různých aplikacích.

 


 Miniaturní vačkové spínače TM

Miniaturní vačkové spínače se odlišují svou velikostí, jednoduchou manipulací a montážními možnostmi. Na výběr je k dispozici mnoho konstrukčních typů. Jmenovitý výkon TM podle AC-23A je 3 kW při 400/415 V, 50 - 60 Hz. Jmenovitý trvalý proud Iu je 10 A. Miniaturní vačkový spínač TM se používá převážně jako vypínač zapnuto/vypnuto; přepínač, stupňový přepínač, ovládací spínač, kódovací spínač a vypínač řídicích obvodů.

 

 Vačkové spínače T

Vačkové spínače T představují velice flexibilní, kompaktní a robustní modulární systém a jsou k dispozici v typových velikostech T0, T3, T5B, T5, T6 a T8 podle jmenovitého výkonu od 6,5 kW do 132 kW ve třídě AC-23A při 400/415 V, 50 - 60 Hz. Jmenovitý trvalý proud Iu se pohybuje mezi 20 A a 315 A. Vačkové spínače T nacházejí široké spektrum použití jako například hlavní vypínač, reverzační přepínač, přepínač hvězda-trojúhelník, přístrojový přepínač, atd. K dispozici jsou také provedení vytvořená podle přání zákazníka.


Vypínače P

Kromě vačkových vypínačů T nabízí firma Eaton též vypínače P, které jsou k dispozici v typových velikostech P1 až do 32 A, P3 až do 100 A a P5 až do 315 A. U těchto vypínačů působí ruční ovládací prvek přímo na kontakty, které jsou nuceně rozpínané. Kromě jejich použití jako vypínačů s/bez funkce nouzového vypnutí je možné vačkové vypínače P použít jako vypínače zapnuto/vypnuto, vypínače pro údržbu a opravy nebo bezpečností spínače.


Uzamykatelné vypínače

Zabezpečení vačkových spínačů typových velikostí T0 a T3 a vypínačů P1 lze zvýšit pomocí zámkových systémů, které jsou k dispozici ve třech provedeních. Ve standardní nabídce jsou:

- ovládání klíčem S-T0 – klíč nahrazuje ovládací páku
- zamykání pomocí cylindrické vložky SVA
- zamykání pomocí visacího zámku SVC


Všechna provedení umožňují uzamčení určitých rozsahů přepínačů, které mohou být libovolně definovány. Spínače či vypínače v provedení s uzamknutím pomocí cylindrické vložky případně v provedení ovládaném klíčem jsou vhodné i pro systém univerzálního klíče s bezpečnostním certifikátem.

Česká republika