eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Spouštěče motorů

 

První spouštěč motorů byl vyvinut firmou Klöckner-Moeller již v roce 1932. Od té doby se vývoj těchto přístrojů společnosti Eaton / Eaton vždy držel na vrcholu v oblasti spouštění a ochrany motorových vývodů.


 
 Tlačítkové spouštěče motorů PKZM01 do 16 A
 
Spouštěče motorů PKZM01 jsou ideální pro malé stroje a aplikace, kde je ideální manipulace pomocí tlačítka nebo ručního spínače. Speciální pouzdro se stupněm krytí IP 40, IP 55 a IP 65 chrání proti přímému kontaktu pevných cizích těles a prachu, stejně jako vniknutí vody. Příslušenství jako např. napěťové spouště nebo pomocné kontakty jsou shodné s řadou PKZM0, která disponuje otočnou rukojetí.
 
PKZM0 a PKZM4 - pouze dvě velikosti spouštěčů motorů do 65 A

Tyto spouštěče s otočným ovládáním mají rozsah jmenovitých hodnot proudů od 0,1 A do 65 A je pokryt pouze dvěma velikostmi spouštěčů motorů. To šetří skladovací prostor a zjednodušuje projektování. S šířkou 55 mm je PKZM 4 nejužším spouštěčem motorů pro 65 A, tím se ušetří prostor v rozváděči.

 
Příslušenství

Bloky pomocných kontaktů mohou být připevněny bez jakýchkoli nástrojů a poskytují dostatečné informace o každém stavu spouštěče motorů. Blok pomocných kontaktů NHI-E se připevňuje k PKZ zepředu přístroje. Není třeba žádné místo po straně spouštěče motorů. Přístroje PKZM 0, PKZM 4 i PKZM 01 mají jednotné příslušenství.

Elektronické spouštěče motorů PKE

 

Spouštěče motorů PKE s elektronickou ochranou proti přetížení nabízejí zajímavou alternativu ke klasickému bimetalovému řešení a doplňují standardní řadu spouštěčů motorů PKZ. Spouštěče motorů s elektronickou ochranou mají značné výhody ve srovnání s přístroji s tepelnou ochranou. Z charakteristických vlastností lze jmenovat široký rozsah nastavení spouští, nízké tepelné ztráty, vypínací třídy vyšší než CLASS 10, velmi vysoká teplotní stabilita vypínacích charakteristik. Dostupný rozsah proudového nastavení redukuje počet variant (až o 75 procent ve srovnání s přístroji s bimetalem). Spouštěče motorů PKE poskytují nejvyšší stupeň flexibility v modulární konstrukci pro motory s jmenovitým proudem do 65 A.

 

 

PKE - snížení počtu variant s širokým rozsahem nastavení

- Zjednodušuje výběr
- Poskytuje rychlý, bezpečný a jednoduchý návrh projektu

- Snižuje náklady související se zásobou a dopravou

 

PKE v systému SmartWire-DT

Pomocí COM modulu OKE-SWD-32 lze detekovat skutečný průtok proudu spouštěčem motorů PKE. Dále lze získávat různé indikační a diagnostické informace. Tato data mohou být převedena přímo do řídicího systému. Údaje zvyšují transparentnost a provozní spolehlivost pohonů pomocí standardního jisticího zařízení.

 

PKE - integrován do SmartWire-DT systému
- Zvyšuje úroveň dostupnosti systému prostřednictvím relevantních údajů
- Eliminuje dodatečná zapojení do řídicího systému

- Šetří časově náročné řešení problémů při provozu a údržbě.

 

 

Elektronické multifunkční spouštěče EMS

 

Elektronický spouštěč motoru EMSje multi-funkční ochranné zařízení motoru s šířkou 30 mm. EMS je určeno pro spínání a jištění motorů s výkonovým spektrem 0,06-3 kW. Při použití EMS lze zajistit tyto funkce ve velmi malém prostoru.

Elektronický spouštěč motoru spojuje čtyři funkce v jednom přístroji:
• Přímý rozběh

• Reverzaci
• Ochrana motoru podle ČSN EN 60947
• Bezpečnostní funkce nouzového zastavení v souladu s kategorií 3 / PLe (ISO 13849-1), SIL 3 (IEC 61508-1)

Česká republika