eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Stykače do 170 A

 

Nově vyvinuté stykače pro spínání motorů do 170 A disponují vylepšenými vlastnostmi jako je snížený příkon jak při přítahu, tak při přidržení, kompaktní rozměry a jednoduchá instalace a patří tak mezi absolutní špičku na trhu.

 

Projektování

- 4 velikosti pokrývající výkonový rozsah až do 170 A
- Pouze 3 šířky do 170 A
- Integrované pomocné kontakty až do 38 A
- Ochrana před nebezpečným dotykem živých částí
- Pomocné kontakty s boční montáží

 

Montáž

- Spolehlivé připojení dvou vodičů pomocí dvojité třmenové svorky

- Snadná implementace řídicích vodičů pomocí svorek umístěných na přední straně zařízení
- AC a DC stykače se stejnými rozměry umožňují použití stejného příslušenství

 

Provoz

- Integrovaný ochranný člen u verzí s DC ovládáním
- U verzí s AC ovládáním možnost jednoduchého doplnění ochranného členu
- DC univerzální rozsah napětí cívky se zvýšenou tolerancí napětí

 

Stykače Eaton pokrývají výkonový rozsah až do 170 A pouze ve čtyřech velikostech a třech montážních šířkách (45 mm až do 32 A, 55 mm do 72 A a 90 mm ​​do 170). Nejmenší velikost stykače je výborným kompromisem mezi minimálními rozměry a vyšší výkonnosti. Kromě standardní horní montáže pomocných kontaktů jsou k dispozici také kontakty pro boční montáž na všechny typové velikosti. Ty jsou vhodné zejména při užití v rozváděčích s menší hloubkou, které se instalují např. přímo na stroji.

 

Stykače je možné používat na různých světových trzích. Disponují certifikací UL a CSA, CCC, lodními certifikáty nebo GOST R a Ukrain-GOST.

 

 Dotyková ochrana je prvořadým hlediskem v mnoha ovládacích panelech. Nová sada krytí DILM ..-XIP2X nyní poskytuje ochranu proti dotyku prstem pro všechny stykače řady xStart. Stykače řady DILA a DILM7 až DILM15 jsou takto zajištěny již z výroby. Na stykače DILM17 až DILM170 je zvýšená ochrana před dotykem poskytována dodatečným krytem.

 

Výkonové stykače DIL až do 170 A jsou vybavené dvojitými svorkami, což umožňuje připojení dvou vodičů různých průřezů dokonce i v aplikacích, kde dochází k silným vibracím. Eaton také nabízí osvědčenou kvalitu v oblasti bezšroubových svorek. Stykače do 12 A mohou být dodány s bezšroubovými svorkami jak na hlavních tak ovládacích svorkách. Typy nad 12 A jsou nabízeny v bezšroubové variantě pouze u ovládací části.

  

Četné testy dokazují, že stykače a nadproudová jističe, mohou mít stejně bezpečné připojení tímto způsobem, jako v případě šroubových svorek - dokonce i na strojích, kde dochází k extrémním vibracím. Nicméně, připojení k bezšroubovým svorkám je provedeno mnohem rychleji.

Česká republika