eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Transformátory

 

Pro rozvody nebo řídicí obvody se stává čím dál tím důležitější bezpečnostní hledisko. Oddělovací a bezpečnostní ochranné transformátory nízkého napětí nabízejí jednoduchý prostředek pro zvýšení bezpečnostních standardů rozvodů a řídicích obvodů.
Transformátory STI, STZ, DTI a DTZ jsou kombinované oddělovací a bezpečnostní ochranné transformátory, vybavené dvojitou izolací. Tyto transformátory jsou zkonstruovány a vyzkoušeny příslušně podle ČSN EN 61558­2­4 a ČSN EN 61558­2­6.
Oddělovací transformátory se používají, když je vyžadována zvýšená bezpečnost pro oddělení vstupních a výstupních vinutí. Maximální výstupní napětí oddělovacích transformátorů je 1000 V AC.
Bezpečnostní ochranné transformátory jsou oddělovací ochranné transformátory s výstupním napětím ≤ 50 V AC. Tyto se často používají v instalacích s ochranou bezpečným malým napětím SELV, PELV.
Mezi nabízené transformátory patří také regulační transformátory pro napájení řídicích obvodů. Jsou zkonstruovány a vyzkoušeny podle EN 61558­2­2. S pouze dvěma možnými výjimkami ČSN EN 60204 předepisuje povinné použití regulačního transformátoru v řídicích obvodech. Regulační transformátory STN, STI, STZ, DTI a DTZ splňují požadavky uvedené v tomto předpisu. V nabídce společnosti Eaton naleznete také transformátory MED pro použití v léčebných prostorách.

Česká republika