eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Bezpečnostní relé ESR

 

 Tyto přístroje bezpečně zpracovávají různé signály ze senzorů, polohových spínačů, světelných závor, modulů dvouručního ovládání, tlačítek nouzového zastavení atd. a na základě požadované funkce je vyhodnocují. Bezpečnostní elektronické relé ESR5 umožňují realizaci aplikace v souladu s nejvyššími bezpečnostními požadavky mezinárodních norem. Splňují kategorii 4 dle ČSN EN 954-1, úroveň vlastností PL e dle ČSN EN ISO 13849-1 nebo SIL CL 3 dle ČSN EN 62061.

 

 

Ekonomické řešení monitorování s relé ESR5

Elektronická bezpečnostní relé poskytují až 4 bezpečnostní spínací kontakty a 2 pomocné kontakty v instalační šířce pouhých 22,5 mm. Po zapnutí přístroje jsou pomocí elektroniky kontrolovány bezpečnostní obvody a sepnutí je umožněno přes výstupní relé. Odpojení motoru od sítě je možné buď okamžitě (Stop kategorie 0), nebo se zpožděním (Stop kategorie 1). Pokud je vyžadováno více kontaktů, je možné použít nabízený rozšiřující modul. Samozřejmostí je jednokanálové nebo dvoukanálové řešení s nebo bez resetovací funkce a kontroly výstupních prvků.

 

Bezpečnostní relé ESR5 jsou určeny pro následující funkce:

- kontrola obvodů nouzového zastavení

- monitorování bezpečnostních krytů a světelných závor

- monitoring dvouručního ovládání

- obvody se zpožděním

 

Bezpečné sledování obvodů nouzového zastavení

Elektronická bezpečnostní relé ESR5 umožňují při aktivaci tlačítka nouzového zastavení buď přímé odpojení nebo odpojení se zpožděním napájecího napětí několika okruhů. V závislosti na jejich konfiguraci mohou detekovat chyby jako jsou zkraty v obvodech, zemní zkraty nebo zkraty v okruhu nouzového zastavení. To vede buď k okamžitému odpojení, nebo zabránění spuštění do té doby, než bude chyba napravena.

 

Monitorování pohyblivých ochranných mechanismů

V závislosti na úrovni bezpečnosti jsou použity jeden nebo dva polohové spínače, které kontrolují, zda jsou bezpečnostní dveře zavřené. V tomto případě je možné implementovat automatický start bezpečnostního relé.

 

Česká republika