eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Frekvenční měniče PowerXL

Nová řada frekvenčních měničů, která nese označení PowerXLTM, působí robustní konstrukcí a disponuje efektivní řídicí částí. Základem jsou dvě produktové série DC1 a DA1, které dokáží pokrýt oblasti od jednoduchých až po vysoce komplexních aplikací jak pro sériovou výrobu ve strojírenství tak i mimo ni. Před náročnými okolními vlivy jsou nové frekvenční měniče PowerXLTM dokonale chráněny vysokým stupněm krytí až IP66 a díky zvýšené ochraně lakováním PCB desky jsou měniče DA1 vhodné též pro použití v prostředí s vysokou vlhkostí.

Veškeré produkty z nové řady lze využívat pro plný výkon až do okolní teploty 50°C (IP20) bez dodatečného chlazení a jsou vybaveny ochranou proti zkratu na výstupu. Spolehlivost zvyšují také ventilátory s valivými ložisky, které zaručují dlouhou životnost. Minimalizace projektování, instalace a nároků na technické znalosti je zajištěna zjednodušením technologie pomocí funkce automatického nastavení a jednoduchého parametrizování pouze 14-ti základními parametry. Toto zajišťuje rychlou přípravu nového zařízení do provozu. Programování frekvenčních měničů PowerXLTM lze realizovat přes integrovanou klávesnici a LED (OLED) displej nebo z připojeného PC. Při použití externí klávesnice s displejem lze přistupovat až k 63 zařízením z jednoho modulu. Dodatečný bluetooth adaptér umožňuje rychlé nastavení a uložení zvolených parametrů a následné kopírování do jiných zařízení. Tzv. „Help card" v každém přístroji nabízí rychlý přehled parametrů a označení svorek. Odnímatelná svorkovnice řídicích signálů frekvenčních měničů DC1 a DA1 dělá instalaci a připojení zařízení ještě jednodušší.

EATON 

DC1 - Ideální řešení pro konvenční pohony

 Kompaktní frekvenční měniče DC1 s jednoduchým připojením a instalací jsou vhodné k řízení ventilátorů, čerpadel a dopravníků. Charakteristika V/f řízení umožňuje zajistit vysoký točivý moment motoru i při nízké rychlosti. Frekvenční měniče s řízením poměru V/f mohou poskytovat lepší záběrový moment a možnost přetížení při nízkých rychlostech, pokud je růst napětí při nízkých rychlostech řízen automaticky. Produktová řada DC1 dokáže pohánět motor při 150% jmenovitého zatížení po dobu 60 sekund a 175% po dobu 2 sekund. Vestavěný PI regulátor může realizovat regulaci např. průtoku nebo tlaku pomocí ovládacího obvodu se snímači disponujícími analogovým signálem 0 - 10 V. Všechny modely jsou dodávány se 7-segmentovým displejem a klávesnicí. Volitelně lze vybírat vestavěný EMC filtr a brzdný rezistor. V případě, že základní výbava DC1 je nedostačující, může být snadno rozšířena pomocí doplňujících modulů vstupů / výstupů. Kromě verze IP20 až do 11kW s instalací do rozváděčů jsou nabízeny také provedení IP66 až do 7,5 kW. Frekvenční měniče DC1 jsou též plně vybaveny pro komunikaci přes rozhraní CANopen nebo Modbus-RTU. Ve spojení se SWD modulem dokáží frekvenční měniče využít schopnosti systému SmartWire-DT.  

EATON

DA1 - Frekvenční měniče pro náročné aplikace

 Frekvenční měniče řady DA1 jsou ideální volbou pro řízení náročných a rychlostně závislých aplikací. Široký rozsah výkonu až do 250 kW, společně s kompaktními rozměry a vysokou úrovní funkčnosti předurčují jejich využití především tam, kde jsou náročné požadavky na řízení motorové zátěže. Standardem této produktové řady je podpora komunikace Modbus-RTU nebo CANopen a integrovaný EMC filtr s brzdným tranzistorem. Kromě vektorového řízení (SLV) je možné využít základního řízení V/f nebo pokročilého CLV řízení. Frekvenční měniče mohou být provozovány při 150% přetížení při provozu a 200% přetížení při startu. Stupeň krytí IP66 umožňuje použití v aplikacích s instalací mimo rozváděč. S PLC funkcemi parametrizačního software drivesConnect lze vytvářet vlastní logické vazby, například s časovými závislostmi a vytvořit tak své vlastní aplikace. Do zařízení mohou být přidány různé rozšiřující moduly stejně jako další vstupy / výstupy (analogové či digitální). S funkcí „Safe Torque Off" (STO) poskytují frekvenční měniče DA1 nejzákladnější integrovanou bezpečnostní funkci. Několik komunikačních modulů pro DA1 poskytuje konektivitu pomocí Ethernet protokolů na bázi (PROFINET, Ethernet IP, EtherCAT, Modbus TCP, BACnet IP), dále nejrozšířenější komunikaci Profibus nebo pro severoamerický trh DeviceNet. S modulem SWD mohou být frekvenční měniče připojeny také do systému SmartWire-DT. Všechny výkonové typy jsou k dispozici také s displejem OLED s vysokým rozlišením. 

 EATON

DG1 - Univerzální měniče pro průmyslové aplikace

 Frekvenčních měniče PowerXL DG1 s výkonem 0,55 až 160 kW jsou určeny především pro náročné průmyslové aplikace a pro automatizaci objektů. Jsou vybaveny algoritmem energetické optimalizace, mají robustní konstrukci, mimořádnou odolnost proti zkratu, rozsáhlé a integrované funkční vybavení a jsou velmi uživatelsky přívětivé. Tato zařízení umožňují uživatelům efektivněji, bezpečněji a spolehlivěji instalovat elektrická zařízení, systémy a mechanizmy. Frekvenční měniče DG1 se mohou pochlubit všestranným komunikačním vybavením. Všechny modely se dodávají se standardními rozhraními pro protokoly Ethernet IP, ModBus TCP, ModBus RTU a BACnet MS/TP. Pro připojení na komunikační standardy Profibus DP, CANopen, DeviceNet, ProfiNet a LonWorks, stejně jako pro připojení na komunikační systém SmartWire DT lze použít zásuvné adaptéry (komunikační karty). Měniče jsou navíc vybaveny několika digitálními a analogovými vstupy a výstupy a také třemi relé, takže nabízejí více možností připojení než mnoho jiných zařízení této třídy, která jsou v současnosti na trhu. Další snadné a pružné rozšíření měniče DG1 umožňují různé přídavné karty.

Softwarové vybavení, nainstalované na všech frekvenčních měničích DG1 má špičkové funkce a funkční vybavení, jako např. aktivní optimalizaci energetické spotřeby, dynamickou regulaci napájení v případě rekuperace, průvodce rychlým startem, různorodé funkční bloky pro standardní aplikace (systém pro více čerpadel, ovládání ventilátorů, vícenásobnou regulaci typu PID, víceúčelové použití), bezpečnostní funkce, a funkci STO (Safe Torgue Off - bezpečné vypnutí krouticího momentu) a hodiny reálného času. Z hlediska energetické spotřeby dosáhla společnost Eaton úspěchu v podobě snížení příkonu pro motorové pohony o 2 až 10 % ve srovnání s jinými frekvenčními měniči na trhu - a to bez jakékoli přídavné optimalizace.  

EATON

Výběrová pomůcka - efektivní projektování 

Elektronická nebo tištěná verze výběrové pomůcky nabízí jednoduchou pomoc s volbou správného frekvenčního měniče pro vaši aplikaci a souvisejícím příslušenstvím jako jsou spínací či ochranné prvky, případně vhodné velikosti tlumivek a filtrů.

Online verzi výběrového pravítka naleznete ZDE.

Více informací k frekvenčním měničům PowerXL naleznete ZDE

Česká republika