eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Nadproudová relé

 Nadproudová relé ZB

 

Nadproudová relé ZB poskytují ochranu motoru v případě přetížení nebo ztráty fáze. Integrované pomocné kontakty odpojují zátěž pomocí silových kontaktů stykače a signalizují poruchu. Tato relé mohou být také použita v prostředích s nebezpečím výbuchu (EEx).

 

Nadproudová relé lze montovat přímo na stykače DILM až do 250 A. V případě potřeby může být relé instalováno samostatně.

 

 

 

 

 

 Elektronická nadproudová relé ZEB

 

Elektronická nadproudová relé ZEB jsou ideálním řešením pro zvýšenou ochranu motoru. Standardní funkce ochrany motoru, jako je ochrana proti přetížení proudu, stejně jako detekce výpadku fáze a fázové nesymetrie jsou doplněny výhodami elektronického vyhodnocení.

 

Na rozdíl od bi-metalových nadproudových relé je těchto zařízení široký rozsah nastavení jmenovitého proudu spouště proti přetížení motoru. Volitelné třídy rozběhu až do CLASS 30 zajišťují optimální ochranu za běžných i náročných rozběhových podmínek. To má za následek výrazné snížení počtu variant zařízení, což vede k úsporám nákladů na zásoby, jakož i zjednodušení ve výběru typu a projektování.Varianta (ZEB ...-GF) má také volitelnou detekci zemního spojení a poskytuje tak dodatečnou ochranu systému. Nastavit lze automatický nebo manuální reset, stejně jako aktivaci nebo deaktivaci citlivosti výpadku fáze a detekci nesymetrie fází.


Nadproudová relé řady ZEB jsou k dispozici jmenovitých proudů motorů až do 100 A pro samostatnou montáž nebo pro přímou montáž na stykač DILM.

 

 

 

 

 Termistorová relé EMT6


 

Termistorová relé EMT6 chrání stroje před přehřátím během těžkých rozběhů, brzdění, podpětí, přepětí nebo vysoké frekvenci spínání. Teplota je sledována termistorem, který je instalován přímo ve vinutí motoru. V případě překročení teploty jsou přepnuty výstupní kontakty relé, které odpojí zátěž a stav je signalizován pomocí LED. Další oblast využití EMT6 je kontrola teploty ložisek, převodového oleje či chladící kapaliny.

 

K dispozici jsou tři typy s odlišnými vlastnsotmi: EMT 6, EMT 6-DB a EMT 6-DBK.

 

EMT 6-DBK je nejuniverzálnější a nabízí funkce: automatický nebo manuální reset, rozpoznávání zkratu v obvodu snímače a zabezpečení funkce při výpadku napětí. Tato funkce zajišťuje spolehlivou signalizace poruchy i v případě výpadku napájecího napětí.

Česká republika