eatonelektrotechnika.cz

Akční nabídky

Zákaznické centrum Eaton

Eaton Technická podpora

INFOLINKA

Telefon: 267 990 400
E-mail:ElektrotechnikaCZ@eaton.com

TECHNICKÁ A PRODUKTOVÁ PODPORA

Telefon: 267 990 440
E-mail: podporaCZ@Eaton.com

SERVISNÍ PODPORA ZÁLOŽNÍCH ZDROJŮ

Telefon:234  769 500
E-mail:servisCZ@Eaton.com 
 

Softstartéry DS7
                                         
Softstartéry jsou stále častěji využívány jako alternativa k rozběhům hvězda-trojúhelník. Moderní způsob spouštění motorů je vhodný zejména pro aplikace, jako jsou čerpadla, ventilátory nebo dopravníkové pásy. Softstartéry udržují vysoký točivý moment a odstraňují proudové špičky vznikající při spouštění motorů standardním způsobem. Mají ovšem i další výhodu - na rozdíl od klasických spínacích řešení uživatelé používají pouze jeden přístroj, kde jsou rozměry zařízení mnohem kompaktnější. Softstartér DS7 zabírá méně místa než kombinace pro rozběh hvězda-trojúhelník. Série DS7 nabízí komplexní řadu od 4 do 200 A (1,5 až 110 kW / 400 V), která dokáže pokrýt většinu aplikací.

 

Vlastnosti softstartérů DS7

- Integrace do systému xStart
- Volitelný vestavěný ventilátor pro zvýšení počtu startů za hodinu
- AC53b: 10 startů za hodinu s 3-násobným rozběhovým proudem po dobu 5 sekund, vyšší počet startů za hodinu s volitelným ventilátorem.

 

Příklady použití
- Třífázové odporové a indukční zátěže
- Plynulý rozběh motoru v oblasti dopravy a dopravních systémů
- Hladké zapnutí čerpadla snižuje zatížení a opotřebení celého systému
- Rychlé a tiché ovládání v budovách
- Plynulý rozběh, který snižuje opotřebení klínových řemenů na pohonech ventilátorů.

 

Připojení k síti
230 - 480 V ± 10%, 50/60 Hz

Ovládací napětí
24 V AC / DC  nebo 110 - 230 V AC


Nově jsou v portfoliu společnosti Eaton také softstartéry DS7 s integrovaným rozhraním SmartWire-DT. Inovativní komunikační a propojovací systém SmartWire-DT je nedílnou součástí strategie společnosti Eaton. Tento systém otevírá pro uživatele nové možnosti úspory v různých oblastech. Výhodou je nejenom podstatné snížení úsilí při zapojení, ale také při projektování, plánování, uvedení do provozu nebo servisu. SmartWire-DT rovněž nabízí znatelné vylepšení s ohledem na dostupnost systému a bezpečnost. V kombinaci s elektronickými motorovými spouštěči PKE poskytuje systém SmartWire-DT zvýšený monitoring pohonů (monitorování stavů a vzdálená údržba). Systém zpracovává příslušné údaje, jako je skutečný proud motoru, tepelné zatížení a provozní stavy. Tyto hodnoty mohou být neustále sledovány a analyzovány bez nákladné I/O technologie. Komplexní diagnostické možnosti jednotlivých SmartWire-DT stanic umožňují provozovatelům správné načasování zásahů do výrobního procesu - před tím, než dojde k neočekávané odstávce.

Česká republika